Jak dodać drukarkę i wydrukować dokumenty z Kindle Fire

Ponieważ drukowanie jest tak podstawową funkcją, można by założyć, że będzie dostępne na prawie każdym urządzeniu, na którym można odczytać dokument. Istnieje jednak wiele urządzeń, które uniemożliwiają użytkownikom podłączenie ich do drukarki.

Jak dodać drukarkę i wydrukować dokumenty z Kindle Fire

Z pewnością przychodzą mi do głowy tablety Amazon Kindle Reader. Oprócz wielu e-booków z ochroną DRM, tabletów Kindle nie można nawet podłączyć do drukarek. To znaczy z wyjątkiem Kindle Fire. Ta hybryda między tabletami Amazon Fire i czytnikami Kindle jest o wiele bardziej wszechstronna, choć też droższa.

Zacznijmy dodawać drukarkę do twojego Kindle Fire.

Podłączanie do drukarki z Kindle Fire

Istnieją dwa sposoby podłączenia Kindle Fire do drukarki. Możesz użyć kabla USB, aby podłączyć Kindle Fire do komputera i drukować w ten sposób lub połączyć się z drukarką przez Wi-Fi, jeśli drukarka ma funkcję bezprzewodową.

 1. Przesuń palcem w dół na ekranie, aby wyświetlić Szybkie ustawienia menu.
 2. Stuknij w Bezprzewodowy Ikona.
 3. Zakładając, że jeszcze nie jest, przesuń suwak obok Wi-Fi możliwość Na.
 4. Teraz znajdź i połącz się z tą samą siecią, w której jest drukarka.
 5. Zlokalizuj drukarkę, otwierając dokument, który chcesz wydrukować i wybierając Plik > Drukuj.
 6. Następnie wybierz Wszystkie drukarki…
 7. Kliknij na + i wprowadź adres IP drukarki, znajduje się on w instrukcji obsługi, jeśli go nie znasz.

Alternatywnie możesz podłączyć Kindle Fire do komputera za pomocą kabla USB i drukować z komputera. Drukarka będzie musiała być podłączona bezpośrednio do komputera, aby drukować z niej bez routera.

Jak na razie dobrze. Prawidłowy? To jest łatwa część. Teraz czas na trudne rzeczy.

rozpalać e-czytnik

Radzenie sobie z ochroną DRM

Głównym powodem, dla którego zwykły czytnik e-booków, taki jak standardowy tablet Kindle, nie pozwala na drukowanie e-booków, jest to, że użytkownicy nie będą mogli publikować e-booków na stronach z torrentami ani rozdawać wydruków każdemu, kto szuka darmowych e-booków, co kosztuje Amazon a ich autorzy majątek.

Nie wszystkie eBooki mają ochronę DRM, ale większość z nich tak. Wszystkie e-booki i dokumenty, które mają rozszerzenie .azw lub e-booki kupione przez Kindle, wymagają pewnych modyfikacji i konwersji, zanim będą mogły zostać wydrukowane. Nawet jeśli jesteś właścicielem eBooka, nadal będziesz musiał go przekonwertować.

Jak Ty to robisz? Będziesz mógł to zrobić tylko, instalując i używając oprogramowania do usuwania DRM innej firmy. Epubor to dobrze znany produkt, który jest dostępny w formacie Kindle Fire, a także dla użytkowników komputerów PC i Mac.

Pamiętaj, że w przypadku Kindle Fire nie musisz jailbreakować urządzenia, aby zainstalować oprogramowanie innych firm. To sprawia, że ​​faktyczny proces usuwania i konwersji DRM jest dość prosty. Po zainstalowaniu programu Epubor lub innego oprogramowania, które lubisz, postępuj zgodnie z instrukcjami każdego programu, ponieważ zawierają one szczegółowe przewodniki, jak postępować od początku do końca.

Konwertowanie e-booków bez DRM

Tylko dlatego, że zakończyłeś usuwanie ochrony DRM z plików .azw, nie oznacza to, że są jeszcze gotowe do drukowania. Wraz z aplikacją do usuwania DRM musisz także zainstalować konwerter PDF. Ponownie, Epubor wykonuje dobrą robotę, oferując użytkownikom Kindle Fire kompletny zestaw programów wymaganych do drukowania e-booków za pośrednictwem ich Epubor Kindle to PDF Converter.

Należy jednak pamiętać, że wiele konwerterów plików .azw na PDF może nie działać na Twoim tablecie. Oznacza to, że będziesz musiał przenieść pliki na laptopa lub komputer, przekonwertować je tam za pomocą programu Windows lub MacOS, a następnie przenieść je z powrotem na tablet.

Drukowanie e-booków i innych plików

Teraz, gdy masz dokumenty i e-booki gotowe do wydrukowania, potrzebujesz również aplikacji do drukowania. Tablety Kindle Fire, chociaż mogą komunikować się z drukarkami, nie robią tego natywnie, tak jak robią to niektóre smartfony i zwykłe tablety.

rozpalić ogień hdx

Po raz kolejny oznacza to, że będziesz musiał pobrać i zainstalować aplikację innej firmy. Aplikacja HP ​​ePrint zwykle działa dobrze na tabletach Kindle Fire i Fire HD. Nie oznacza to, że OfficeSuite również nie wykona dobrej pracy.

 1. Otwórz aplikację do drukowania i załaduj dokument PDF, który chcesz wydrukować.
 2. Sprawdź, czy nadal masz połączenie z tą samą siecią bezprzewodową co drukarka.
 3. Teraz dotknij Wydrukować.
 4. Wybierz drukarkę z listy dostępnych urządzeń lub kliknij Wszystkie drukarki szukać osób w pobliżu.
 5. Dostosuj sposób drukowania (jednostronny, dwustronny, czcionka itp.), a następnie dotknij Wydrukować.

Chociaż różne interfejsy aplikacji do drukowania mogą się różnić, kroki związane z ich obsługą są zwykle takie same. Jeśli korzystałeś z jednego, możesz użyć ich wszystkich.

Często zadawane pytania

Czy możesz połączyć się z drukarką na Kindle Fire bez Internetu?

Tak, jeśli masz komputer podłączony bezpośrednio do drukarki, masz szczęście.

Możesz łatwo podłączyć Kindle Fire do komputera za pomocą kabla USB, a następnie uzyskać dostęp do plików z tabletu, aby drukować za pomocą komputera.

Czy warto drukować e-booki i dokumenty DRM?

Teraz, kiedy już wiesz jak, myślisz, że to jest coś, co możesz zrobić? Pamiętaj, że złamanie ochrony DRM jest uważane za nielegalne. Powinniśmy również zwrócić uwagę, że ochrona DRM stale się rozwija. Nie jest wykluczone, że niektóre programy do usuwania mogą w końcu przestać działać. Możliwe jest również uszkodzenie kopii dokumentu za pomocą oprogramowania do usuwania DRM.

Jednocześnie rozumiemy, że czytanie czarno-białej książki na papierze też jest miłe, a zaoszczędzenie kilku dolców jest jeszcze lepsze. W związku z tym, czy myślisz, że kiedykolwiek będziesz używać zwykłego czytnika Kindle eReader, czy też płacisz trochę więcej za Kindle Fire HD, biorąc pod uwagę wszystko, co możesz z tym zrobić?