Jak zarządzać ekwipunkiem i upuszczać przedmioty w Apex Legends

Apex Legends to strzelanka łupieżcza, a także moloch Battle Royale. Jednym z kluczowych elementów sukcesu w grze jest zarządzanie ekwipunkiem. Podobnie jak w przypadku większości strzelanek łupów, stale masz możliwość ulepszania swojego sprzętu i szybko zabraknie Ci miejsca. Ten samouczek pokaże Ci, jak uzyskać dostęp do ekwipunku i zarządzać nim w Apex Legends.

Jak zarządzać ekwipunkiem i upuszczać przedmioty w Apex Legends

Kluczowym aspektem gry jest zarządzanie sprzętem i przestrzenią ekwipunku. Nie masz wielu miejsc na sprzęt, więc musisz zoptymalizować to, co nosisz, pod kątem swojej postaci i stylu gry. Następnie możesz dodać więcej sprzętu, aby go uzupełnić, jednocześnie wyrzucając rzeczy, których nie potrzebujesz lub nie zapewniają one przewagi.

Dostęp do ekwipunku w Apex Legends

Dostęp do ekwipunku w Apex Legends zależy od tego, czego używasz do gry. Na PS4 i PS5 jest to dostępne za pomocą przycisku Opcje, na Xbox One i Series X/C jest to Menu, a na PC dostęp do ekwipunku uzyskuje się za pomocą klawisza Tab.

Zobaczysz wtedy nowe okno z całym swoim sprzętem. Ekwipunek z czerwonym kółkiem i linią przechodzącą przez niego oznacza, że ​​nie można go używać z twoją obecną bronią. O ile nie planujesz ulepszyć lub zmienić typu broni, te rzeczy powinny zostać porzucone.

Pancerz nie zajmuje miejsca w ekwipunku, gdy go nosisz zamiast go nosić. Jedną rzeczą, którą należy wiedzieć o zbroi, jest to, że ma ona własny pasek zdrowia. Po walce sprawdź stan swojego pancerza i podejmij decyzję, czy dalej go używać, czy też zastąpić go odpowiednikiem, jeśli go znajdziesz. Monitorowanie stanu zbroi może naprawdę zmienić grę i jest czymś, co nowi gracze często pomijają lub ignorują.

Zwiększanie przestrzeni ekwipunku w Apex Legends

Ponieważ przestrzeń ekwipunku jest ograniczona w Apex Legends, podniesienie plecaka w celu zwiększenia miejsca w ekwipunku jest absolutnie priorytetem. Istnieją również trzy poziomy plecaków, które można znaleźć jako łupy w trakcie gry. Te plecaki zwiększają twój ekwipunek o dwa miejsca na poziom, z maksymalnie 6 dodatkowymi miejscami.

Zarządzanie ekwipunkiem w Apex Legends

Podobnie jak w przypadku większości gier, w Apex Legends istnieje hierarchia łupów. Powinno to wpłynąć na to, co zatrzymujesz i co upuszczasz.

 • Szary jest powszechnym łupem
 • Niebieski to rzadki łup
 • Fioletowy to epicki łup
 • Złoto to legendarny łup

Ogólnie rzecz biorąc, za każdym razem, gdy nadarzy się okazja, warto porzucić łupy niższej klasy na rzecz lepszych rzeczy. Więc rzuć szary pistolet maszynowy na niebieski, a następnie zastąp go legendarnym, jeśli masz szczęście go znaleźć.

To samo dla wszystkich dodatków do broni, z wyjątkiem lunet i specjalistycznych dodatków. W Apex Legends istnieje wiele rodzajów załączników, więc musisz być ostrożny. Możesz mieć niebieską lunetę dalekiego zasięgu na swoim karabinie snajperskim i natrafić na fioletową lunetę krótkiego zasięgu. Podczas gdy fioletowy jest wyższy, krótki zasięg nie jest zbyt dobry dla snajpera, więc nie warto się na niego zmieniać. Gra jest całkiem dobra w szybkim pokazywaniu, czym jest każdy załącznik, i ułatwia podejmowanie decyzji.

Oprócz hierarchii sprzętu musisz także zarządzać amunicją. W grze istnieją różne rodzaje amunicji do różnych broni. Są również oznaczone kolorami.

 • Pomarańczowy – lekkie naboje do pistoletów i pistoletów maszynowych
 • Czerwony – naboje do strzelby
 • Dark Blue – ciężka amunicja do LMG
 • Zielony – amunicja energetyczna do broni energetycznej
 • Light Blue – amunicja snajperska do karabinów snajperskich

Sensowne jest skoncentrowanie się na amunicji, której używasz do obecnej broni, a następnie zmiana amunicji, jeśli zmienisz typ broni. Zwykle, jeśli znajdziesz konkretny rodzaj broni w Apex Legends, znajdziesz również odpowiednią amunicję obok niego lub w jego pobliżu. Poświęć kilka sekund na upewnienie się, że masz odpowiednią amunicję do broni. Nie chcesz wdawać się w wymianę ognia z jednym magazynkiem i bez zapasowych!

Porządkowanie ekwipunku w Apex Legends

Utrzymanie porządku w ekwipunku przez całą grę może być ważne, ponieważ możliwość szybkiego upuszczenia lub zmiany przedmiotu w trakcie walki może być czynnikiem decydującym. Na szczęście w Apex Legends zastosowano bardzo przydatny system automatycznego organizowania ekwipunku, który działa w następujący sposób:

 • Amunicja to pierwszy przedmiot widoczny w twoim ekwipunku w lewym górnym rogu.
 • Dalej są przedmioty zdrowia, w tym zestawy medyczne, strzykawki, baterie osłonowe, ogniwa osłonowe i zestawy feniksa.
 • Następnie pojawiają się materiały wybuchowe, w tym granaty odłamkowe, bomby termitowe i gwiazdy łukowe.
 • Wreszcie, nieużywane dodatki do broni są wyświetlane na końcu.

Upuszczanie przedmiotów w Apex Legends

W Apex Legends zrzucisz wiele rzeczy – jest to część Battle Royale i część gry zespołowej. Możesz upuścić przedmioty, których nie możesz użyć lub masz zbyt niski poziom, aby mieć pewność, że zawsze masz miejsce, lub możesz chcieć udostępnić przedmioty członkom drużyny, którzy mogą z nich korzystać.

Tak czy inaczej, na PS4 i PS5 naciśnij X, aby upuścić przedmiot, naciśnij A na Xbox One i Series X/C, a lewą myszką na PC. Istnieje również opcja zrzucenia pełnego stosu przedmiotów, takich jak amunicja lub ogniwa tarczy; na PS4 i PS5 naciśnij Kwadrat, X na Xbox One i Series X/C, a na PC prawym przyciskiem myszy. Jeśli rzucasz się na członka drużyny, a on nie jest obok ciebie, pinguj przedmiot, aby wiedział, co i gdzie on jest. Następnie mogą podjąć świadomą decyzję, czy go odebrać, czy nie.

Zarządzanie zapasami i sprzętem to kluczowy element Apex Legends. Ciągła wymiana i żonglowanie sprzętem to coś, czego musisz nauczyć się robić w locie i szybko. Przynajmniej znasz teraz podstawy. Powodzenia!