Jak dodać nowe kontakty w WhatsApp

Jeśli jesteś nowy w korzystaniu z WhatsApp, możesz być zdezorientowany jego funkcjami. Warto wiedzieć, co można zrobić z popularną aplikacją do przesyłania wiadomości, a jedną z głównych funkcji jest dodawanie nowych kontaktów do listy kontaktów. Aktualizowanie listy kontaktów jest jednym z podstawowych elementów komunikacji z innymi ludźmi.

W tym artykule dowiesz się, jak dodawać nowe kontakty w WhatsApp na wszystkich dostępnych urządzeniach.

Jak dodać nowe kontakty w WhatsApp z iPhone'a

Korzystanie z WhatsApp na iPhonie jest łatwe, zwłaszcza że WhatsApp może uzyskać dostęp do kontaktów w telefonie i dodawać osoby do listy.

Aby dodać nowy kontakt w WhatsApp, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz WhatsApp.

 2. Przejdź do sekcji Czaty.

 3. Stuknij ikonę Nowa wiadomość w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz Nowy kontakt.

 5. Dodaj dane kontaktowe, tak jak w przypadku zwykłego kontaktu telefonicznego.

 6. Stuknij przycisk Zapisz.

Jeśli otrzymałeś wiadomość od kogoś spoza Twoich kontaktów, możesz dodać tę osobę do swojej listy kontaktów bezpośrednio z wiadomości.

Dodanie kontaktu w WhatsApp powoduje również dodanie go do listy kontaktów Twojego iPhone'a, więc nie musisz ich kopiować.

Jak dodać nowe kontakty w WhatsApp z urządzenia z Androidem?

Dodanie kontaktu do urządzenia z Androidem jest równie proste:

 1. Otwórz WhatsApp

 2. Stuknij ikonę nowej wiadomości w prawym dolnym rogu.

 3. Wybierz Nowy kontakt.

 4. Dodaj dane kontaktowe.

 5. Możesz zapisać kontakt na swoim urządzeniu, karcie SIM lub w usłudze w chmurze, jeśli używasz jej do przechowywania kontaktów.

 6. Stuknij Zapisz.

Jeśli ktoś wyśle ​​Ci wizytówkę w wiadomości, możesz bezpośrednio zapisać kontakt stamtąd, naciskając przycisk Zapisz kontakt.

Jak dodać nowe kontakty w WhatsApp z przeglądarki internetowej na komputerze?

WhatsApp wprowadził wersję internetową o nazwie WhatsApp Web, aby umożliwić komunikację krzyżową między dostępnymi urządzeniami. Umożliwi to wysyłanie wiadomości bezpośrednio z komputera.

Jeśli chcesz zsynchronizować WhatsApp z WhatsApp Web, przejdź do zakładki przeglądarki internetowej i otwórz WhatsApp na swoim urządzeniu mobilnym. W telefonie kliknij trzy kropki w rogu, a następnie naciśnij „WhatsApp Web”. Na stronie Twojej przeglądarki pojawi się kod QR do zeskanowania telefonem. Umożliwi to WhatsApp Web dostęp do Twoich kontaktów WhatsApp.

Jednak aplikacja internetowa nie ma prostego sposobu na dodawanie nowych kontaktów.

Jeśli chcesz dodać kontakt z WhatsApp Web, jedynym sposobem na to jest użycie oprogramowania innej firmy, takiego jak InTouchApp. Proces po zainstalowaniu aplikacji jest stosunkowo prosty:

 1. Połącz konto w InTouchApp z kontem WhatsApp. Odbywa się to poprzez dodanie tych samych numerów e-mail i telefonów, co WhatsApp, którego używasz.

 2. W Ustawieniach kliknij „Wybierz konta kontaktów do synchronizacji”.

 3. Aplikacja zsynchronizuje Twoje kontakty między siecią WhatsApp a Twoim urządzeniem mobilnym.

Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i iPhone'ach, więc jest to łatwy sposób na synchronizację kontaktów między komputerem a telefonem komórkowym.

Dodatkowo InTouchApp udostępnia rozszerzenie przeglądarki.

Po otrzymaniu nowego kontaktu przez WhatsApp Web możesz otworzyć rozszerzenie przeglądarki i zapisać nowy kontakt bezpośrednio w przeglądarce. InTouchApp zsynchronizuje go z urządzeniem mobilnym przy następnym otwarciu w telefonie.

Jak dodać nowe kontakty do grupy WhatsApp

Jeśli prowadzisz czat grupowy na WhatsApp ze znajomymi, ważne jest, aby wiedzieć, jak dodawać nowe kontakty do grupy i ją rozwijać. WhatsApp bardzo to ułatwia w kilku krokach:

 1. Otwórz grupę WhatsApp.

 2. Wybierz nazwę grupy na górze.

 3. Stuknij w „Dodaj uczestników”.

 4. Wybierz kontakt z listy kontaktów, aby dodać go do grupy.

 5. Stuknij Dodaj.

 6. Alternatywnie możesz dodać nowe osoby do grupy, wysyłając im link. Użyj opcji „Zaproś przez łącze”, a następnie wybierz metodę, której chcesz użyć.

Usuwanie kontaktu z grupy jest nieco inne. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz grupę WhatsApp.

 2. Wybierz nazwę grupy.

 3. Przewiń w dół do listy uczestników.

 4. Stuknij osobę, którą chcesz usunąć, a następnie stuknij „Usuń [kontakt]” lub „Usuń z grupy”.

Dodawanie nowych kontaktów do WhatsApp ze starego telefonu

Jeśli ostatnio zmieniłeś swój telefon, możesz łatwo dodać stare kontakty do listy WhatsApp. Ponieważ WhatsApp może zintegrować się z listą kontaktów w telefonie, najprostszym sposobem jest synchronizacja telefonów za pośrednictwem poczty.

Ponieważ urządzenia z Androidem wymagają konta Gmail, możesz użyć opcji na liście kontaktów, aby zsynchronizować wszystkie kontakty z kontem Gmail. Po zmianie telefonu możesz zalogować się na swoje konto i natychmiast zapisać wszystkie kontakty na nowym urządzeniu.

WhatsApp użyje tej listy jako podstawy swojej listy kontaktów, więc nie musisz się martwić utratą kontaktów.

Z drugiej strony iPhone domyślnie używa iCloud do zapisywania wszystkich twoich informacji kontaktowych. Po zmianie iPhone'a po prostu wybierz „Przywróć z kopii zapasowej iCloud”. Spowoduje to wypełnienie listy kontaktów wszystkimi poprzednimi kontaktami. Korzystanie z iCloud oznacza również, że wszystkie gadżety Apple mogą udostępniać listę kontaktów.

Często Zadawane Pytania

Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kontaktów WhatsApp.

Czy mogę usunąć kontakty w WhatsApp?

Wbrew powszechnemu przekonaniu możesz usunąć kontakt w WhatsApp bez usuwania go z telefonu. Jest to jednak dość żmudny proces.u003cbru003eu003cbru003eJeśli używasz iPhone'a, wykonaj następujące kroki, aby usunąć kontakt: u003cbru003e1. Stuknij ikonę Czat i stuknij kontakt, który chcesz usunąć.u003cbru003e2. Stuknij imię osoby na górze.u003cbru003e3. W prawym górnym rogu dotknij „Edytuj”.u003cbru003e4. Przewiń w dół i dotknij „Usuń”.u003cbru003eu003cbru003eJeśli używasz urządzenia z systemem Android, wykonaj następujące kroki:u003cbru003e1. Stuknij ikonę Czat i wybierz kontakt, który chcesz usunąć.u003cbru003e2. Stuknij imię osoby na górze.u003cbru003e3. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.u003cbru003e4. Dotknij „Wyświetl w książce adresowej”.u003cbru003e5. Dotknij „Więcej” w lewym dolnym rogu.u003cbru003e6. Dotknij „Usuń” i potwierdź.

Jak edytować kontakt?

Jeśli znajomy zaktualizuje swój numer telefonu lub chcesz zmienić nazwę kontaktu, możesz.u003cbru003eu003cbru003eWszystko, co musisz zrobić, to dotknąć ikony czatu, tak jak to zrobiliśmy powyżej. Następnie dotknij nazwy kontaktu. Na koniec możesz dotknąć „Edytuj” (dla użytkowników iPhone'a) lub trzy pionowe kropki i „Edytuj” (dla użytkowników Androida). Wprowadź niezbędne aktualizacje kontaktu i zapisz zmiany.

Co słychać w WhatsApp

Teraz wiesz, jak dodawać nowe kontakty do WhatsApp. Niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia mobilnego, czy przeglądarki internetowej na komputerze, WhatsApp to doskonały sposób na utrzymywanie kontaktu ze znajomymi. To jak rozszerzone SMS-y i właściwie bardziej popularne niż SMS-y w wielu krajach innych niż Stany Zjednoczone. Możesz także mieć pewność, że zmiana telefonu nie spowoduje ingerencji w Twoje kontakty, ponieważ możesz utworzyć ich kopię zapasową online i błyskawicznie mieć wszystkie swoje numery na nowym telefonie.

Czy korzystasz z WhatsApp na telefonie czy w przeglądarce internetowej? Nie zapomnij zostawić komentarza poniżej.