Jak uzyskać dostęp do telefonu z Androidem z uszkodzonym ekranem?

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie skończyłeś z uszkodzonym ekranem w swoim telefonie z Androidem. Chociaż ekrany telefonów są dość trudne, jedna paskudna kropla może je całkowicie zniszczyć. Jeśli próbujesz zapisać dane z telefonu, czytaj dalej ten przewodnik, a pokażemy Ci, jak uzyskać dostęp do telefonu z Androidem z uszkodzonym ekranem.

Jak uzyskać dostęp do telefonu z Androidem z uszkodzonym ekranem?

Jak uzyskać dostęp do telefonu z Androidem z uszkodzonym ekranem?

Jeśli masz uszkodzony ekran w telefonie, istnieje kilka sposobów na odzyskanie danych. Do wykonania niektórych kroków potrzebny będzie dodatkowy sprzęt. Wybrana metoda odzyskiwania danych zależy od stopnia pęknięcia ekranu. Sprawdźmy je.

Masz uszkodzony ekran, wyświetlacz jest trochę widoczny, a funkcja dotykowa działa

To najlepszy możliwy scenariusz. Jeśli ekran jest uszkodzony nawet częściowo, najlepszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, to przenieść wszystkie dane na komputer, na wypadek, gdyby pęknięcie się rozprzestrzeniło i trzeba było wymienić ekran. W takim przypadku nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu poza kablem USB, którego zwykle używasz do ładowania telefonu.

 1. Odblokuj telefon.

 2. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

 3. Wybierz opcję „Tryb przesyłania plików”.

 4. Użyj komputera, aby uzyskać dostęp do telefonu i odzyskać wszystkie swoje pliki.

Masz uszkodzony ekran, wyświetlacz jest widoczny, ale funkcja dotykowa nie działa

Upuściłeś telefon, widzisz wszystko na wyświetlaczu, ale ekran dotykowy nie działa. Jeśli brzmi to znajomo, istnieje sposób, aby uzyskać dostęp do telefonu, ale będziesz potrzebować dodatkowego sprzętu: myszy USB i koncentratora USB z portem HDMI. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Przede wszystkim sprawdź, czy Twój telefon jest odblokowany. Jeśli masz szczęście i masz włączoną opcję odblokowania odciskiem palca / twarzą, będziesz mógł odblokować telefon w ten sposób. Jeśli musisz odblokować go, wprowadzając hasło, zapoznaj się z poniższymi krokami.

 2. Weź kabel USB, podłącz go do telefonu, a drugi koniec podłącz do koncentratora USB.
 3. Weź mysz USB i podłącz ją również do koncentratora.
 4. Ponieważ możesz zobaczyć ekran w telefonie, użyj myszy do nawigacji, wprowadź hasło i odblokuj telefon.
 5. Po odblokowaniu telefonu podłącz koncentrator USB do komputera.
 6. Po podłączeniu zobaczysz na telefonie komunikat „Tryb przesyłania plików”.

 7. Dotknij tego za pomocą myszy.
 8. Twój telefon zostanie teraz podłączony do komputera. Możesz używać swojego komputera do poruszania się po telefonie i zapisywania wszystkich ważnych plików na komputerze.

Masz pęknięty ekran, jest całkowicie czarny, a funkcja dotykowa działa

Może się to zdarzyć z powodu fizycznego uszkodzenia telefonu. Skąd wiesz, że Twój telefon działa? Słyszysz dźwięki powiadomień i czujesz wibracje. Jeśli spróbujesz odblokować telefon na pamięć, usłyszysz również dźwięk odblokowania. Na szczęście w takiej sytuacji istnieje sposób na odzyskanie danych z telefonu. W takim przypadku będziesz potrzebować innego telefonu z Androidem, a my wyjaśnimy, dlaczego:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to jak najszybciej podłączyć telefon do ładowarki. Twój telefon musi być włączony i naładowany.

 2. Weź drugi telefon z Androidem. Najlepiej, aby ten telefon był taki sam jak Twój. Jeśli nie, powinna działać ta sama wersja systemu operacyjnego, co Twój telefon.
 3. Podłącz drugi telefon z Androidem do komputera za pomocą kabla USB.

 4. Możesz zobaczyć wyskakujący ekran, w którym powinieneś wybrać "Tryb przesyłania plików".

 5. Zapamiętaj, gdzie nacisnąłeś ekran w tym telefonie.
 6. Teraz weź telefon i podłącz go do komputera za pomocą kabla USB.
 7. Ponieważ ekran jest czarny, nic nie zobaczysz. Na szczęście przećwiczyłeś to na innym telefonie z Androidem, a teraz wiesz, którą część ekranu dotknąć.
 8. Jeśli udało Ci się go podłączyć, powinieneś usłyszeć dźwięk powiadomienia.
 9. Teraz możesz uzyskać dostęp do telefonu z komputera i zapisać wszystkie ważne pliki.

Notatka: Jeśli Twój telefon jest zablokowany przy użyciu opcji rozpoznawania twarzy/odcisku palca, będziesz mógł go łatwo odblokować, ponieważ Twój ekran działa. Jeśli masz wzór, którego chcesz użyć, spróbuj go przećwiczyć na innym telefonie z Androidem, zanim wpiszesz go na pamięć. To samo dzieje się, jeśli masz hasło, które musisz wprowadzić.

Masz pęknięty ekran, jest całkowicie czarny, a funkcja dotykowa nie działa

To najgorszy scenariusz. Zapisanie danych z telefonu w takim stanie jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Jest kilka rzeczy, których możesz spróbować.

Podłącz telefon do telewizora

Aby to zrobić, potrzebujesz myszy USB, koncentratora USB, kabla HDMI, myszy i telewizora.

 1. Podłącz koncentrator USB do telefonu.
 2. Podłącz kabel HDMI do telewizora.

 3. Podłącz drugi koniec kabla HDMI do koncentratora USB.
 4. Podłącz mysz do koncentratora USB. Jeśli masz mysz Bluetooth i telewizor Smart TV, powinieneś być w stanie podłączyć go bezpośrednio do telewizora.
 5. Włącz telewizor i wybierz źródło HDMI.
 6. Teraz będziesz mieć dostęp do telefonu przez telewizor. Możesz wykonać kopię zapasową plików, dostosować ustawienia lub spróbować zainstalować jedną z dostępnych na rynku aplikacji do tworzenia kopii zapasowych.

Debugowanie USB

Po włączeniu ta opcja umożliwia dostęp do telefonu za pośrednictwem komputera z kablem USB bez pytania o pozwolenie. Ponieważ umożliwia to dostęp do telefonu, jest on domyślnie wyłączony, a jeśli chcesz z niego korzystać, musisz go włączyć w swoich ustawieniach. Jeśli jednak ekran jest uszkodzony, ekran jest czarny, a funkcja dotykowa nie działa, możesz to zrobić tylko po pomyślnym podłączeniu telefonu do telewizora, więc upewnij się, że wykonałeś powyższe kroki postępowanie.

 1. Podłącz telefon do telewizora.
 2. Przejdź do ustawień.

 3. Kliknij „Informacje o telefonie”.

 4. Dotknij „Informacje o oprogramowaniu”.

 5. Znajdź opcję „Numer kompilacji”. Dotknij go siedem razy.

 6. Wróć do „Ustawień”.
 7. Wybierz „Opcje programisty”.

 8. Naciśnij przycisk przełączania, aby włączyć debugowanie USB.

 9. Po włączeniu debugowania USB podłącz telefon do komputera. Powinieneś mieć dostęp do telefonu i pobierać cenne dane.

Konto Google

Jeśli masz to samo konto Google na telefonie i komputerze, możesz uzyskać dostęp do konta z komputera i spróbować zapisać potrzebne pliki. Jeśli jednak nie zsynchronizowałeś telefonu, ta metoda nie powiedzie się.

 1. Otwórz przeglądarkę.

 2. Rodzaj "Konto Googlet” i otwórz go.

 3. Zaloguj sie.

 4. Uzyskaj dostęp do zsynchronizowanych plików.

Korzystanie z aplikacji innych firm

Niektóre aplikacje innych firm, np. Vysor, mogą pomóc w uzyskaniu dostępu do telefonu. Jeśli jednak nie zainstalowałeś ich w telefonie przed uszkodzeniem ekranu, byłoby prawie niemożliwe, aby ekran był całkowicie ciemny i nie odpowiadał. Co więcej, te aplikacje wymagają podłączenia telefonu do komputera, a do tego musisz włączyć debugowanie USB.

Jeśli chodzi o te aplikacje, większość użytkowników uznała je za zbyt skomplikowane w użyciu, zwłaszcza z całkowicie zniszczonym ekranem.

Kiedy nic nie działa

Wypróbowałeś wszystkie powyższe i nadal nie możesz uzyskać dostępu do swojego telefonu? Niestety wygląda na to, że Twój telefon został poważnie uszkodzony. W takim przypadku najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zwrócić się do specjalisty, który może odzyskać dane i/lub wymienić ekran.

Lepiej dmuchać na zimne

Zepsucie ekranu telefonu może przydarzyć się każdemu. Wystarczy jedna kropla, aby wszystkie Twoje pliki pozostały uwięzione w urządzeniu. Jeśli twój ekran jest całkowicie uszkodzony, bardzo trudno jest uzyskać z niego dostęp i wyodrębnić z niego pliki. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać swoje pliki, jeśli coś stanie się z Twoim telefonem.

Ważne jest, aby mieć kopię zapasową telefonu. W ten sposób możesz przechowywać cenne pliki i zdjęcia w jednym miejscu. Możesz korzystać z usług w chmurze, takich jak Dysk Google i skonfigurować automatyczne tworzenie kopii zapasowych, lub możesz to zrobić ręcznie. Co więcej, możesz przesyłać pliki z telefonu na komputer za pomocą kabla USB lub przechowywać je na zewnętrznym dysku twardym lub dysku flash USB.

Aby zapobiec uszkodzeniu telefonu w przypadku upuszczenia, upewnij się, że masz etui na telefon i ekran ochronny. Pomoże to zapewnić bezpieczeństwo urządzenia i zapobiec poważnym uszkodzeniom telefonu.

Zepsuty ekran to okropna scena

Jeśli kiedykolwiek miałeś zepsuty ekran, znasz uczucie strachu, gdy myślisz o wszystkich plikach, które mogły się zgubić. Na szczęście istnieją sposoby, aby uzyskać dostęp do telefonu, nawet jeśli masz uszkodzony ekran. W tym przewodniku krok po kroku zawarliśmy kilka wskazówek i wskazówek, których możesz użyć, aby wyodrębnić cenne pliki z telefonu. Ale pamiętaj: zapobieganie jest zawsze lepsze! Staraj się zawsze mieć kopię zapasową danych i chronić telefon.

Czy kiedykolwiek próbowałeś odzyskać dane z telefonu z uszkodzonym ekranem? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.