Jak dodać efekt Slow Mo do swojego filmu TikTok

Dodawanie efektów do wideo TikTok jest stosunkowo proste. Możesz to zrobić podczas nagrywania lub postprodukcji.

Jednym ze szczególnie popularnych efektów jest zwolnione tempo. Możesz użyć tego do tworzenia bardzo zabawnych klipów, zwłaszcza gdy połączysz je z innymi efektami.

W tym artykule wyjaśnimy, jak dodać efekt spowolnienia do swojego filmu, a także jak dodać niektóre inne popularne efekty.

Jak dodać Slow-Mo do filmu TikTok

TikTok to dobrze zaprojektowana i przyjazna dla użytkownika aplikacja, więc poruszanie się po niej nie jest wcale trudne. Za każdym razem, gdy tworzysz wideo, masz kolejną możliwość dodania efektów. Łatwo jest dodać podstawowe filtry i to samo można powiedzieć o efekcie slow-mo. Zawsze dzieli Cię tylko kilka kliknięć od uzyskania dostępu i zastosowania go.

Oto, co powinieneś zrobić:

  1. Otwórz aplikację i dotknij + ikona na środku ekranu.

  2. Uzyskiwać Prędkość w prawym górnym rogu aplikacji.

  3. Zwolnij wideo, wybierając 0,1x lub 0,5x w zależności od tego, jak wolno ma być wideo. Możesz również przyspieszyć, wybierając 2x lub 3x.

Jak dodać inne efekty do filmów TikTok

Dzięki tej aplikacji możesz wiele zrobić. Pozwala na wszelkiego rodzaju efekty, które mogą wyróżnić Twój film z tłumu. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najfajniejszych efektów, których możesz użyć, aby zdobyć nowych i lojalnych obserwujących.

Sklonuj siebie

Możliwe jest również kilkakrotne sklonowanie siebie i nagranie wideo z trzema lub czterema osobami rozmawiającymi, śpiewającymi, tańczącymi itp. Może to zaowocować kilkoma fajnymi klipami wideo, ale na początku wymaga to trochę praktyki i cierpliwości. Wymaga również użycia aplikacji innej firmy

videostarapp

Zanim zaczniesz nagrywać klonowane wideo, wybierz piosenkę, którą chcesz posłuchać w tle. Zapisz go w rolce z aparatu i zaimportuj wideo do aplikacji Video Star.

Jest bezpłatny i dostępny do pobrania w App Store, ale będziesz musiał dokonywać zakupów w aplikacji, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Będziesz także używać tej aplikacji do rzeczywistego klonowania, ponieważ TikTok nie ma wbudowanej tej funkcji.

Twój telefon będzie musiał być bardzo nieruchomy, aby móc zrobić klon wideo. Najlepiej użyć statywu, aby upewnić się, że nic się nie porusza. Następnie musisz wybrać pozycję dla każdego klonu, zanim cokolwiek nagrasz. Możesz użyć aplikacji do nagrywania klipów, ale możesz także użyć głównej aplikacji aparatu, jeśli Twój telefon ma wystarczająco dobry aparat.

Nagraj każdy „klon” osobno i użyj aplikacji aparatu, aby wyciąć klipy, zachowując tylko te części, w których jesteś w idealnej pozycji. Klony należy umieścić tak, aby między nimi było dużo miejsca, aby zapobiec nakładaniu się. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest nagranie wideo na otwartej przestrzeni, na przykład w dużym pokoju, na zewnątrz lub w równie przestronnym miejscu.

Zaśpiewaj duet ze znajomymi

Większość użytkowników TikTok nagrywa się podczas synchronizacji ust z ulubionymi utworami. Jest to jedno z najpopularniejszych zastosowań tej aplikacji i z łatwością tworzy większość treści. Możesz to zrobić samodzielnie lub stworzyć film w duecie ze znajomymi.

Oto jak to robisz:

  1. Otwórz aplikację i znajdź film nagrany przez znajomego lub wybierz go ze swojego kanału.
  2. Stuknij przycisk udostępniania i wybierz Duet z menu.

  3. Nagrałeś swój koniec duetu na wybranym filmie.

  4. Po zakończeniu dotknij czerwonego przycisku z napisem Następny.

  5. Stuknij w Poczta przycisk, a wideo duetu zostanie opublikowane na Twoim profilu.

Możesz nawet ze sobą w duecie! Dla tych, którzy są niezwykle utalentowani, a może napisałeś i wyprodukowałeś własne treści, zrobienie duetu ze sobą może sprawić, że treść będzie jeszcze bardziej zabawna.

Gdzie jest Slow-Mo na TikTok?

Znajduje się po prawej stronie ekranu i pojawi się po rozpoczęciu nagrywania. Poszukaj ikony „Prędkość” na liście.

Czy mogę dodać Slow-Mo po opublikowaniu mojego filmu?

Tak. Zapisz film na swoim urządzeniu, a następnie prześlij go ponownie. Kiedy to zrobisz, musisz nacisnąć ikonę prędkości w prawym dolnym rogu, aby przyspieszyć lub spowolnić zawartość.

Końcowe przemyślenia

To tylko kilka z wielu zabawnych rzeczy, które możesz zrobić w TikTok — niektóre z nich w samej aplikacji, inne za pomocą aplikacji innych firm. Eksperymentuj z wbudowanymi efektami i aplikacjami innych firm, aby stworzyć wrażenie, które jest dla Ciebie.