Jak poprawić wydajność Chromecasta

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Wszystkie modele Chromecasta obsługują rozdzielczość 1080p, ale każda wersja różni się innymi specyfikacjami. Oryginalny Chromecast (1. generacji) był ograniczony do połączeń Wi-Fi 2,4 GHz i 1080p z 30 fps. Chromecast (2. generacji) dodał obsługę Wi-Fi dla pasma 5 GHz. Chromecast (3rd Gen) zwiększył jakość HD do 60 fps. Chromecast Ultra dodał rozdzielczość 4K, aby poprawić wrażenia podczas oglądania, a nowy Chromecast (o nazwie „Chromecast z Google TV”) zapewnia bardziej zaawansowane funkcje i funkcjonalność.

Jak poprawić wydajność Chromecasta

Bez względu na posiadaną wersję Chromecasta, w większości przypadków urządzenie powinno dostarczać obraz bez zacinania się. Jeśli Twoja sieć Wi-Fi jest stara i zepsuta, być może trzeba będzie zmienić ustawienia, aby płynnie odtwarzać filmy.

Chromecast Ultra i „Chromecast z Google TV” są znacznie bardziej biegłe w tej pracy i będą przesyłać strumieniowo w rozdzielczości do 4k.

Jakość będzie zależeć od szybkości Twojej domowej sieci bezprzewodowej i obciążenia sieci w danym momencie.

Jeśli zauważysz, że Twój film się zrywa lub zacina, może być konieczne wprowadzenie pewnych poprawek.

Wskazówka 1: napraw zacinanie się wideo na Chromecaście

Zacinanie się i buforowanie Chromecasta można rozwiązać, obniżając rozdzielczość podczas przesyłania. Z drugiej strony przesyłanie strumieniowe może być trudniejsze do rozwiązania. Niezależnie od źródła, Chromecast nie zawsze stanowi problem.

Sprawdź swój sygnał Wi-Fi, aby upewnić się, że otrzymuje dobry sygnał. Źródło wideo wpływa również na wydajność przez Chromecasta. W YouTube możesz obniżyć rozdzielczość. Poza tym możesz próbować odtworzyć wideo w 60 klatkach na sekundę, gdy Twój Chromecast obsługuje tylko 30 klatek na sekundę. W przypadku Plex spróbuj wyłączyć ustawienie "bezpieczne połączenie". Na koniec sprawdź, czy Twój Chromecast nie jest gorący, co może potencjalnie spowolnić działanie.

Ogólnie dobrą sugestią jest odtwarzanie plików multimedialnych przechowywanych na komputerze. Używając przeglądarki internetowej Chrome do strumieniowego przesyłania treści do Chromecasta, możesz zauważyć poprawę jakości obrazu/dźwięku.

Wskazówka 2: używaj Chromecasta w swojej sieci 5GHz

Jeśli nie chcesz obniżać jakości przesyłania strumieniowego, aby zapobiec zacinaniu się i buforowaniu, a Twój router jest modelem dwupasmowym, masz przed sobą inną drogę. Możesz podłączyć swojego Chromecasta 2. generacji lub nowszy do sieci 5 GHz routera.

Upewnij się, że urządzenie sieciowe, z którym będziesz się łączyć, jest podłączone do pasma 5 GHz i upewnij się, że router jest ustawiony na tryb mieszany zamiast na jedno pasmo. Po skonfigurowaniu Chromecasta na urządzeniu mobilnym przy użyciu pasma 5 GHz, pamiętaj, aby ponownie podłączyć telefon do tego samego pasma 5 GHz.

Porada 3: Dostosuj lokalizację routera i Wi-Fi

Siła sygnału Wi-Fi Twojej sieci wpływa zarówno na przepustowość, jak i prędkość. Spróbuj przenieść router w nowe miejsce, nawet jeśli ma tylko kilka cali lub nieco inny kąt.

Po drugie, źródło wideo musi mieć również solidne połączenie z Wi-Fi, aby zapewnić szybkie przesyłanie strumieniowe i niezawodne połączenia.

Po trzecie, rozważ dodanie wzmacniaczy bezprzewodowych lub urządzeń typu mesh Wi-Fi w celu rozszerzenia sygnału bezprzewodowego.

Jeśli chodzi o Chromecasta, utknąłeś z jego lokalizacją za telewizorem lub na bocznym panelu. Tak długo, jak wypróbowujesz inne opcje lokalizacji powyżej, powinieneś uzyskać wysokiej jakości, niezawodny sygnał, aby zmniejszyć buforowanie i zacinanie się.