Jak dodać kogoś do listy ograniczonej na Facebooku?

Cała idea mediów społecznościowych to pierwsze słowo, social. Aby spotkać się z istniejącymi przyjaciółmi, poznać nowych i ogólnie dowiedzieć się więcej o ludziach. Zawsze jest jeden przyjaciel, który nieustannie bombarduje Cię prośbami, komentarzami do każdego postu lub aktualizacji, wysyła zaproszenia do gry w jakąkolwiek grę, w którą gra, lub linki do kiepskich ofert. Jeśli znasz kogoś takiego, możesz chcieć wiedzieć, jak dodać kogoś do swojej listy zastrzeżonej na Facebooku.

Jak dodać kogoś do listy ograniczonej na Facebooku?

Lista zastrzeżona Facebooka

Czym więc jest lista zastrzeżona Facebooka i co może dla Ciebie zrobić? Jak wspomniano powyżej, wszyscy mamy znajomych na Facebooku, którzy są bardziej znajomymi niż przyjaciele i których nie chcemy znać ani nie możemy komentować każdej naszej akcji na Facebooku. W tym miejscu pojawia się lista zastrzeżona.

Na przykład, gdy prosisz kumpli, aby nie dzielili się twoim miejscem pobytu, nowym hobby lub pracą z byłym, lub gdy chcesz uniknąć rozstania z szefem, ale nie chcesz, aby wiedzieli o wszystkim, co dzieje się w twoim życiu. To wtedy pojawia się lista z ograniczeniami.

Oto jak dodać kogoś do swojej listy zastrzeżonej na Facebooku.

 1. Otwórz Facebooka i zaloguj się.
 2. Wybierz znajomego, którego chcesz dodać do listy i przejdź do jego strony profilu.
 3. Wybierz pole rozwijane Znajomi na ich zdjęciu profilowym.
 4. Wybierz Dodaj do listy.
 5. Wybierz Ograniczone. Obok niego powinien pojawić się haczyk, informujący, że został dodany do listy.

Po dodaniu kogoś do swojej listy zastrzeżonej na Facebooku, będzie ona mogła zobaczyć tylko aktualizacje, które upubliczniłeś. Jeśli chcesz uniemożliwić im oglądanie niektórych postów lub aktualizacji, oznacz je tylko jako znajomymi. Wtedy ten, kto jest na twojej liście, nie będzie mógł ich zobaczyć.

Aby nikt nie widział Twojego posta, wykonaj następujące czynności:

 1. Napisz lub utwórz swój post jak zwykle.
 2. Wybierz pole Publiczne w prawym dolnym rogu aktualizacji.
 3. Zmień z publicznego na znajomych.

Masz również możliwość skorzystania z opcji „Z wyjątkiem znajomych”, która dodatkowo precyzuje, kto może zobaczyć Twoją aktualizację, a kto nie. Może to być również przydatne, jeśli nie chcesz, aby ktoś konkretny zobaczył aktualizację lub post. Nie powstrzyma ich to od przeglądania, jeśli z czyjejś strony na Facebooku, ale przestanie pojawiać się samodzielnie.

Jeśli używasz telefonu, proces dodawania kogoś do listy zastrzeżonej Facebooka jest nieco inny.

 1. Otwórz aplikację Facebook na swoim telefonie i zaloguj się.
 2. Przejdź do profilu osoby, którą chcesz dodać do listy.
 3. Wybierz ikonę Znajomi i wybierz Edytuj listę znajomych.
 4. Wybierz Ograniczone na dole ekranu.
 5. Wybierz Gotowe.

Efekt końcowy jest taki sam, a ustawienie zostanie oczywiście skopiowane w całej witrynie, a także dla użytkowników mobilnych.

Lista zastrzeżona Facebooka i strony biznesowe

Jeśli zarządzasz stroną biznesową na Facebooku i ktoś jest denerwujący, możesz również ograniczyć dostęp do tej strony. Często jest to niezbędne, aby zapobiec wpływowi trolla lub szarpnięcia na to, jak inne osoby odwiedzające Twoją stronę postrzegają Twoją firmę.

Strony osobiste to jedno, strona biznesowa to zupełnie co innego. Każda kłótnia, negatywne nastawienie, trollowanie lub ogólna głupota mogą wpłynąć na to, jak ludzie postrzegają Ciebie i/lub Twoją firmę, dlatego należy je szybko odłożyć.

 1. Otwórz Facebooka i zaloguj się.
 2. Przejdź do strony swojej firmy.
 3. Wybierz Ustawienia w prawym górnym rogu i wybierz Osoby i inne strony.
 4. Zaznacz pole obok osoby, którą chcesz zablokować na stronie swojej firmy.
 5. Wybierz małą ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.
 6. Wybierz Blokuj ze strony, a następnie Potwierdź.

Ta osoba nie powinna już mieć możliwości publikowania czegokolwiek na Twojej stronie. Możesz także ukryć wszelkie komentarze, które mogli dodać, zanim zobaczy je zbyt wiele osób.

 1. Przejdź do strony swojej firmy.
 2. Zaznacz komentarz, który chcesz usunąć, i wybierz trzy kropki.
 3. Wybierz Ukryj komentarz i zrób to.
 4. Możesz także wybrać Zablokuj USERNAME, aby zatrzymać dalsze komentowanie, jeśli nie chcesz ich blokować.

Lista zastrzeżona Facebooka jest bardzo przydatnym narzędziem do kontrolowania, kto może zobaczyć i komentować Twoją stronę, zarówno osobistą, jak i biznesową. Pomimo tego, że jestem na miejscu od jakiegoś czasu, bardzo niewiele osób, z którymi rozmawiałem, nawet wie o jego istnieniu. Jeśli masz problemy z „przyjacielem” lub użytkownikiem Facebooka, przynajmniej teraz wiesz, jak je kontrolować.

Masz inne wskazówki dotyczące list ograniczonych na Facebooku? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!