Jak dodać kogoś do rozmowy Skype

Prawdopodobnie, podobnie jak większość użytkowników, używałeś Skype'a do czatów jeden na jednego lub rozmów wideo. Ale co się stanie, gdy chcesz dodać kolejną osobę do zwykłego połączenia? Jeśli szukałeś odpowiedzi na tę zagadkę, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dodanie nowej osoby do rozmowy Skype to pestka i każdy może to zrobić.

Jak dodać kogoś do rozmowy Skype

W tym przewodniku krok po kroku podamy szczegółowe instrukcje dotyczące dodawania kogoś do rozmowy Skype na różnych urządzeniach. Odejdziesz dzisiaj, nie martwiąc się o przełożenie kolejnego spotkania z powodu „problemów technicznych”.

Dodaj kogoś do rozmowy Skype na PC

Dodanie trzeciej osoby (lub więcej) do rozmowy Skype na komputerze jest stosunkowo prostym procesem. Wykonaj poniższe czynności, aby w pełni wykorzystać bezpłatną funkcję Skype'a:

1. Rozpocznij rozmowę przez Skype

 1. Uruchom Skype na swoim komputerze. Jeśli aplikacja nie zaloguje Cię automatycznie, wprowadź swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę użytkownika Skype, a następnie hasło.

 2. Po wejściu do aplikacji kliknij zakładkę „Kontakty”. Znajdziesz go na górze lewego paska bocznego. Zobaczysz listę wszystkich swoich kontaktów Skype. Możesz także wybrać zakładkę „Czat” obok „Kontakty” i znaleźć tam swoje ostatnie połączenie.

 3. Kliknij kontakt, z którym chcesz nawiązać połączenie.

 4. Aby rozpocząć rozmowę z tą osobą, kliknij ikonę telefonu (rozmowa audio) lub kamerę (rozmowa wideo) w prawym górnym rogu okna rozmowy.

 5. (W razie potrzeby) Kliknij „Zadzwoń do Skype” z menu rozwijanego. Ta opcja pokaże, czy Twój kontakt również używa Skype'a ze swoim numerem telefonu.

2. Dodaj osobę do wezwania

Gdy pierwsza osoba odbierze połączenie, możesz dodać nową do tej samej rozmowy. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Naciśnij znak plus w prawym górnym rogu okna czatu.

 2. Wybierz opcję „Dodaj osoby” lub „Dodaj osoby do tego połączenia” w wyskakującym okienku. Zobaczysz teraz swoją listę kontaktów Skype.

 3. Przejrzyj listę kontaktów i wybierz te, które chcesz dodać. Jeśli chcesz dodać więcej osób, po prostu wybierz je z listy. Możesz odznaczyć kontakt, odznaczając pole obok jego nazwy.

 4. Kliknij przycisk „Dodaj” lub „Dodaj do połączenia” u dołu okna.

Twoje kontakty otrzymają teraz zaproszenie do przyłączenia się do rozmowy. Zostaną dodani, gdy zaakceptują zaproszenie.

Wskazówka: Jeśli chcesz rozpocząć rozmowę z więcej niż jedną osobą w nowej rozmowie, możesz utworzyć nową grupę, klikając „Nowy czat” na pasku bocznym po lewej stronie i wybierając „Nowy czat grupowy”.

Dodaj kogoś do rozmowy Skype na Macu

Dodanie trzeciej osoby do trwającej rozmowy Skype na Macu to pestka. Najpierw musisz rozpocząć regularną rozmowę z jednym ze swoich kontaktów, a następnie dodać kolejny kontakt. Oto szczegółowe instrukcje, jak to zrobić:

1. Rozpocznij rozmowę przez Skype

 1. Otwórz aplikację Skype na komputerze Mac.
 2. Zaloguj się, wpisując swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę Skype i hasło.

 3. Przejdź do lewego paska bocznego i kliknij kartę "Kontakty", aby wyświetlić listę swoich kontaktów Skype.

 4. Kliknij imię osoby, z którą chcesz rozpocząć rozmowę.

 5. Rozpocznij połączenie wideo, klikając ikonę aparatu lub połączenie audio, wybierając ikonę telefonu.

 6. Jeśli pojawi się menu rozwijane z prośbą o wybranie sposobu nawiązania połączenia, wybierz "Zadzwoń do Skype".

 7. Poczekaj, aż osoba odbierze połączenie.

2. Dodaj osobę do wezwania

W trakcie rozmowy z pierwszą osobą możesz dodać nowy kontakt do tego samego czatu.

 1. Kliknij znak plus w prawym górnym rogu okna.

 2. Kliknij „Dodaj osoby” lub „Dodaj osoby do tego połączenia”. Spowoduje to otwarcie listy kontaktów Skype.

 3. Wybierz jeden kontakt (lub więcej), który chcesz dodać do rozmowy. Możesz zaznaczyć i odznaczyć kontakty, odznaczając pole obok ich nazwy.

 4. Naciśnij przycisk "Dodaj osoby" lub "Dodaj do połączenia" wyświetlany u dołu tego okna.

Zaproszona osoba otrzyma teraz zaproszenie do rozmowy. Gdy to zaakceptują, Skype doda ich do rozmowy.

Wskazówka: Jeśli chcesz rozpocząć nową rozmowę z co najmniej dwiema osobami, możesz utworzyć nową grupę, klikając „Nowy czat” na pasku bocznym po lewej stronie i wybierając „Nowy czat grupowy”.

Dodaj kogoś do rozmowy Skype na Androida

Dodanie trzeciej osoby do rozmowy Skype na urządzeniu z Androidem zajmie tylko kilka sekund:

 1. Uruchom Skype'a na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Zaloguj się, jeśli aplikacja nie zrobi tego automatycznie. Wprowadź swój adres e-mail, numer telefonu lub nazwę użytkownika Skype i hasło.

 3. Zobaczysz listę kontaktów, z którymi ostatnio się kontaktowałeś. Przewiń listę i dotknij nazwy osoby, z którą chcesz rozpocząć rozmowę.

 4. Stuknij ikonę wideo, aby rozpocząć połączenie wideo lub ikonę telefonu, aby rozpocząć połączenie audio.

 5. Poczekaj, aż osoba odbierze połączenie.

 6. Kliknij trzy poziome kropki w prawym dolnym rogu ekranu.

 7. Stuknij w przycisk „Dodaj osoby”.

 8. Wybierz kontakt z listy, który chcesz dodać do połączenia. Jeśli nie ma go na liście, wyszukaj kontakt, dotykając wiersza „Osoby, grupy i wiadomości” u góry okna.

 9. Naciśnij „Dodaj”, aby zakończyć.

 10. Trzeci kontakt otrzyma teraz powiadomienie i dołączy do rozmowy po zaakceptowaniu zaproszenia.

Wskazówka: Możesz rozpocząć rozmowę grupową w nowej rozmowie, dotykając ikony ołówka w prawym dolnym rogu okna „Czat” i wybierając „Nowy czat grupowy”.

Dodaj kogoś do rozmowy Skype na iOS

Wykonaj poniższe czynności, aby dodać kolejną osobę do rozmowy Skype na urządzeniach z systemem iOS:

 1. Uruchom aplikację Skype na iPhonie lub iPadzie.

 2. Zaloguj się na swoje konto Skype, jeśli aplikacja nie robi tego automatycznie. Wprowadź swoją nazwę użytkownika Skype, adres e-mail lub telefon oraz hasło.

 3. Zobaczysz listę ostatnich czatów Skype. Stuknij w ten, z którym chcesz nawiązać połączenie. Jeśli nie widzisz nazwy swojego kontaktu na liście, poszukaj ich w „Kontaktach” lub dotknij ikony ołówka, aby rozpocząć nową rozmowę.

 4. Wewnątrz czatu dotknij ikony telefonu, aby rozpocząć połączenie audio lub ikony kamery wideo, aby rozpocząć połączenie wideo.

 5. Gdy osoba zaakceptuje połączenie, dotknij trzech kropek na dole okna czatu.

 6. Stuknij opcję „Dodaj osoby” i wybierz kontakt, który chcesz dodać z listy kontaktów.

Nowo dodany kontakt otrzyma powiadomienie o połączeniu i zostanie dodany do czatu po zaakceptowaniu zaproszenia.

Wskazówka: Może się okazać, że wygodniej będzie rozpocząć nowy czat grupowy z dwiema osobami i tam umówić się na rozmowę. Aby to zrobić, dotknij ikony plusa u góry okna "Czaty" i wybierz "Nowy czat grupowy".

Często Zadawane Pytania

Oto kilka pytań dotyczących rozmów grupowych na Skypie, które mogą okazać się pomocne.

Ile osób mogę mieć w rozmowie grupowej?

Ostatnio, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na platformy do wideokonferencji, Skype podniósł maksymalną liczbę uczestników rozmów grupowych z 50 do 100. Oznacza to, że w rozmowie grupowej można zaprosić do 99 osób. Ta funkcja jest bezpłatna dla wszystkich na wszystkich urządzeniach – komputerach, tabletach i telefonach komórkowych.

Czy mogę dodawać osoby do rozmowy przez Skype'a w dowolnym momencie?

Tak, możesz dodać osoby (maksymalnie 99) do rozmowy Skype w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu podczas rozmowy. Ponadto link z zaproszeniem, który wysyłasz do swoich kontaktów, nie wygasa, a oni również mogą dołączyć do rozmowy w dowolnym momencie.

Jak utworzyć połączenie konferencyjne?

Chcesz umówić się na spotkanie biznesowe za pomocą Skype'a? Możesz to zrobić, rozpoczynając połączenie konferencyjne w programie Skype dla firm. Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że wszystkie kontakty mają status ustawiony na „Dostępny”. Gdy wszystko wygląda dobrze, wykonaj następujące kroki:

1. Przytrzymaj klawisz „Ctrl” i wybierz kontakty z listy kontaktów Skype dla firm, które chcesz dodać do spotkania.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy wybrany kontakt i wybierz „Rozpocznij połączenie konferencyjne”.

3. Wybierz „Połączenie przez Skype”.

Jeśli chcesz zaprosić więcej osób do rozmowy, po prostu przeciągnij i upuść ich nazwiska z listy kontaktów na spotkanie lub wykonaj poniższe czynności:

1. Przejdź do panelu „Uczestnicy” w oknie spotkania.

2. Wybierz „Zaproś więcej osób”.

3. Kliknij nazwy, które chcesz dodać do spotkania.

4. Naciśnij „OK”.

5. Aplikacja nawiąże teraz połączenie z tym kontaktem i doda go do połączenia konferencyjnego.

Rozpocznij rozmowy grupowe Skype z łatwością

Rozmowy grupowe stały się istotną częścią dzisiejszego, zawsze aktywnego stylu życia. Bez względu na to, czy chcesz spotkać się ze starymi przyjaciółmi, podzielić się ważnymi wiadomościami rodzinnymi, czy poprowadzić spotkania biznesowe, Skype zapewni Ci ochronę. Dzięki temu przewodnikowi nie będziesz już musiał martwić się o organizowanie połączeń grupowych. Dowiedziałeś się, jak dodać kogoś do rozmowy Skype na różnych urządzeniach, a także możesz rozpocząć połączenie konferencyjne Skype dla firm.

Czy miałeś problem z dodaniem trzeciej osoby do rozmowy przez Skype'a? Wolisz grupowe rozmowy wideo czy audio? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.