Jak naprawić błąd kopiowania pliku 0x80004005 w systemie Windows?

W systemie Windows występują dwa rodzaje błędów 0x80004005. Jeden był starszym problemem z wadliwą aktualizacją w 2015 r., a drugi jest powiązany z kopiowaniem lub dekompresowaniem pliku. To pierwsze było związane z obecnością jednego lub więcej wadliwych plików aktualizacji, a firma Microsoft rozwiązała ten problem, wydając poprawioną aktualizację. Więc jeśli szukasz sposobu na naprawienie błędów aktualizacji 0x80004005, po prostu pobierz zaktualizowane ISO i zainstaluj stamtąd. Ale jeśli występują błędy kopiowania plików 0x80004005 w systemie Windows, właśnie tym zajmiemy się teraz.

Jak naprawić błąd kopiowania pliku 0x80004005 w systemie Windows?

Błędy z oznaczeniem 0x80004005 są według Microsoftu „nieokreślonymi błędami” i pojawiają się podczas szeregu zadań, od aktualizacji systemu Windows, jak powyżej, po przenoszenie lub usuwanie plików, wyodrębnianie plików z archiwum lub inne losowe wydarzenia. Jest po prostu zbyt wiele przykładów tego błędu, aby omówić je wszystkie w jednym samouczku. Ponieważ rozpakowywanie, przenoszenie i usuwanie plików wydaje się być najczęstszym zjawiskiem, zajmijmy się nimi.

Napraw błędy kopiowania plików 0x80004005 w systemie Windows

O ile wiem, w kontekście przenoszenia, usuwania lub wyodrębniania plików błąd 0x80004005 dotyczy uprawnień. Może to oznaczać, że używane pliki nie są uważane za prawidłowe przez system Windows lub że jako użytkownik nie masz wystarczających uprawnień do wykonania czynności, którą próbujesz wykonać.

Naprawianie błędów 0x80004005 z wiersza poleceń

Jak wspomniano w komentarzach Akhila, możesz uruchomić narzędzie chkdsk, aby spróbować rozwiązać problem. Jeśli masz trochę czasu, aby poczekać, aż wbudowane narzędzie Windows wykona swoje zadanie, może to być najprostsze rozwiązanie.

Uwaga, jeśli masz problemy z wyskakującym kodem błędu podczas próby wyodrębnienia spakowanego pliku, pomiń tę sekcję.

 1. Otwórz wiersz polecenia lub Windows PowerShell jako administrator, oba będą działać tak samo. Menu startowe
 2. Teraz wpisz „C:” i hit Wchodzić. Tam, gdzie jest napisane [C:], wpisz dysk, na którym znajduje się folder lub plik, który zawiera błąd. wiersz polecenia 2
 3. Następnie wpisz „chkdsk /f” i hit Wchodzić. To przeskanuje dysk w poszukiwaniu błędów i naprawi je, zajmie to trochę czasu. wiersz polecenia

Jeśli nie masz ochoty czekać na zakończenie tego programu lub powyższa metoda nie zadziałała, czytaj dalej.

Naprawianie błędów 0x80004005 podczas wyodrębniania archiwum

Rozpakowywanie archiwum lub rozpakowywanie to coś, co wielu z nas robi cały czas. Kompresowanie plików znacznie usprawnia transport, wysyłanie lub przechowywanie większych plików. Kompresja jest również określana jako zip, ponieważ archiwum zwykle ma sufiks .zip.

System Windows ma wbudowane narzędzie zip, ale Microsoft nie powie ci, że istnieją pewne typy kompresji, których nie może obsłużyć w domyślnym oprogramowaniu. Jeśli natkniesz się na jeden z tych typów plików, może to spowodować błąd 0x80004005. Więc zajmijmy się tym najpierw.

 1. Pobierz 7zip lub WinRAR, pamiętając, aby wybrać x32 lub x64 w zależności od systemu. Oba programy są bezpieczne i działają bezproblemowo w systemie Windows. 7zip jest darmowy, ale WinRAR w końcu zacznie cię męczyć, aby za niego zapłacić.
 2. Zainstaluj wybrany program i pozwól mu działać ze wszystkimi skojarzeniami plików.
 3. Ponów próbę wypakowania pliku.

Naprawianie błędów 0x80004005 podczas przenoszenia lub usuwania plików

Jeśli widzisz błędy 0x80004005 podczas przenoszenia lub usuwania plików, zwykle jest to problem z uprawnieniami użytkownika. Nawet jeśli używasz komputera jako administrator, to nie zawsze wystarczy. Oznacza to, że musimy przejąć folder na własność.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany plik lub folder i wybierz Nieruchomości. Menu Plik
 2. Teraz przejdź do Bezpieczeństwo patka. Menu Plik
 3. Następnie podświetl swoje konto użytkownika w górnym panelu okna i kliknij Edytować.Menu Zabezpieczenia Plików 2
 4. Ponownie podświetl swoje konto użytkownika, a pola w dolnym panelu powinny być teraz dostępne do zaznaczenia. Zaznacz pole obok Pełna kontrola i kliknij ok. jak-naprawic-0x80004005-plik-kopiuj- bledy-w-window-2
 5. Na koniec ponów próbę przeniesienia lub usunięcia pliku.

Jeśli to nadal nie działa, spróbuj tego:

 1. Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy żądany plik lub folder i wybierz Nieruchomości.
 2. Przejdź do Bezpieczeństwo tab i kliknij Zaawansowany. Menu bezpieczeństwa plików
 3. Następnie kliknij Zmiana link tekstowy w Właściciel linia. Zaawansowane menu zabezpieczeń plików — Zmień
 4. Wpisz nazwę swojego konta w miejscu, w którym jest napisane „Wprowadź nazwę obiektu do wybrania” i kliknij Sprawdź nazwę. Jeśli wpisałeś go poprawnie, powinien zostać podkreślony.
 5. Wybierz go jeszcze raz i kliknij ok. Okno powinno się teraz zamknąć.
 6. W zależności od konfiguracji, jeśli zmieniasz folder lub dysk, możesz zobaczyć „Zamień właściciela podkontenerów i obiektów” oraz pole wyboru. Zaznacz to, aby zmienić uprawnienia do wszystkich plików i folderów w zmienianym folderze, aby nie trzeba było powtarzać tego procesu dla każdego pojedynczego pliku.
 7. Ponów próbę przeniesienia lub usunięcia pliku.

Dodatkowe rozwiązania w celu rozwiązania błędu

Niektórzy użytkownicy zgłosili problem wynikający z plików zaczynających się od „.”, co może powodować problemy w systemie Windows, ale nie w systemie Linux. Jeśli masz problemy z plikiem lub folderem i wiesz, jak uruchomić rozruch na żywo z dysku flash, powinieneś uruchomić system z dystrybucji Linuksa i sprawdzić nazwę pliku lub folderu na danym dysku.

Rozwiązywanie błędów systemu Windows 10

Chociaż najczęstsze przyczyny błędów 0x80004005 zostały omówione powyżej, mogą one również być rzadziej związane z problemami z aktywacją, problemami ze sterownikami urządzeń lub uszkodzonymi plikami systemu Windows.

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Czy znasz inne rozwiązanie? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z błędami 0x80004005 w komentarzach poniżej.