Jak dodać pamięć do ognia Kindle

Od czasu premiery linia tabletów Amazon wywołała spore zamieszanie, ale jednym z nieustannych problemów wokół nich był brak miejsca do przechowywania. Pierwszy Kindle Fire był nie tylko ograniczony małą pamięcią wewnętrzną, ale nie miał nawet bardzo dobrych opcji rozbudowy.

Jak dodać pamięć do ognia Kindle

Modele wydane od tego czasu mają kilka gniazd rozszerzeń i więcej niż obszerną pamięć, ale nadal nie zaspokajają potrzeb wielu użytkowników. W tym artykule przeczytasz o najlepszych sposobach rozszerzenia pamięci tabletu Fire.

Ważne wyróżnienie

Wraz ze swoim najnowszym modelem Amazon zrezygnował z marki Kindle ze swojej linii tabletów; teraz nazywają się po prostu tabletami Amazon Fire. Rozróżnienie jest ważne, ponieważ jeśli masz jeden z tych nowszych modeli, otwiera się przed tobą kilka dodatkowych opcji przechowywania.

ogień ogień

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem starszego – ale nie mniej przydatnego – Kindle Fire, Twoje urządzenie prawdopodobnie nie ma gniazda Micro SD. To jeden ze sposobów, w jaki można rozszerzyć pamięć masową na urządzeniach mobilnych. Nie oznacza to jednak, że nie masz opcji, to tylko jedna opcja, która jest wykluczona. I z tym spójrzmy na tę samą opcję.

Rozszerzenie karty Micro SD

Karta Micro Secure Digital Card to małe urządzenie, które po prostu zapewnia fizyczną pamięć masową, podobnie jak dysk USB. Różnica polega na tym, że karta SD jest znacznie mniejsza i mieści się w urządzeniu przez specjalny slot.

Karty Micro SD są dostępne w różnych rozmiarach i można je kupić bezpośrednio w Amazon. Tablet Fire obsługuje karty SD o pojemności do 128 gigabajtów. To znaczne rozszerzenie pamięci dla większości użytkowników i prawdopodobnie będziesz potrzebować znacznie mniej.

Amazon zaleca używanie w tablecie kart UHS lub Class 10 Micro SD. To są wskaźniki prędkości i nie jest ważne, abyś zrozumiał, dlaczego lepiej nadają się do ognia. Poszukaj tych ocen przy zakupie karty, ale jeśli nie możesz ich znaleźć, to nie koniec świata, każda karta Micro SD wykona zadanie.

Aby zainstalować kartę, po prostu włóż ją do gniazda kart SD, które znajdziesz w prawym górnym rogu Fire, gdy patrzysz na nią z przodu. Jest mniej więcej na poziomie kamery.

Firecard

Zarządzanie pamięcią na karcie SD

Po zainstalowaniu karty SD musisz zdecydować, co jest na niej przechowywane, a co nadal ląduje w pamięci wewnętrznej tabletu Fire. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji „Ustawienia”.

Uzyskaj dostęp do aplikacji Ustawienia i dotknij pamięci. Jeśli karta SD jest zainstalowana poprawnie, powinieneś zobaczyć opcję „Karta SD”. Stuknij w tę opcję, a zobaczysz menu, w którym możesz wybrać rodzaje danych do przechowywania na samej karcie.

Przejrzyj listę i włącz opcje, do których chcesz użyć karty. Jeśli to możliwe, dobrym pomysłem jest umieszczenie aplikacji w pamięci Fire. Książki, filmy, zdjęcia i inne rodzaje danych statycznych są lepsze na karcie SD.

Nic z tego nie wpłynie na dane, które już znajdują się na Twoim urządzeniu, tylko kolejne wystąpienia tych danych są rejestrowane. Oznacza to, że wszystkie Twoje aplikacje, zdjęcia itp., które są już zainstalowane, pozostaną w swojej bieżącej pamięci.

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wyjąć kartę SD, nie wyciągaj jej przypadkowo. W opcjach "Pamięć" u dołu znajdziesz opcję "Bezpiecznie usuń kartę SD". Stuknij w to, gdy będziesz gotowy, aby go usunąć bez utraty przechowywanych danych.

Rozszerz pamięć dzięki Wi-Drive

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem Kindle Fire (pamiętaj, że jest to starsza wersja bez gniazda karty SD), masz też kilka opcji. Jednym z najlepszych jest dysk twardy Wi-Fi. Te dyski działają jak bezprzewodowa jednostka pamięci, którą można połączyć za pośrednictwem adaptera Wi-Fi w urządzeniu.

Większość dużych marek pamięci masowych ma własne modele tego rodzaju urządzeń i będziesz musiał znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przekonasz się, że są one nieco droższe niż karta SD, ale mają większą pojemność o kilka rzędów wielkości.

Kingston Technologies oferuje świetną opcję dzięki Wi-Drive. Opracowali aplikację na Androida, która pozwala użytkownikom łatwo zarządzać danymi na dysku za pomocą dowolnego urządzenia z Androidem, takiego jak Kindle Fire. Został zaprojektowany do użycia specjalnie do rozszerzenia pamięci urządzeń, takich jak Kindle Fire, które nie mają gniazd rozszerzeń.

Odpal swoje miejsce do przechowywania

Jeśli kończy Ci się miejsce na tablecie Fire, nie jesteś sam — nie jest znany z największej pamięci wewnętrznej. Na szczęście nowsze tablety mają rozszerzenie karty SD, które akceptuje karty SD o pojemności do 128 GB. To prosta sprawa zdobycia karty i zainstalowania jej na tablecie.

Jeśli Fire nie ma gniazda rozszerzeń, możesz użyć bezprzewodowego urządzenia pamięci masowej. Wi-Drive firmy Kingston to świetne rozwiązanie, ponieważ zawiera zastrzeżoną aplikację na Androida, która umożliwia łatwe zarządzanie pamięcią masową za pomocą tabletu. Jeśli nawet to nie wystarczy, możesz rozważyć kilka opcji przechowywania w chmurze.

Na co zużywasz większość pamięci Kindle Fire? Podziel się swoimi największymi magazynami w sekcji komentarzy poniżej.