Jak dodać kogoś do tekstu grupowego na iPhonie

Wiadomości grupowe (AKA grupowe wysyłanie wiadomości tekstowych) to całkiem niesamowita funkcja iPhone'ów i iPadów z systemem iOS 10 i iOS 11. Wiadomości grupowe to doskonała funkcja, która pozwala użytkownikom telefonów komórkowych pozostawać w kontakcie z wieloma przyjaciółmi, współpracownikami i znajomymi.

W miarę rozwoju wiadomości możesz chcieć włączyć do niej więcej osób. Należy wspomnieć, że istnieje różnica między Group iMessage a Group Messages. W żargonie Apple: iMessage grupowe ma miejsce wtedy, gdy wszyscy w grupie używają iPhone'a. Umożliwia to dodawanie/usuwanie członków z grupy tekstowej.

Wiadomości grupowe są w rzeczywistości wysyłane za pomocą funkcji SMS w sieci komórkowej, ponieważ aktywni użytkownicy korzystają z różnych urządzeń iPhone i Android. Jeśli to jest twoja sytuacja; będziesz musiał utworzyć nowy wątek tekstowy z kontaktami lub bez.

Jak rozpocząć wiadomość grupową na iOS 10 lub iOS 11?

Na rynku jest sporo innych aplikacji, które obsługują grupowe SMS-y, ale w tym konkretnym artykule skupimy się na wszechobecnym i Wiadomości aplikacja, z której na co dzień korzysta większość użytkowników iPhone'a i iPada.

Jedną z wielkich zalet produktów Apple jest możliwość korzystania z aplikacji iMessage na różnych urządzeniach. Wymienione poniżej opcje dotyczą wszystkich produktów Apple, takich jak; Mac, MacBook, iPhone i iPad.

Jeśli więc chcesz zaprosić osoby do czatu grupowego, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Na iPhonie zlokalizuj Wiadomości aplikację i dotknij, aby ją otworzyć

 2. Wycofaj się z jakiejkolwiek rozmowy, w której już uczestniczysz, dotykając klawisza strzałki w lewym górnym rogu. Na ekranie „Wiadomości” dotknij ikony „Nowa wiadomość” znajdującej się w prawym górnym rogu (wygląda jak notatnik z długopisem).

 3. Możesz zacząć wpisywać imiona i nazwiska osób, które chcesz zaprosić, w Do: powierzchnia. Jeśli zaproszone osoby to osoby już znajdujące się w Twojej książce adresowej, powinno to zostać automatycznie uzupełnione podczas wpisywania ich nazwiska lub numeru. Możesz także dotknąć ikony +, aby przeglądać listę kontaktów.

  Dla tych, których nie ma w Twojej książce adresowej, wewnątrz Do: wpisz numer telefonu odbiorcy. Jeśli zamierzasz dodać osoby korzystające z iPada, możesz zamiast tego wpisać ich Apple ID.

 4. Powtarzaj powyższe kroki, aż wszyscy zamierzeni odbiorcy zostaną dodani do Do: pole.

 5. Wpisz wiadomość, którą chcesz wysłać. Wystarczy wpisać go tylko raz.

 6. Na koniec naciśnij przycisk Wyślij.

Teraz każdy dodany członek otrzyma tę wiadomość. Dzięki temu wszyscy członkowie grupy tekstowej mogą odpowiadać i widzieć swoje odpowiedzi. Oczywiście odbiorcy mogą w dowolnym momencie zrezygnować z wiadomości grupowych lub możesz samodzielnie usunąć ich z grupy (zobacz artykuł TechJunkie na temat usuwania kogoś z wiadomości grupowej).

Jeśli ktokolwiek w tekście grupy nie jest użytkownikiem iPhone'a, oznacza to, że nie korzysta z aplikacji iMessage. Po kolorze przycisku Wyślij będziesz w stanie określić, kto jest, a kto nie używa iPhone'a. Jeśli Send jest niebieski, to użytkownik iPhone'a. Jeśli jest zielony, oznacza to, że osoba nie jest użytkownikiem iPhone'a (lub ogólnie iOS), a zamiast tego otrzymujesz standardowe SMS-y.

Pamiętaj, że nie wszystkie emotikony lub animacje będą działać dla wszystkich osób w grupie. Dotyczy to zwłaszcza osób z różnymi wersjami systemu iOS lub ogólnie alternatywnymi systemami operacyjnymi. Jednak same wiadomości tekstowe powinny być w porządku.

Dodawanie/usuwanie członków czatu grupowego

Jeśli jesteś już aktywnie zaangażowany w rozmowę z jedną lub kilkoma osobami lub po prostu zapomniałeś dodać kogoś na początku, mogę przeprowadzić Cię przez proces dodawania. To, co robisz, to:

 1. Na iPhonie zlokalizuj Wiadomości aplikację i dotknij, aby ją otworzyć.

 2. Wybierz rozmowę, do której chcesz dodać daną osobę, i dotknij , aby ją otworzyć.

 3. Stuknij w Detale ikona (wygląda jak ja w kółku), która znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Stuknij w Dodaj kontakt .

 5. W obrębie Dodać: wpisz nazwę dodawanej osoby (jeśli już znajduje się w Twojej książce adresowej) lub wpisz jej pełny numer telefonu.

  Ponownie, dla osób korzystających z iPada, możesz wpisać swój Apple ID, jeśli to ułatwia.

 6. Aby zakończyć, idź dalej i dotknij Gotowe .

Jeśli wolisz usunąć kontakt z rozmowy, wykonaj te same czynności, które wymieniono powyżej, aby uzyskać dostęp do szczegółów grupy. Po dotarciu do listy kontaktów możesz przesunąć nazwę kontaktu w lewo, co spowoduje wyświetlenie czerwonej opcji usuwania. Stuknij w opcję, aby Usunąć i potwierdź zadanie, gdy się pojawi. Użytkownicy komputerów MacBook i Mac zobaczą opcję „usuwania” zamiast używania metody przesuwania.

Opuść konwersację grupową

Za dużo się dzieje w rozmowie, której już nie chcesz słuchać? W rzeczywistości dość łatwo jest opuścić rozmowę grupową, o ile ta grupa składa się z trzech lub więcej osób. Jeśli konkretna rozmowa już się zakończyła, możesz:

 1. Otwórz aplikację Wiadomości i przejdź do rozmowy, w której chcesz się wyzwolić.

 2. Stuknij w Detale ikona (znajdująca się w okręgu, znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu.)

 3. Szybko zmiksuj opcję, aby Opuść tę rozmowę wymienione w jaskrawoczerwonym kolorze i umieszczone na dole strony.

 4. Stuknij opcję potwierdzenia, gdy się pojawi, a nie będziesz już otrzymywać powiadomień o aktywności.

Wiadomości grupowe to wyjątkowa funkcja, ale niektórzy ludzie nie korzystają z ciągłych aktualizacji i alertów na swoim telefonie. To świetna funkcja, po prostu należy jej używać ostrożnie, aby uniknąć przytłaczania siebie i innych wiadomościami do grup.

Rozwiązywanie problemów z grupowymi wiadomościami iMessages

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie mogą dodać więcej niż określonej liczby kontaktów do swoich wiadomości tekstowych na iPhonie. To może Cię zaskoczyć, ale niektórzy operatorzy stworzyli te ograniczenia, aby chronić użytkowników przed wiadomościami spamowymi.

Jeśli potrzebujesz sieci z dużymi grupami ludzi, najlepiej wybrać inną aplikację do przesyłania wiadomości. Google Hangouts, Slack i inne są dostępne w App Store. Wiele z tych aplikacji innych firm jest bardziej wszechstronnych i przyjaznych dla użytkownika w zakresie komunikacji między różnymi platformami i systemami operacyjnymi.

Jeśli masz problemy z dodaniem wielu członków, może to wynikać z ograniczeń operatora. Może to być również przypisane błędnym kontaktom.

Jeśli kiedykolwiek synchronizowałeś swoje kontakty z pocztą e-mail, możesz mieć niektóre z adresami e-mail, a nie numerami telefonów. Może to działać z kontami iCloud, ale nie z innymi e-mailami. Sprawdź, czy kontakt, który chcesz dodać, jest właściwy.

Innym problemem, który możesz mieć podczas dodawania kontaktu do grupy iMessage, jest próba dodania kogoś z limitami czasu przed ekranem. Wraz z dodaniem funkcji Apple Screen Time użytkownicy mają możliwość wyłączania funkcji na swoich urządzeniach Apple, w tym iMessage. Jeśli masz problemy z dodaniem kontaktu, dobrze jest zapytać go, czy ma ustawione te ograniczenia.