10 powodów, dla których warto mieć laptopa

Każdy powinien posiadać laptopa. W początkach rewolucji pecetowej laptopy były duże i ciężkie, a kompromisy wydajnościowe, które trzeba było poczynić w porównaniu z komputerami stacjonarnymi, sprawiły, że stały się komputerem specjalistycznym, przeznaczonym tylko dla osób podróżujących służbowo. Ale od tamtych czasów wiele się zmieniło i teraz laptopy są pod wieloma względami idealnym rozwiązaniem komputerowym. Oto dziesięć świetnych powodów, dla których twój następny komputer powinien być laptopem.

1. Lepsza wartość odsprzedaży.

Komputery stacjonarne mają niewielką wartość odsprzedaży, ale laptopy mają o wiele większą wartość. Nawet stare i przestarzałe laptopy w dobrym stanie są warte ułamka ich pierwotnej wartości, niezależnie od tego, czy masz komputer PC, czy Mac, podczas gdy komputery stacjonarne znacznie szybciej tracą wartość przy odsprzedaży.

2. Przenośny.

Kiedy mówię przenośny Niekoniecznie mam na myśli siedzenie w Starbucks i klikanie z ich bezpłatnym wi-fi (chociaż można). Przenośność może oznaczać po prostu możliwość przeniesienia komputera do innego pokoju w domu. Oglądaj filmy w łóżku, pracuj wydajnie w kuchni, pijąc kawę lub wege na kanapie z grą – to rzeczy, których po prostu nie możesz zrobić na komputerze stacjonarnym, a które są ograniczone niewielkimi rozmiarami tabletu lub telefonu.

3. Oszczędność miejsca.

Jedną z prawdziwych radości z posiadania laptopa jest ustawienie miejsca pracy na biurku komputerowym i wykorzystanie całej odzyskanej przestrzeni. Wszystko, co masz, to laptop i prawdopodobnie zewnętrzna mysz i podkładka – oraz kilka nowo uwolnionych nieruchomości.

4. Oszczędność energii.

Laptopy zużywają znacznie mniej energii niż komputery stacjonarne. Niezależnie od tego, czy martwisz się o środowisko, czy po prostu chcesz utrzymać rachunki za prąd na rozsądnym poziomie, laptop ma znacznie mniejszy ślad energetyczny.

5. Bardziej ergonomiczne klawiatury.

Laptopy używają klawiszy o krótkim profilu ze sprężyną nożycową pod spodem. Szybkość pisania wzrośnie niemal natychmiast. Po dłuższym używaniu, powrót do klawiatury stacjonarnej wydaje się stary i nieporęczny w porównaniu z super łatwymi klawiszami do laptopa. Dodatkowo miejsce, w którym znajduje się gładzik, służy jako wbudowana podpórka pod nadgarstek, dzięki czemu jest również ergonomiczny.

6. Lepsze ekrany.

Wyświetlacze laptopów są zazwyczaj najwyższej jakości, a często ekran LCD laptopa jest znacznie lepszy niż monitor LCD komputera stacjonarnego. Kolory wyglądają bardziej realistycznie, gradienty się nie „rozmywają” i ma wyraźniejszy obraz.

7. Łatwiejszy dostęp do elementów wewnętrznych.

Jeśli musisz dostać się do maszyny, aby coś wymienić lub naprawić, większość laptopów wymaga tylko wyjęcia jednego złącza w celu usunięcia dysku twardego lub pamięci RAM. Po tym dosłownie wskakuje / wyskakuje, aby uaktualnić. Nie ma nic prostszego.

8. Zastrzeżona architektura oznacza, że ​​wszystko działa lepiej.

Zdecydowana większość laptopów jest celowo zaprojektowana i pozyskiwana z wykorzystaniem określonego zestawu komponentów sprzętowych. Oznacza to, że dana marka i model laptopa będą zwykle projektowane wokół tych samych komponentów, co oznacza, że ​​nie ma zgadywania, czy te komponenty będą działać razem jako jednostka. Oprogramowanie operacyjne, takie jak Windows lub Linux, zaprojektowane do pracy na szerokiej gamie sprzętu, napotyka mniej konfliktów i problemów, gdy działa na standardowym zestawie sprzętu.

9. Łatwo dostępne USB.

Większość laptopów ma 4 porty USB (dwa z boku, dwa z tyłu), które są łatwo dostępne.

10. Zawsze pod ręką.

Ponieważ modele laptopów stają się mniejsze i lżejsze niż kiedykolwiek, są dosłownie komputerami, które można wszędzie zabrać. Oznacza to, że zwykle będziesz mieć go w pobliżu, nawet jeśli nie planowałeś z niego korzystać – co znacznie ułatwia korzystanie z niego.

Laptopy nigdy nie miały większego sensu jako podstawowy komputer, a nie tylko jako kopia zapasowa dla wojowników drogowych. Więc śmiało, weź ten laptop. Będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś.