Jak dodać muzykę do swojego posta Tik Tok

Chociaż w TikTok jest mnóstwo świetnych treści, ulubieńcem fanów jest muzyka. Jeśli jesteś nowy w aplikacji i chcesz zacząć tworzyć własne filmy, musisz wiedzieć, jak dodawać muzykę i składać filmy. Ten samouczek pokaże Ci, jak.

Masz dwa główne sposoby tworzenia filmów TikTok. Możesz je sfilmować w aplikacji i opublikować bezpośrednio lub stworzyć je osobno i przesłać. Oba są dość proste do wykonania; to kreatywna strona procesu jest najtrudniejsza!

Tworzenie w TikTok ma tę zaletę, że aplikacja ma ogromną bibliotekę muzyki, z której możesz korzystać. Wszystko to jest dostępne do użytku w aplikacji i można je dowolnie synchronizować lub edytować zgodnie z potrzebami. Możesz także użyć własnej muzyki załadowanej do telefonu, aby stworzyć 15 sekund sławy.

Tworzenie treści poza TikTok jest również proste, ale musisz zapewnić własną muzykę. Zaletą jest to, że możesz edytować z dużo większą swobodą na komputerze niż na telefonie. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe, jeśli znasz się na pakiecie do edycji audio.

Ponieważ większość ludzi ma tendencję do pracy w aplikacjach TikTok podczas tworzenia swoich filmów, na tym skupimy się w tym artykule.

Jak dodać muzykę do TikTok?

Zakładając, że masz już muzykę w telefonie, potrzebujesz tylko zainstalowanego TikTok, konta i trochę wolnego czasu. Jedną z najfajniejszych rzeczy w TikTok jest to, że synchronizacja ust jest prosta. Kiedy już znasz słowa piosenki i masz jej kopię, potrzebujesz tylko lustra i odrobiny praktyki, aby uporządkować czas i możesz iść. Jeśli potrafisz dodać do tego filmu kilka kreatywnych ozdobników podczas nagrywania, tym lepiej!

 1. Otwórz TikTok i wybierz + ikonę, aby utworzyć nowy film.

 2. Wybierać Dźwięk u góry ekranu, aby otworzyć menu audio.

 3. Wybierz utwór i zaznacz znacznik wyboru (Wyświetl podgląd utworu z biblioteki audio TikTok, aż znajdziesz utwór, który Ci się podoba).

 4. Wybierz czerwony Nagrywać i przygotuj się do nagrania wideo.

Naciśnij przycisk „Nagraj”, wykonaj synchronizację ust i dokończ wideo.

Zakończ edycję

Następnie możesz przesłać film tak, jak zwykle. Użyj efektów na pasku bocznym, jeśli chcesz. Po dodaniu efektów zaznacz znacznik wyboru, gdy jesteś zadowolony z filmu, lub ponownie nagraj, jeśli nie.

Edytuj swój film na następnym ekranie, korzystając z narzędzi w menu. Wybierz „Dalej”, gdy jesteś zadowolony ze swojego filmu. Na ostatniej stronie możesz dodać tytuł, podpis i wszelkie hashtagi.

TikTok daje możliwość zapisania wersji roboczej lub ustawienia opcji prywatności na „publiczny” lub „tylko znajomi”.

Gdy film będzie doskonały, wybierz Opublikuj.

Jak dodać własną muzykę do TikTok?

Dodanie własnej muzyki do TikTok może początkowo wydawać się trudne, ale za pomocą prostego narzędzia o nazwie „BeeCut” możesz urozmaicić swoje filmy dowolnym rodzajem muzyki. Nie będziesz już ograniczać się do biblioteki TikTok, która może dać Twojemu filmowi przewagę, aby pomóc Ci zdobyć więcej obserwujących i fanów.

BeeCut/LightMV (Win i Mac)

BeeCut to edytor wideo, którego można użyć do umieszczenia własnej muzyki w filmie TikTok. Dostępne zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i w aplikacji, jest to bardzo przydatne narzędzie, które obsługuje filmy w proporcjach 9:16 – czyli proporcjach obsługiwanych przez TikTok. BeeCut jest nie tylko przydatny do dodawania muzyki, ale może być również używany do dodawania efektów specjalnych, filtrów, spowalniania wideo, przyspieszania wideo, dodawania naklejek i wielu innych.

 1. Pobierz BeeCut, przechodząc na ich stronę internetową lub pobierając aplikację na urządzenie z systemem Android lub OS. Aplikacja nazywa się „LightMV”, mimo że jest to to samo oprogramowanie, co BeeCut.
 2. Otwórz BeeCut, a następnie zaimportuj klipy audio i wideo, klikając obszar „Media”.
 3. W sekcji „Plik” wybierz „Nowy projekt”, a następnie „9:16 (portret)”, aby rozpocząć edycję wideo.
 4. Przeciągnij pliki do obszaru edycji. Możesz dalej modyfikować wideo w tym obszarze, ale upewnij się, że czas trwania wideo i dźwięku jest podobny, aby jedno nie ucinało drugiego.
 5. Możesz dodać filtry i projekty przed ukończeniem filmu.
 6. Zapisz go na swoim komputerze, klikając przycisk „Eksportuj”.
 7. Wróć do aplikacji TikTok i kliknij przycisk „+”.
 8. Wybierz „Prześlij” w lewym dolnym rogu; wybierz swój film z „Galerii”.
 9. Możesz edytować wideo bardziej w TikTok.
 10. Wybierz „Dalej” i dodaj hashtagi, tytuł i podpis.
 11. Wybierz „Opublikuj”.

Możesz nawet dodać ścieżkę dźwiękową do TikTok, jeśli chcesz poczuć „postprodukcję” swoich filmów.

Jak umieścić muzykę na moim TikTok na moim iPhonie lub Androidzie?

Proces jest bardzo podobny do tego, w jaki sposób przesyłasz wideo TikTok na pulpit. Zamiast używać BeeCut, użyjesz LightMV. LightMV to to samo oprogramowanie co BeeCut, główna różnica polega na tym, że jest to tylko wersja aplikacji dostępna na telefonie.

LightMV/BeeCut (Android i system operacyjny)

LightMV to edytor wideo, którego można użyć do umieszczenia własnej muzyki w filmie TikTok. Dostępne zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i w aplikacji (pulpit nazywa się „BeeCut”), to bardzo przydatne narzędzie, które obsługuje filmy w proporcjach 9:16 – czyli współczynnik, który obsługuje TikTok. Light MV specjalizuje się głównie w tworzeniu pokazów slajdów, ale możesz także dodawać muzykę, szablony, obrazy i efekty.

 1. Pobierz aplikację LightMV na urządzenie z systemem Android lub OS.
 2. Utwórz konto na LightMV.com.
 3. Otwórz LightMV, wybierz szablon „TikTok”.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać zdjęcia i filmy.
 5. Wybierz „Zmień muzykę”. Dzięki temu możesz przesłać własną muzykę.
 6. Możesz dodać filtry i projekty przed ukończeniem filmu.
 7. Zapisz go na swoim telefonie, klikając przycisk „Produkuj”.
 8. Przetworzenie filmu zajmie trochę czasu. Możesz dodać wiadomość e-mail, aby powiadomić Cię o jej zakończeniu.
 9. Wróć do aplikacji TikTok i kliknij przycisk „+”.
 10. Wybierz „Prześlij” w lewym dolnym rogu.
 11. Możesz edytować wideo więcej w TikTok.
 12. Wybierz „Dalej” i dodaj hashtagi, tytuł i podpis.
 13. Wybierz „Opublikuj”.

Mechanika tworzenia wideo i dodawania muzyki w TikTok jest bardzo prosta, ale jest w tym o wiele więcej. Wyczucie czasu jest wszystkim i prawdopodobnie przekonasz się, że na początek musisz dostosować synchronizację audio i wideo, aby pasowała do siebie. Spodziewaj się, że powtórzysz kilka zdjęć, aż zrozumiesz, jak to wszystko działa.

„Moje dźwięki” niedostępne

Z powodu problemów z prawami autorskimi TikTok zaczął ograniczać ludziom możliwość dodawania dźwięków do swoich filmów. Może to stanowić problem, jeśli aplikacja zepsuje się lub rozpozna Ciebie i Twojego znajomego śpiewającego piosenkę, którą wymyśliłeś jako muzykę chronioną prawami autorskimi.

Jest na to sposób. Możesz dodać muzykę lub dźwięki zatwierdzone przez TikTok z poziomu aplikacji. Na etapie edycji wideo ustaw suwak „dodatkowe dźwięki” na zero. Oznacza to, że zawartość audio będzie odtwarzana normalnie, podczas gdy dodane przez Ciebie dźwięki nie, z pominięciem wykrywania praw autorskich TikTok.

W przypadku innych problemów upewnij się, że masz dobre połączenie internetowe, a aplikacja jest aktualna. Jeśli TikTok wydaje się niedostępny lub nie pozwala ci wykonywać niektórych zadań, zwykle jest to winowajcą.