Jak dodać znajomych Nintendo Switch na PS4?

Kiedyś ludzie korzystający z PlayStation 4 nie mogli połączyć się ze znajomymi na Nintendo Switch. Dzięki niedawnej akceptacji przez Sony w pełni otwartej łączności Crossplay, znacznie zmieniło to środowisko gier PS4. Twórcy gier połączyli teraz te dwie platformy, oferując taki system w różnych tytułach.

Jak dodać znajomych Nintendo Switch na PS4?

W tym artykule pokażemy, jak dodawać znajomych Nintendo Switch i grać z nimi na PS4 za pośrednictwem systemu Crossplay.

O grze międzyplatformowej

Pod koniec 2019 roku Sony otworzyło Crossplay z innymi systemami do gier. Od tego czasu programiści z pewnością z tego skorzystali. Ale czym dokładnie jest Crossplay? Cóż, jest to zdolność platformy, niezależnie od tego, czy jest to urządzenie przenośne, konsola czy komputer, aby połączyć się z każdym, kto gra w tę samą grę. Technicznie rzecz biorąc, nie łączysz się bezpośrednio z różnymi platformami. Raczej wszyscy grający w ten sam tytuł są umieszczani na jednym serwerze, niezależnie od tego, na czym grają.

Może to stać się problemem, gdy gracze na konsolach zmierzą się z osobami korzystającymi z komputera, zwłaszcza w grach pierwszoosobowych. Istnieją jednak sposoby na edycję ustawień, co pokażemy w dalszej części artykułu.

dodaj przyjaciela Nintendo Switch na ps4

Sprawdzanie ustawień gry krzyżowej

Ustawienia gry międzyplatformowej mogą się różnić w zależności od gry, w którą grasz. Wiele gier ma domyślnie włączoną funkcję Crossplay, a niektóre mogą nie. Na przykład Fortnite wymaga zgody na grę międzyplatformową. W przeciwnym razie nie możesz uczestniczyć w regularnych meczach. Z drugiej strony Minecraft nie włączy go, chyba że zalogujesz się za pomocą konta Microsoft.

Poniżej wymieniono gry obsługujące funkcję Crossplay między PS4 i Switch. Podano również krótkie podsumowanie ich ustawień międzyplatformowych.

Dodawanie znajomych poprzez grę krzyżową

Jeśli gra pozwala na grę na innych platformach, dodanie ich do listy znajomych jest tak proste, jak wyszukanie ich uchwytu w grze i kliknięcie Dodaj znajomego.

Zapoznaj się z listą gier, aby zobaczyć ustawienia rozgrywki międzyplatformowej każdej gry. Być może będziesz musiał utworzyć konto we własnej witrynie gry, aby móc zobaczyć użytkowników na różnych platformach.

matteo-grobberio-dF2HZ-Kg34w-unsplash

Gry dostępne dla Crossplay na PS4 i Nintendo Switch

Nie wszystkie gry oferowane na PS4 lub Switch można połączyć przez Crossplay. Ponieważ system został wprowadzony dopiero niedawno, tylko ograniczona liczba tytułów ma taką możliwość. Oto lista gier, które obecnie obsługują Crossplay między PS4 a Switchem. Pamiętaj, że ta lista może ulec zmianie. Możesz sprawdzić dokumentację gry, aby sprawdzić, czy obsługuje ona Crossplay.

 1. Brawlhalla

  Domyślnie włączone. Stwórz własny pokój i podaj numer pokoju znajomemu.

 2. Nieustraszony

  Na ekranie logowania wybierz Opcje. Przejdź do Rozgrywki i przewiń w dół. Upewnij się, że gra międzyplatformowa jest włączona. Aby dodać znajomych, otwórz menu społecznościowe i wyślij zaproszenie.

 3. Dragon Quest Builders 2

  Gra międzyplatformowa jest domyślnie włączona. Wykonuj zadania, aby odblokować tryb dla wielu graczy.

 4. Smocza misja X

  Gra międzyplatformowa jest domyślnie włączona. Gra to MMORPG. Dodaj znajomych, korzystając z listy znajomych w grze.

 5. Strajk fantazji

  Domyślnie włączone. Wejście do kolejki pasuje do wszystkich platform. Dodaj znajomych poprzez listę znajomych w grze.

 6. Final Fantasy Crystal Chronicles

  Hosting wymagany przez Dolphin i VBA. Skomplikowana konfiguracja.

 7. Fortnite Battle Royale

  Domyślnie włączone. Dodawanie znajomych z listy odtwarzania w grze. Aby sprawdzić Crossplay, Otwórz Opcje, przejdź do Ustawień, przewiń w dół, aż zobaczysz Zezwalaj na imprezy międzyplatformowe. To musi być włączone, aby włączyć grę międzyplatformową.

 8. Just Dance (światowy parkiet)

  Platforma crossowa dostępna tylko w trybie wieloosobowym online.

 9. Minecraft Bedrock Edition

  Domyślnie włączone. Wymaga rejestracji na koncie Microsoft. Dodaj znajomych, wpisując uchwyt gry.

 10. Paladyni

  Przejdź do Opcje, a następnie wybierz Sterowanie. Poszukaj opcji gry krzyżowej. Pozwól wszystkim zgrupować Cię ze wszystkimi platformami. Tylko klawiatura pozwoli tylko użytkownikom klawiatury. Tylko gamepad pozwoli tylko osobom korzystającym z kontrolera lub gamepada. Dodaj znajomych poprzez listę znajomych w grze.

 11. Fantastyczna Gwiazda Online 2

  Gra akcji online. Domyślnie włączone. Dodaj znajomych poprzez listę znajomych w grze.

 12. Power Rangers: Bitwa o siatkę

  Domyślnie włączone. Daj innym swój identyfikator gry, aby mogli grać w mecze.

 13. Realm Royale

  Domyślnie włączone. Przejdź do zakładki Społeczności, aby dodać znajomych.

 14. Liga Rakietowa

  Domyślnie włączone. Dodaj znajomych poprzez zakładkę Znajomi z Rocket ID.

 15. Porazić

  Włączone domyślnie. Użyj w grze Social Tab, aby dodać znajomych.

 16. Super Mega Baseball 2

  Domyślnie włączone, ale tylko międzyplatformowe dobieranie graczy. Nie można dodać znajomych. Nie można grać z określonym graczem.

 17. Gokarty turystyczne

  Domyślnie włączone. Utwórz lobby i udostępnij identyfikator lobby znajomym.

 18. Najlepszy koń z kurczaka

  Domyślnie włączone. Dodaj znajomych na liście znajomych w grze lub utwórz prywatny pokój gier i udostępnij identyfikator pokoju.

dodaj znajomych z Nintendo Switch na ps4

Platformy łączące

Crossplay staje się teraz standardem w grach wieloosobowych. Zaczęło się łączyć ze sobą różne platformy, pozwalając znajomym na różnych systemach grać ze sobą. Gdy stanie się to normą, rozwinie się bardziej zróżnicowane środowisko rozgrywki.

Czy znasz jakieś inne gry, które oferują grę międzyplatformową między Nintendo Switch a PlayStation? Czy są jakieś wskazówki, jak dodawać znajomych z Nintendo Switch na PS4? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.