Jak dodać plik PDF do Google Keep

Google Keep to doskonała aplikacja do wszelkiego rodzaju notatek. Nie jest jednak bez skazy; brakuje mu kilku podstawowych funkcji. Jeśli zastanawiasz się, jak dodać pliki PDF do Google Keep, byłbyś rozczarowany.

Jak dodać plik PDF do Google Keep

Na razie nie ma na to możliwości (styczeń 2020). Google może zaimplementować tę funkcję w przyszłości, ale nie możemy tego z całą pewnością powiedzieć. Nie trać nadziei, ponieważ istnieją rozwiązania, które możesz wypróbować.

Czytaj dalej, a znajdziesz najlepsze sposoby dodawania plików PDF za pomocą Dokumentów Google (Dysk Google).

Używa Google Keep

Google Keep wygląda jak prosta i łatwa w użyciu aplikacja. Jest bezpłatny dla użytkowników Androida i iOS i jest przydatny do śledzenia notatek. Niektórzy mylą go z narzędziem biurowym, choć nie to jest jego celem.

Celem Google Keep jest tworzenie krótkich notatek, przypomnień i list rzeczy do zrobienia. W aplikacji dostępnych jest wiele świetnych opcji dostosowywania i sposobów porządkowania notatek. Z tych samych notatek może korzystać nawet wiele osób.

Google Keep radzi sobie z obrazami, tekstem, a nawet poleceniami głosowymi. Nie obsługuje jednak innych dokumentów i plików, takich jak pliki PDF. Niestety do tego trzeba będzie skorzystać z Dysku Google. Dokumenty Google mają doskonałe możliwości otwierania, edytowania i udostępniania dokumentów. To są jego główne zastosowania.

Dodaj plik PDF do Google Keep

Google Keep a Dokumenty Google

Google Keep jest szybki, łatwy i prosty. Tak, możesz go używać do śledzenia notatek w formacie tekstowym, audio lub graficznym, ale to wszystko. Jeśli chcesz dodać pliki PDF, szukasz w złym miejscu. Potrzebujesz aplikacji do edycji dokumentów, takiej jak Dokumenty Google.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz przekonwertować notatki Google Keep na Dokumenty Google i odwrotnie. Dokumenty Google umożliwiają używanie tekstu sformatowanego (pogrubienie, kursywa, podkreślenie), który nie jest dostępny w Google Keep. Możesz nawet łączyć pliki na Dysku Google.

To obejście problemu z plikami PDF w Google Keep. Możesz utworzyć link do pliku PDF w Dokumentach, a następnie skopiować go do notatki Google Keep. Mimo to Google Keep i Dysk Google to dwie niezależne aplikacje. Oznacza to, że ich magazyny też są oddzielne.

Google Keep ma nieograniczone miejsce na dane, co jest zgrabne. Miejsce na Dysku Google ma 15 GB i jest bezpłatne, co ponownie wystarcza do przechowywania dokumentów.

Kopiowanie notatek Google Keep do Dokumentów Google

Najlepszą rzeczą w Google Keep i Dokumentach Google jest to, że grają razem, mimo że nie są takie same. Notatki Keep możesz szybko przenieść do Dokumentów Google i tam je wyświetlić. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić:

 1. Upewnij się, że skorzystałeś z linków podanych powyżej, aby zaktualizować Google Keep do najnowszej wersji.
 2. Uruchom Google Keep na swoim urządzeniu.

 3. Wybierz notatkę, którą chcesz wysłać do Dokumentów Google.

 4. Wybierz Więcej (trzy kropki), a następnie Wyślij.

 5. Stuknij Kopiuj do Dokumentów Google.

 6. Podpowiedzi poinformują Cię o postępie wysyłania, choć nie powinno to zająć dużo czasu.

Następnie możesz uzyskać dostęp do notatki Google Keep w Dokumentach Google. Wykonaj kroki:

 1. Otwórz Dokumenty Google. Oto linki do pobierania aplikacji na Androida i iOS. Upewnij się również, że masz najnowszą wersję aplikacji. Możesz także zalogować się do Dokumentów Google za pomocą przeglądarki.

 2. Notatka, którą skopiowałeś, będzie tam na Ciebie czekała. Będzie wyglądać tak samo, jak w Google Keep.

To powiedziawszy, teraz możesz korzystać z zaawansowanych narzędzi do edycji, które nie są dostępne w Google Keep.

Jak dodać plik PDF do Dokumentów Google

Wiesz już o przenoszeniu notatek z Google Keep do Dokumentów Google, ale co z głównym tematem tego artykułu? Nie martw się. Nie zapomnieliśmy o tym. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać pliki PDF do Dokumentów Google:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dysku Google na swoim komputerze.

 2. Kliknij opcję Prześlij i wybierz plik PDF, który chcesz przesłać ze swojego komputera.

 3. Poczekaj na przesłanie pliku. Gdy to zrobi, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą, a następnie Dokumenty Google.

 4. Wybierz obraz docelowy i wybierz Otwórz, aby go dodać.

To nie było takie trudne? Cóż, powinieneś zdawać sobie sprawę z potencjalnych problemów z Dyskiem Google i plikami PDF. Czasami brakuje wspomnianych obrazów PDF bez żadnego wyjaśnienia. Możesz tylko przeglądać i kopiować tekst z pliku PDF, ale nie możesz go edytować na miejscu. Rozwiązaniem jest skopiowanie tekstu do innego pliku Dokumentów Google i zmodyfikowanie go tam.

Dokumentom Google brakuje wielu opcji, jeśli chodzi o edycję plików PDF. Nie możesz dodawać nowych stron lub obrazów ani ich usuwać.

PDF do Google Keep

Google i PDF

Chociaż Google Keep nie obsługuje plików PDF, możesz wstawiać do notatek linki do plików PDF. Jednak Dokumenty Google mają nieco ograniczone opcje obsługi plików PDF. Jeśli potrzebujesz tylko je otworzyć i wyświetlić, Dokumenty Google to idealne rozwiązanie. Do edycji najlepiej jest korzystać z dedykowanego czytnika/edytora plików PDF.

Przekaż nam swoje przemyślenia na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.