Jak dodać napisy do Kodi

Biorąc pod uwagę ilość treści, które Kodi może odtwarzać, zarówno przez Internet, jak i przesyłając strumieniowo z sieci lokalnej lub pamięci masowej, oczywiste jest, że Kodi jest jedną z najlepszych platform, które możesz wybrać dla swoich potrzeb multimedialnych, na przykład zamiennikiem niegdyś aktywnego systemu Windows Centrum multimedialne. Dzięki popularności Kodi istnieje duża szansa, że ​​niektórzy użytkownicy potrzebują lub chcą napisów.

Jak dodać napisy do Kodi

Podczas gdy napisy są dobre dla widzów z wadami słuchu, ludzie mogą oglądać treści na niższym niż normalny poziomie głośności, lepiej interpretować różne języki, słyszeć to, co zostało powiedziane z grubym akcentem, i interpretować wymyślone języki (jeśli media nie wyświetlaj je automatycznie).

Napisy są niezbędną częścią rozrywki dla wielu widzów i na szczęście Kodi w pełni obsługuje pobieranie i używanie napisów z mediami i obsługuje je od Kodi v13 „Gotham”. Mimo to będziesz musiał zagłębić się w swoje ustawienia, aby włączyć napisy, i będziesz potrzebować dodatku, aby pobrać je z Internetu. Oto jak dodać napisy do klienta Kodi.

Włączanie napisów

Aby pobrać i wyświetlić napisy w standardowym oknie odtwarzania, Kodi musi mieć włączoną opcję napisów na swoim urządzeniu, a jeśli nie, dodaj ją z powrotem do oprogramowania. Kodi wymaga włączenia napisów przed dodaniem ich do platformy, aby użytkownicy nie byli zdezorientowani, gdy pobrane pakiety się nie wyświetlają.

 1. Otwórz Kodi i wybierz „Ustawienia” w lewej górnej części wyświetlacza, aby otworzyć menu „Konfiguracje”.
 2. Wybierz pierwszą opcję, „Ustawienia gracza”, aby otworzyć listę preferencji dla odtwarzacza Kodi.
 3. Po lewej stronie menu przewiń listę w dół, aż dojdziesz do "Ustawienia języka," gdzie znajdują się opcje ustawień napisów.
 4. W menu znajdź podtytuł Napisy — jest drugi na liście — i upewnij się, że jest ustawiony na „Język oryginalnego strumienia”. Alternatywnie, jeśli chcesz oglądać treści w innym języku, możesz ustawić tę opcję, aby obsługiwała jedną opcję.
 5. W opcji zmiany czcionki domyślną czcionką jest Arial, ale możesz dostosować ją do teletekstu, jeśli masz trudności z odczytaniem Arial.
 6. Przewiń w dół do opcji "Usługi pobierania", aby edytować sposób pobierania pakietów napisów na urządzenie.
 7. Upewnij się, że preferencje języka napisów są ustawione na język(i), które chcesz wyświetlić, czy to angielski (opcja domyślna), czy jakikolwiek inny. Domyślnym wyborem jest język angielski, ale jeśli chcesz, możesz dodać więcej pakietów.
 8. Upewnij się, że ustawiłeś właściwą lokalizację pobierania dla swoich pakietów napisów.
 9. Nie ma przycisków "Zastosuj" ani "OK", więc wycofaj się z ustawień, aż dojdziesz do głównego menu Kodi i wszystko gotowe!

Dodawanie klienta napisów

Po skonfigurowaniu ustawień napisów dla swojej platformy musisz pobrać dodatek dla Kodi, aby upewnić się, że możesz prawidłowo używać napisów na swoim urządzeniu. Kodi jest zbudowany wokół bycia otwartym i dostępnym dla wszelkiego rodzaju aplikacji i dodatków; to główny powód, dla którego większość użytkowników wybrała Kodi jako swoją ulubioną usługę przesyłania strumieniowego multimediów.

Kodi umożliwia użytkownikom dodawanie zarówno zatwierdzonych, jak i zewnętrznych dodatków do aplikacji Kodi za pomocą repozytoriów, ale jeśli chodzi o napisy, nie potrzebujesz zewnętrznego repozytorium. Kodi jest dostarczany wraz z dużą listą zatwierdzonych i domyślnych aplikacji, które można dodać z "Repozytorium dodatków / Kodi Add-on". Oto jak skonfigurować dodatek do napisów dla Kodi przy użyciu wstępnie dołączonych źródeł.

 1. Z menu głównego wybierz „Dodatki” z lewej strony ekranu.
 2. Kliknij lub naciśnij ikonę otwartego pola (przeglądarka napisów) w lewej górnej części ekranu, co da ci kilka opcji dodawania nowych aplikacji do klienta.
 3. Skorzystaj z repozytoriów już dostępnych w Kodi. Wybierz trzecią opcję, „Zainstaluj z repozytorium”.
 4. Wybierać "Napisy na filmie obcojęzycznym" z listy. Jest posortowany w kolejności alfabetycznej, więc w dolnej części menu znajdziesz opcję dodatków do napisów.
 5. Pobierz dowolną usługę z napisami, ale zalecanym wyborem jest OpenSubtitles.org.

Jak korzystać z OpenSubtitles.org w Kodi

OpenSubtitles.org ułatwia dodawanie napisów do dowolnej liczby filmów, zarówno lokalnych, jak i strumieniowych, i robi to na dowolnym urządzeniu lub aplikacji, a mianowicie aplikacji Kodi w tym przypadku. Dodatek śledzi napisy zarówno dla telewizji, jak i filmów, dzięki czemu możesz korzystać z dostępnych opcji bez względu na rodzaj oglądanych multimediów. Oto kroki, aby dodać Opensubtitles.org do Kodi.

 1. Upewnij się, że jesteś w głównym menu Kodi i wybierz „Dodatki”.
 2. Kliknij lub dotknij „ikona otwartego pudełka”.
 3. Wybierać „Zainstaluj z repozytorium”.
 4. Kliknij lub dotknij "Napisy na filmie obcojęzycznym."
 5. Kliknij opcję dodania OpenSubtitles do platformy Kodi, a następnie kliknij opcję Zainstaluj w opcji menu.

 6. Teraz, gdy OpenSubtitles jest zainstalowane na Twoim urządzeniu, musisz zarejestrować konto. Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do „opensubtitles.org” w Twoim komputerze. Możesz również odwiedzić „opensubtitles.com”, która jest najnowszą stroną internetową, ale wciąż trwają prace nad nią.

 7. Kliknij „Zarejestruj się” i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami.

Po zarejestrowaniu konta wróć do Kodi i wybierz „Konfiguruj” ikonę na wyświetlaczu. Jeśli ikona konfiguracji jest wyszarzona, po prostu wyjdź z menu i ponownie wejdź na stronę OpenSubtitles. W menu konfiguracji zobaczysz wpisy dla swojej nazwy użytkownika i hasła; wprowadź je i wybierz OK. Po dodaniu OpenSubtitles do Kodi wrócisz do poprzedniego menu, w którym możesz wrócić do menu głównego Kodi.

Włączanie OpenSubtitles

Po dodaniu OpenSubtitles do Kodi jedyną rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że OpenSubtitles jest włączony i działa poprawnie na twojej platformie. Chociaż zainstalowałeś dodatek z Kodi, może nie działać poprawnie, dopóki nie upewnisz się, że aplikacja jest włączona w Ustawieniach. Oto jak.

 1. Zacznij od kliknięcia lub dotknięcia „Ustawienia” ponownie ikonę koła zębatego, aby otworzyć swoje preferencje.
 2. Wybierz ponownie „Ustawienia gracza”.
 3. Ponownie wybierz swój język z menu po lewej stronie.
 4. Przewiń w dół do ustawienia "Usługi pobierania" jeszcze raz. Zobaczysz, że ustawienia Kodi zostały odświeżone z kilkoma nowymi opcjami.
 5. Wcześniej twoja instancja Kodi nie miała opcji ustawienia domyślnych napisów, ponieważ nie dodałeś opcji napisów do platformy. Teraz, gdy OpenSubtitles.org jest zainstalowany w Kodi, możesz ustawić i zmienić domyślne ustawienia pobierania napisów.

Istnieją cztery główne ustawienia, które musisz zmienić w Kodi. Te opcje umożliwiają urządzeniu prawidłowe wyświetlanie napisów, w zależności od preferencji dotyczących ładowania ich do kanałów wideo.

Ustawienie nr 1: „Wstrzymaj podczas wyszukiwania napisów”

To ustawienie jest domyślnie włączone i umożliwia odtwarzaczowi Kodi wstrzymanie odtwarzania wideo podczas wyszukiwania napisów w Internecie. Oznacza to, że nie przegapisz żadnych programów ani filmów, które oglądasz, bez uprzedniego wyświetlenia napisów na ekranie. Po wybraniu treści może być konieczne odczekanie krótkiej chwili przed jej wyświetleniem. Jeśli nie chcesz, aby to ustawienie było włączone, wyłącz je, przełączając przełącznik na "Wyłączony" pozycja.

Ustawienie nr 2: „Automatycznie pobierz pierwsze napisy

To ustawienie, domyślnie wyłączone , umożliwia automatyczne pobranie pierwszego wpisu w OpenSubtitles bez konieczności jego wcześniejszego wybierania. Ta opcja działa dobrze w przypadku dużej części treści głównego nurtu, ponieważ doskonale przewiduje, której opcji chcesz użyć dla treści, ale nadal będziesz musiał wyrazić zgodę, włączając przełącznik „Automatycznie pobieraj napisy”.

Ustawienie nr 3: „Domyślna usługa programu telewizyjnego i domyślna usługa filmowa”

Te dwa ostatnie ustawienia są najważniejsze na liście do zmodyfikowania, ponieważ to one pozwalają urządzeniu prawidłowo obsługiwać napisy podczas przeglądania treści. Te ustawienia pojawiają się dopiero po wybraniu opcji i pozwalają wybrać domyślnego dostawcę napisów podczas przeglądania zawartości. W obu przypadkach będziesz chciał je kliknąć i włączyć używanie „OpenSubtitles.org”, lub jakiekolwiek inne usługi napisów, z których chcesz korzystać. Gdy po raz pierwszy dodajesz usługę napisów, ustawienie jest ustawione na „Brak”, więc pamiętaj, aby je zmienić przed wycofaniem się z menu.

Po dostosowaniu ustawień do swoich potrzeb wróć do głównego menu Kodi.

***

Po skonfigurowaniu napisów do pracy przez OpenSubtitles przekonasz się, że filmy odtwarzane w Kodi mają teraz opcję automatycznego wyszukiwania napisów za pomocą usługi.

W kanale wideo ikona napisów pojawia się w interfejsie użytkownika odtwarzacza (UI), umożliwiając wybranie OpenSubtitles w ustawieniach. Stamtąd możesz automatycznie załadować sugerowane aukcje lub ręcznie wyszukać pasujące napisy. Teraz są one automatycznie odtwarzane przez interfejs użytkownika, a na końcu możesz naturalnie używać napisów w Kodi.

OpenSubtitles nie jest obecnie jedyną niezawodną usługą napisów na rynku, ale jest jedną z najczęstszych. Dzięki bezpłatnej rejestracji łatwo jest dodać Opensubtitles do dowolnego komputera, tabletu lub telewizora. Kodi to świetny sposób na oglądanie ulubionych filmów i programów telewizyjnych zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci strumieniowej. Teraz, gdy masz dodane napisy do swojego urządzenia, Twoja ulubiona rozrywka jest znacznie lepsza.