Jak dodać zdjęcia do filmu TikTok

TikTok jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszą aplikacją na świecie. Ludzie na całym świecie używają go do nagrywania zabawnych krótkich filmów.

Jak dodać zdjęcia do filmu TikTok

Te klipy to fantastyczny sposób na wyrażenie siebie, a możliwości są nieograniczone. Ale co, jeśli bardziej lubisz zdjęcia, a nie filmy?

A co, jeśli chcesz połączyć zdjęcia i filmy? Cóż, możesz dodawać zdjęcia do filmów TikTok jako tło lub tworzyć pokazy slajdów wideo za pomocą zdjęć.

Dodawanie obrazu tła do filmu TikTok

Jeśli masz żywą wyobraźnię, TikTok szybko zamieni się w Twój plac zabaw. Wielu użytkowników posuwa się nawet do tworzenia całych zestawów, w których wykonują swoje szkice lub wykonują ruchy taneczne. Ale jeśli brakuje Ci miejsca lub rekwizytów, zrobi to niesamowity obraz tła.

Możesz dodać zdjęcie do tła, nawet gdy próbujesz coś o czymś powiedzieć lub chcesz podkreślić problem. Jak więc dodać obraz tła do filmu? To bardzo proste, wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację TikTok na swoim iOS lub Androidzie
  2. Stuknij przycisk „+” u dołu ekranu i rozpocznij nagrywanie.
  3. Zatrzymaj nagrywanie po kilku sekundach, a następnie wybierz ikonę „Efekty” w lewym dolnym rogu ekranu.
  4. Następnie w lewym górnym rogu wybierz „Prześlij własny obraz, aby zmienić tło”.
  5. Kontynuuj nagrywanie, a wybrany obraz pojawi się jako tło wideo.

Następnie możesz dodać muzykę, filtrować i w inny sposób edytować swój film TikTok.

Jak dodać zdjęcie do filmu Tik Tok?

Używanie szablonów zdjęć do TikTok

Gdy zmagasz się z uzyskaniem odpowiedniego obrazu lub znalezieniem idealnego ustawienia dla swojego nowego filmu, nie martw się. TikTok zapewni Ci ochronę. Możesz użyć niektórych szablonów, które są fabrycznie zainstalowane z aplikacją.

TikTok ma doskonały wybór, który będzie pasował do wszystkich nastrojów. Każdy z szablonów zdjęć jest inny w tym sensie, że pozwoli Ci wgrać określoną liczbę zdjęć. Dla niektórych będzie to 2-3. Dla innych możesz przesłać dziesięć.

Szablony zawierają również określoną animację, więc wszystko, co musisz zrobić, to dodać muzykę, narrację lub tekst, aby powiedzieć, co chcesz powiedzieć.

Przycisk szablonu zdjęcia znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu po otwarciu aplikacji TikTok. Szablony mogą być świetną zabawą, ale czasami po prostu nie wystarczą.

Dodaj zdjęcia do filmu Tik Tok

Tworzenie pokazu slajdów TikTok

Szablony są świetne, ale mogą stłumić Twoją kreatywność lub czasami po prostu nie pasują do Twojego pomysłu na film TikTok. Ponadto szablony tak naprawdę nie działają z obrazami o różnych rozmiarach.

Dlatego jest jeszcze jedna opcja, z której możesz skorzystać – tworzenie pokazu slajdów z własnych zdjęć. Oto jak to zrobić:

  1. Otwórz aplikację TikTok na telefonie i wybierz 15- lub 60-sekundowe wideo.
  2. Pomiń przycisk „+” i szablony i wybierz opcję „Prześlij”.
  3. Twoja rolka z aparatu pojawi się i domyślnie pokaże wszystkie filmy w telefonie. Powinieneś zmienić zakładkę z „Wideo” na „Zdjęcia”.
  4. Możesz wybrać zdjęcia w określonej kolejności, tak jak chcesz, aby były wyświetlane w pokazie slajdów. Możesz wybrać do 12 zdjęć z telefonu.
  5. Po dokonaniu wyboru kliknij opcję „Pokaz slajdów” u góry.

Po wybraniu zdjęć do pokazu slajdów przejdź do edytora. Możesz najpierw wybrać muzykę, której chcesz użyć, a następnie naklejki i filtrować. Będziesz także mógł wybrać, czy chcesz, aby Twoje obrazy były w pozycji poziomej czy pionowej.

Gdy skończysz, po prostu naciśnij "Dalej", a zostaniesz poproszony o przejście do strony publikowania. Jeśli chcesz, dodaj opis i wybierz inne ustawienia dotyczące komentarzy i prywatności.

Dodaj zdjęcie do filmu Tik Tok

Odkrywanie TikTok w najszerszym zakresie

Większość osób korzystających z aplikacji na co dzień to osoby młode i obeznane z technologią. Ale zawsze można dowiedzieć się więcej o aplikacjach, z których korzystamy.

TikTok ma wiele opcji dostosowywania, a dodawanie zdjęć jest jedną z nich. Możesz użyć fajnego zdjęcia jako tła dla swojego filmu.

Możesz też skorzystać z jednego z szablonów, jeśli chcesz w zabawny sposób wyświetlać swoje zdjęcia. Na koniec możesz zaprojektować własny pokaz slajdów i przekształcić go w niesamowity film.

Czy dodajesz zdjęcia do filmów TikTok? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.