Jak dodawać naklejki do wiadomości tekstowych na iPhonie i Androidzie

Kochaj ich lub nienawidź, naklejki z wiadomościami są na razie tutaj. Rzadko kiedy pojawia się wiadomość tekstowa bez naklejki, która dodaje trochę koloru. W przeciwieństwie do emoji, nie przekazują niczego użytecznego, są po prostu zabawne, co jest wystarczającym powodem, aby z nich korzystać.

Jak dodawać naklejki do wiadomości tekstowych na iPhonie i Androidzie

Chociaż naklejki nie są tak schludne, jak jajka wielkanocne w Google Hangout, nadal są godną polecenia funkcją, z której będziesz chciał wiedzieć, jak z niej korzystać.

Co to są naklejki?

Naklejki są podobne do emotikonów, ale są większe i nieco bardziej konfigurowalne. Mogą być prawie każdym obrazem, a niektóre mają zabawne powiedzonka.

Naklejki pojawiły się na iPhonie w iOS 10 i bardzo ułatwiły ich pobieranie i używanie. Gama naklejek jest obecnie dość zróżnicowana i chociaż nie są one fabrycznie zainstalowane w iMessage, po zainstalowaniu z iMessage App Store bezproblemowo integrują się z aplikacją do przesyłania wiadomości.

Naklejki pojawiły się na Androidzie w sierpniu 2017 r. wraz z aktualizacją Gboard, aplikacji klawiatury na Androida. Podobnie jak Apple, klawiatura nie jest dostarczana z wieloma fabrycznie załadowanymi naklejkami, ale możesz pobrać kilka za darmo ze sklepu Google Play lub z samej aplikacji klawiatury.

Po zainstalowaniu pakiety naklejek integrują się z klawiaturą lub aplikacją do obsługi wiadomości i będą wyświetlane jako opcje wraz z emotikonami. Następnie możesz dodawać je do swoich wiadomości i wysyłać według własnego uznania. Niektóre pakiety naklejek są bezpłatne, ale większość wymaga płatności. Nie są drogie, ale koszt może wkrótce wzrosnąć, jeśli nie będziesz ostrożny!

Dodaj naklejki do wiadomości tekstowych na iPhonie

Aby dodać naklejki do wiadomości tekstowych na iPhonie, musisz najpierw pobrać pakiety naklejek. Odbywa się to za pośrednictwem iMessage App Store, a nie iTunes. Jest dostępny za pośrednictwem iMessage i obejmuje te same czynności, co pobieranie dowolnej aplikacji.

 1. Otwórz iMessage na swoim iPhonie.
 2. Otwórz rozmowę i wybierz ikonę „A” dla iMessage App Store po lewej stronie okna czatu.
 3. Wybierz ikonę czterech szarych kółek na dole nowego okna.
 4. Wybierz ikonę „+”, aby przejść do sklepu iMessage App Store.
 5. Wybierz naklejki, które chcesz dodać i zainstaluj je za pomocą przełącznika.

Niektóre są bezpłatne, podczas gdy inne wymagają zapłaty. iMessage App Store użyje tej samej metody płatności, którą skonfigurowałeś dla iTunes, więc nie musisz tutaj nic robić poza wyrażeniem zgody na transakcję. Po opłaceniu instalują się tak samo, jak każda aplikacja i są gotowe do użycia.

 1. Otwórz wiadomość i rozpocznij rozmowę.
 2. Wybierz menu rozwijane obok okna czatu, a następnie ikonę „A”.
 3. Wybierz ikonę czterech szarych kółek na dole, aby uzyskać dostęp do swoich naklejek.
 4. Wybierz naklejkę, którą chcesz dodać do wiadomości i wybierz niebieską strzałkę w górę, aby wysłać ją do wiadomości.
 5. Uzupełnij wiadomość w razie potrzeby i wyślij ją jak zwykle.

Naklejki będą pasować do Twojej wiadomości, ale jeśli chcesz, możesz dodać niektóre z nich jako nakładki. Dotknij i przytrzymaj naklejkę, a następnie przeciągnij i upuść w miejscu, w którym ma się pojawić w wiadomości. W ten sposób możesz nałożyć naklejkę na obraz lub wyświetlić go w dowolnym miejscu.

Dodaj naklejki do wiadomości tekstowych na Androida

Aby dodać naklejki do wiadomości tekstowych na Androida, musisz również zainstalować pakiety naklejek. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Możesz dodać pakiety ze Sklepu Google Play lub przez aplikację do przesyłania wiadomości, tak jak na iPhonie. Tak czy inaczej, skończysz w tym samym miejscu.

Opcja naklejki dla Androida różni się w zależności od klawiatury i domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości. Jeśli masz urządzenie Samsung i używasz domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości i odpowiedniej klawiatury, otrzymanie naklejek jest proste. Dotknij ikony naklejki znajdującej się w polu wiadomości. Z tego miejsca możesz uzyskać dostęp do naklejek, o ile Twoje aplikacje i klawiatura są aktualne.

Jeśli nie masz Samsunga lub korzystasz z innej usługi, takiej jak Gboard, może być konieczne pobranie naklejek. Odwiedź Sklep Google Play i dodaj pakiety naklejek, których chcesz użyć.

Gboard

Jedna z bardziej popularnych klawiatur innych firm, Gboard, jest dostarczana bezpłatnie za pośrednictwem sklepu Google Play i produktu Google. Po zainstalowaniu klawiatury w telefonie możesz przejść do „Ustawień” i dotknąć „Język i wprowadzanie” (różni się w zależności od marki i modelu, więc wpisz „klawiatura” w pasku wyszukiwania ustawień), aby ustawić ją jako domyślną .

 1. Otwórz swoją wiadomość
 2. Stuknij ikonę klipsa z uśmiechniętą buźką
 3. Stuknij w naklejkę, którą chcesz wysłać znajomemu

To wszystko na Gboard.

Lub:

 1. Otwórz aplikację Wiadomość w Androidzie i otwórz rozmowę.
 2. Wybierz ikonę „+” lub Google G po lewej stronie okna czatu.
 3. Wybierz ikonę naklejki po lewej stronie i pozwól naklejkom się załadować lub wybierz ikonę pola „+”, aby dodać więcej.

Możesz dodać te nowe naklejki bezpośrednio do wiadomości z aplikacji Wiadomość, a pojawią się one w polu wiadomości.

Naklejki Facebook Messenger

Jeśli kochasz Facebook Messenger, z przyjemnością dowiesz się, że ma też naklejki! Aby użyć naklejek w Messengerze, po prostu dotknij buźki w oknie wiadomości. Możesz wyszukiwać lub filtrować naklejki, które chcesz wysłać, co bardzo ułatwia szybkie znajdowanie tych, których potrzebujesz.

Niektóre z tych naklejek są animowane, co jest naprawdę fajne.

Inne klawiatury

Jeśli używasz Swiftkey, Swype lub dowolnej innej aplikacji na klawiaturę, wszystkie mają własne pakiety naklejek. Te, które pobierasz ze Sklepu Google Play, powinny integrować się z tymi klawiaturami, ale naklejki pobierane bezpośrednio w aplikacji Gboard nie będą. Na szczęście te inne aplikacje na klawiaturę mają własne naklejki, więc zdecydowanie powinieneś znaleźć w nich coś, z czego warto korzystać.

Cały czas używam emotikonów, ponieważ mogą przekazywać znaczenie w wiadomościach w sposób, który trwałby znacznie dłużej w przypadku słów. Jeśli lubisz emotikony, z pewnością powinieneś spróbować dodać naklejki do swoich wiadomości tekstowych.

W zależności od dostępnego pakietu naklejek możesz mieć zwierzęta, zabawne powiedzonka i wiele więcej!