Jak dodać spis treści do dokumentu Google

Dodanie spisu treści to przydatny sposób porządkowania tematów lub rozdziałów w dokumencie Google, dzięki czemu czytelnicy mogą szybko przejrzeć i znaleźć dokładnie to, czego szukają. Dodaje również odrobinę profesjonalizmu do całości.

Jak dodać spis treści do dokumentu Google

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, którego firma wymaga korzystania z Dokumentów Google do dokumentacji biznesowej, autorem piszącym powieść, czy studentem piszącym długi esej lub rozprawę, istnieje duża szansa, że ​​będziesz potrzebować spisu treści.

Na szczęście Dokumenty Google udostępniły funkcję, która może utworzyć spis treści, który wygeneruje linki do każdej sekcji oznaczonej nagłówkiem. Technicznie rzecz biorąc, możesz po prostu ręcznie utworzyć ToC, ale tworzenie wszystkich linków dla każdej sekcji może okazać się dużym problemem. Tak więc, aby uniknąć niepotrzebnych przeszkód, które pojawią się, gdy spróbujesz zrobić to wszystko samodzielnie, podam kroki, aby dodać ToC za pomocą wbudowanej opcji Google w poniższej sekcji.

Tworzenie spisu treści w Dokumentach Google

Przechodząc przez proces dodawania ToC do Google Doc, wiedz, że można to zrobić za pomocą dowolnej przeglądarki, chociaż Google Chrome byłby oczywiście preferowanym wyborem. Nie będziesz również potrzebował żadnych rozszerzeń ani aplikacji innych firm, aby to zrobić.

Nagłówki będą bardzo ważne dla twojego dokumentu. Tym bardziej, jeśli planujesz dodać do niego ToC. Musisz upewnić się, że Twoje nagłówki są spójne i że używasz właściwych dla właściwych rzeczy.

Nagłówek 1 powinna być używana jako podstawowa nazwa sekcji lub rozdziału. Jeśli musisz podzielić sekcję na mniejsze tematy w oparciu o przeznaczenie sekcji, możesz użyć nagłówka o następnym rozmiarze. Jednak po rozpoczęciu następnej sekcji nadal powrócisz do nagłówka 1.

Upewnienie się, że dokument jest odpowiednio sformatowany, sprawi, że cały proces będzie przebiegał znacznie płynniej. Jeśli chcesz się cofnąć i zmienić rozmiary nagłówków:

  • Przewiń dokument i znajdź swój pierwszy tytuł, zaznacz go, a następnie wybierz Nagłówek 1 z Style upuścić.

Będziesz chciał to zrobić z każdym tytułem lub sekcją. Wszystko, co jest w Ustęp styl nie pojawi się w spisie treści. Po zakończeniu formatowania będziesz mógł teraz dodać ToC.

Dodawanie spisu treści za pomocą wbudowanej funkcji Dokumentów Google

Ważne jest, aby umieścić kursor w miejscu, w którym chcesz umieścić ToC. Możesz umieścić punkt wstawiania w dowolnym miejscu w dokumencie, w którym chcesz umieścić spis treści. Możesz go chcieć na początku dokumentu lub na końcu, ponieważ zazwyczaj jest to miejsce, w którym znajdziesz ToC. Bardziej profesjonalny obszar, w którym znajdziesz ToC, pojawi się po początkowym tytule, ale przed wprowadzeniem lub treścią twojego dokumentu.

Po podjęciu decyzji na miejscu dla swojego ToC, kliknij lewym przyciskiem myszy obszar. Kontynuuj, klikając Wstawić zakładka i podświetlanie Spis treści w menu. Otrzymasz dwie opcje do wyboru.

  • opcja 1 – Jest to spis treści w postaci zwykłego tekstu z liczbami po prawej stronie.
  • Opcja 2 – Ta opcja nie używa numerów stron, ale zamiast tego wstawia hiperłącza, które przeskakują do zaznaczonej sekcji.

Twój wybór powinien zależeć od rodzaju dokumentu. Ta z numerami jest przeznaczona dla dokumentów, które zamierzasz wydrukować. Opcja z linkami jest przeznaczona do przeglądania online. Jeśli dokument jest zadaniem, które musisz oddać, najlepsza jest pierwsza opcja. Planujesz opublikować dokument na żywo w sieci? Wybierz drugą opcję. Po kliknięciu opcji Dokumenty Google automatycznie wygenerują spis treści i umieszczą go w wybranym miejscu.

Druga opcja polega na Twojej umiejętności używania poprawnych nagłówków rozdziałów, tematów lub sekcji umieszczonych w dokumencie. Ten punkt został już osiągnięty wcześniej, ale czuję, że konieczne jest ponowne przejrzenie go. Jeśli Twoim zamiarem jest wygenerowanie spisu treści, który zawiera łącza do określonych sekcji dokumentu, musisz sformatować każdy rozdział — lub tytuł — przy użyciu odpowiednich stylów nagłówków. Dzięki temu Dokumenty wiedzą, jak wypełnić tabelę i dodać klikalne linki.

Każdy styl nagłówka jest traktowany nieco inaczej w spisie treści. ten Nagłówek 1 styl oznacza wpis najwyższego poziomu w spisie treści. Nagłówki używające Nagłówek 2 style są uważane za podsekcje i pojawiają się z wcięciem pod poprzednim Nagłówek 1 styl w tabeli. Nagłówek 3 jest podrozdziałem Nagłówek 2 , i tak dalej.

Jeśli musisz zmienić nagłówki w jakikolwiek sposób (lub jakiekolwiek zmiany, które wpływają na Twój ToC), możesz zaktualizować spis treści, aby odzwierciedlić te zmiany. Wystarczy kliknąć spis treści w treści dokumentu, a następnie kliknąć Zaktualizuj spis treści przycisk.

Aby usunąć spis treści z dokumentu, wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Usuń spis treści .

Tworzenie spisu treści na Androidzie

Niestety Dokumenty Google obecnie nie oferują tej funkcji w systemie Android, będziesz musiał użyć komputera lub urządzenia z systemem iOS.

Tworzenie spisu treści na iPhonie lub iPadzie

  1. Otwórz dokument, do którego chcesz dodać spis treści w Dokumentach Google.
  2. Teraz dotknij Edytować u dołu ekranu.
  3. Następnie dotknij miejsca, w którym chcesz spis treści i wybierz Wstawić w prawym górnym rogu ekranu.
  4. Następnie wybierz Spis treści.
  5. W tym miejscu wybierz wygląd spisu treści.

Korzystanie z Dokumentów Google

Dokumenty Google mają mnóstwo wbudowanych przydatnych funkcji. Fakt, że jest darmowy, czyni go jeszcze bardziej idealnym. Dzięki powyższym krokom możesz sprawić, że poruszanie się po dokumentach będzie tak proste, jak kliknięcie myszą.