Jak dodać Roku do Samsung Smart TV

Jako jedno z najpopularniejszych urządzeń do przesyłania strumieniowego, odtwarzacze i telewizory Roku są powszechnym wyborem wielu streamerów. Telewizyjna gra zmienia się w coś bardziej pasującego do stylu życia „inteligentnego domu”. Przeciętny współczesny człowiek chce mieć dostęp do dowolnej treści wideo, kiedy tylko chce.

Jak dodać Roku do Samsung Smart TV

Podobnie, jako jedna z najpopularniejszych marek smart TV, Samsung jest używany przez miliony na całym świecie. Jako właściciel telewizora Samsung Smart TV powinieneś wiedzieć, jak dodać do niego Roku.

Dlaczego nie Roku TV?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na to pytanie jest „nikt nie powiedział, że nie należy kupować telewizora Roku”. Ich najnowsza wersja Hisense okazała się fantastyczną opcją dla inteligentnego telewizora, która jest w stanie zrobić wszystko, co każdy inny gracz Roku. Biorąc to pod uwagę, telewizory Roku nie są tak naprawdę idealne, jeśli chcesz ich używać do czegoś innego niż, cóż, Roku.

Dlatego jeśli masz nowy inteligentny telewizor Samsung, prawdopodobnie najlepiej będzie kupić odtwarzacz Roku zamiast telewizora Hisense. Ponadto telewizory Roku (inne niż Hisense) nie są tak potężne, jak gracze Roku. Dlatego niektórzy właściciele telewizorów Roku faktycznie kupują kije lub odtwarzacze Roku i konfigurują swoje urządzenie tak, aby mogli uzyskać dostęp do Roku za pośrednictwem odtwarzacza Roku na telewizorze Roku. Może to zabrzmieć śmiesznie, ale tak właśnie jest.

Rok do Samsunga smart tv

Wreszcie, jeśli to czytasz, prawdopodobnie masz już świetny telewizor Samsung Smart TV i kupiłeś już swoje urządzenie do przesyłania strumieniowego Roku.

Rodzaje urządzeń Roku

Istnieje kilka rodzajów urządzeń Roku (nie licząc Roku TV i Streambar) – ale ze względu na ten artykuł ograniczamy go do Roku Sticks i Roku playerów. Roku Stick ma postać pendrive'a, który po odpowiednim skonfigurowaniu jest wygodnym towarzyszem podróży. Jednak w przeciwieństwie do typowego dysku flash USB, Roku Stick jest podłączony do portu HDMI telewizora. Upewnij się więc, że Twój telewizor Samsung ma taki. Prawdopodobnie tak, ale zrób to przed zamówieniem Roku, na wszelki wypadek.

dodaj Rok do Samsunga Smart TV

Innym typem Roku jest odtwarzacz Roku. Jest to zasadniczo urządzenie do przesyłania strumieniowego, które przypomina pudełko telewizyjne, które umożliwia dostęp do funkcji, których domyślnie telewizor nie ma. To urządzenie również łączy się przez port HDMI.

Sprawdzanie zgodności urządzenia

Śledzenie listy kompatybilnych urządzeń Roku dla telewizorów Samsung jest uciążliwym procesem. Wystarczy powiedzieć, że doniesiono, że telewizory Samsung z około 2014 roku i wcześniej mają wbudowane oprogramowanie zabezpieczające, które uniemożliwia urządzeniom prawidłową komunikację. Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili sukces z pewnym portem HDMI w swoim telewizorze, a nie innymi.

Pewną oznaką sukcesu może być również fakt, że tylko telewizory Samsung z systemem Tizen OS w wersji 2.3, 2.4, 3, 4, 5 lub 5.5 mogą zainstalować i korzystać z kanału Roku.

Podłączanie go

Przede wszystkim musisz upewnić się, że Twój telewizor ma port HDMI 2.0. Dodatkowo, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo 4K HDR, HDMI 2.0 w twoim telewizorze musi obsługiwać HDCP 2.2. W rzeczywistości, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo 4K HDR na telewizorze Samsung, każde urządzenie w Twoim łańcuchu musi obsługiwać HDMI 2.0 z HDCP 2.2. W przeciwnym razie strumieniowanie HDR nie będzie dostępne.

Oczywiście, aby korzystać z urządzenia Roku, musisz podłączyć je do jednego z portów HDMI telewizora. Jeśli Twój telewizor ma porty żółty, czerwony i biały, możesz uzyskać przejściówkę HDMI na komponent. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na port HDMI, którego będziesz używać w urządzeniu Roku, jeśli Twój telewizor ma więcej niż jeden port.

Teraz po prostu włącz telewizor Samsung i przełącz wejście na port HDMI, do którego podłączono urządzenie Roku.

Teraz logo Roku powinno pojawić się na ekranie telewizora. Pierwsze uruchomienie może zająć trochę czasu. Nie martw się, następnym razem, gdy go włączysz, nie potrwa to tak długo.

Konfigurowanie urządzenia Roku

Po zakończeniu ładowania zostaniesz poproszony o wybranie preferowanego języka. Następnie będziesz mógł wybrać preferowaną sieć Wi-Fi, z którą chcesz się połączyć. Wprowadź swoje dane uwierzytelniające, zaloguj się i voila! Udało Ci się skonfigurować Roku na telewizorze Samsung Smart TV.

Miłego przesyłania strumieniowego

W rzeczywistości proces konfiguracji Roku działa w ten sam sposób we wszystkich markach smart TV. Przed dokonaniem zakupu koniecznie sprawdź, czy Twój telewizor jest kompatybilny z urządzeniem Roku, które chcesz kupić.

Czy udało Ci się dodać urządzenie Roku do telewizora Samsung Smart TV? Czy miałeś jakieś problemy? Zapraszam do sekcji komentarzy z wszelkimi pytaniami, wskazówkami, rekomendacjami lub sugestiami.