Jak dodać muzykę do relacji na Facebooku

Facebook prawdopodobnie spóźnił się z dodaniem ulubionej funkcji mediów społecznościowych – historii. Ale są tu już od jakiegoś czasu. I, zgodnie z przewidywaniami, historie zawierają wszystkie zabawne opcje, takie jak dodawanie muzyki.

Jak dodać muzykę do relacji na Facebooku

Istnieją dwa sposoby dodawania muzyki do relacji na Facebooku. Pierwsza to po prostu Music Story, która zawiera artystę i teksty.

Drugi to po prostu dodanie muzyki do filmu lub zdjęcia, które chcesz udostępnić znajomym.

Tworzenie opowieści muzycznej

Zanim przejdziemy dalej, warto wspomnieć, że możesz publikować artykuły na Facebooku tylko za pomocą aplikacji Facebook na Androida lub iOS, a nie swojego komputera.

Jednak nadal możesz przeglądać historie na swoim komputerze. Jeśli podoba Ci się utwór lub wykonawca i chcesz podzielić się nim ze znajomymi, najlepszym sposobem jest utworzenie historii muzycznej.

W ten sposób zobaczą okładkę, tekst i fragment piosenki. Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Uruchom aplikację Facebook na smartfonie i wybierz opcję „+Dodaj do historii”.

 2. U góry ekranu wybierz „Muzyka”.

 3. Pojawi się lista utworów i możesz przeglądać według kategorii lub po prostu wpisać nazwę utworu. Gdy wybierzesz piosenkę, Facebook automatycznie utworzy post z tą konkretną piosenką.

 4. Możesz dostosować kolor tła i wybrać dowolny efekt, który chcesz dodać.

 5. Teraz wybierz opcję „Teksty”. I dostosuj pasek do fragmentu utworu, który chcesz wyróżnić, i jego długości.

 6. Po zakończeniu wybierz „Gotowe”.

 7. Zostaniesz przekierowany do głównego menu, gdzie możesz jeszcze bardziej dostosować swoją historię. Na koniec wybierz opcję „Udostępnij w historii”.

Teraz, gdy Twoi znajomi dotkną Twojej historii, będą mogli usłyszeć, czego słuchasz.

Dodaj muzykę do relacji na Facebooku

Dodawanie muzyki do zdjęć lub wideo

Innym sposobem na uatrakcyjnienie historii na Facebooku jest dodanie muzyki do obrazu lub filmu, który chcesz udostępnić.

Niezależnie od tego, czy chodzi o podkreślenie określonego nastroju, czy tylko o dodanie wartości do treści, muzyczna historia na Facebooku prawie zawsze wygrywa. Oto jak wygląda ten proces:

 1. Otwórz swoją aplikację na Facebooku i kliknij „+Dodaj do historii”.

 2. Przejdź do Rolki z aparatu, aby wybrać zdjęcie lub film albo zrobić jedno w tej chwili.

 3. Wybierz naklejkę „Uśmiechnięta buźka”.

 4. Pojawi się panel z naklejkami i musisz wybrać naklejkę „Muzyka”.

 5. Będziesz teraz mieć możliwość przeglądania muzyki i wyszukiwania określonych utworów.

 6. Będziesz mieć również możliwość wybrania segmentu tekstu utworu i czy chcesz dodać okładkę lub inne naklejki.

 7. Kiedy wszystko będzie gotowe, wybierz „Udostępnij w historii”.

Voila, twoja historia zawiera teraz muzykę.

Ważna uwaga: Jeśli chcesz tylko stworzyć historię tekstową, nie będziesz mógł dodać do niej muzyki. Na razie Facebook nie obsługuje tej opcji.

Jak dodać muzykę do relacji na Facebooku

Czy każdy może zobaczyć Twoje historie na Facebooku?

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju postów na Facebooku, możesz dostosować, kto może wyświetlać Twoje historie. Jeśli masz wielu znajomych na Facebooku i wolisz dzielić się swoimi historiami muzycznymi z mniejszą liczbą osób, oto jak dostosować te ustawienia:

 • Gdy dodasz film lub zdjęcie do swojej historii na Facebooku, sprawdź opcję „Twoja historia” w prawym dolnym rogu ekranu.

 • Domyślnie ustawienia będą „Publiczne”, co oznacza, że ​​wszyscy Twoi znajomi z Facebooka i wszyscy obserwatorzy, których możesz mieć, będą mogli zobaczyć.

 • Możesz wybrać „Znajomi i połączenia”, „Znajomi” lub „Niestandardowe”.

Opcja „Niestandardowa” to miejsce, w którym możesz uzyskać tak szczegółowe informacje, jak chcesz i wymienić tylko osoby, z którymi chcesz podzielić się swoimi historiami na Facebooku.

Dopasuj swoją historię na Facebooku do idealnej melodii

Facebook może nie mieć wszystkich piosenek, które chcesz dodać do swoich historii, ale z pewnością ma ich wiele. Jeśli nie chcesz w tej chwili udostępniać osobistych zdjęć lub filmów, zawsze możesz po prostu umieścić muzykę na pierwszym planie i pozwolić wybranym widzom cieszyć się nią.

A jeśli podoba Ci się funkcja muzyki, ponieważ doskonale towarzyszy ona selfie lub zdjęciu Ciebie i Twojego najlepszego przyjaciela, możesz w pełni wykorzystać tę opcję.

Czy dodajecie muzykę do swoich historii na Facebooku? Podziel się ze społecznością w sekcji komentarzy poniżej.