Jak dodać dwie piosenki do filmu TikTok?

TikTok stał się ostatnio tak popularny, że potrzeba dużo kreatywności, aby wyprzedzić konkurencję. Tworzenie filmów z wieloma utworami to świetny sposób na wyróżnienie się na tle innych twórców treści.

W tym artykule pokażemy, jak dodać dwie lub więcej piosenek do swojego filmu TikTok, aby tworzyć ciekawsze i bardziej angażujące klipy.

Dodaj dwie piosenki do wideo za pomocą TikTok

Na początek zaczniemy od najłatwiejszej opcji. TikTok oferuje tysiące dźwięków i piosenek, dzięki którym Twoje filmy będą bardziej zabawne i wciągające. Chociaż aplikacja nie ma natywnej funkcji dodawania więcej niż jednego utworu naraz, nadal możesz używać aplikacji do dodawania wielu utworów do jednego filmu TikTok.

Jak dodać dwa dźwięki

Przesyłanie filmów TikTok jest łatwe. Ale przesyłanie filmów TikTok z dwoma lub więcej utworami wymaga kilku dodatkowych kroków, ale naprawdę warto. Możesz nakładać się na wiele utworów lub przechodzić między nimi. Oto jak:

 1. Otwórz TikTok i dotknij znaku plus na dole, aby utworzyć pierwszy z dwóch filmów.
 2. Możesz nagrać coś, przytrzymując czerwony przycisk nagrywania lub przesłać film do rolki aparatu telefonu, dotykając Wgrywać opcja.

 3. Jeśli zdecydujesz się przesłać wideo, dotknij wideo, którego chcesz użyć, a następnie dotknij Następny na dnie. Tutaj możesz przyciąć wideo i dotknąć Następny w prawym górnym rogu.

 4. Stuknij w Dźwięki w lewym dolnym rogu.

 5. Wybierz dźwięk, którego chcesz użyć. Następnie dotknij dowolnego miejsca na ekranie, aby wrócić do pierwotnego ekranu. Teraz dotknij Następny ruszać naprzód.

 6. Upewnij się, że Zapisz na urządzeniu jest włączony. Następnie dotknij Kto może oglądać ten film?. Wybierać Tylko ja.

 7. Opublikuj swój film. Dopóki zdecydujesz, aby był widoczny tylko dla Ciebie, nikt nie może go zobaczyć.
 8. Twój film zostanie teraz zapisany w rolce z aparatu telefonu.
 9. Teraz ponownie prześlemy ten sam film (wykonaj kroki 1-3). Następnie możesz dodać kolejny dźwięk i przejść do przesyłania filmu z wieloma dźwiękami.

Oba dźwięki będą domyślnie odtwarzane dokładnie w tym samym czasie, ale możesz przyciąć i dostosować głośność, aby udoskonalić najnowsze przesyłanie TikTok.

Dostosuj swoje dźwięki

Aby przyciąć wideo, dotknij ikony nożyczek z Dźwięki menu na dole. Przesuń regulator do miejsca, w którym chcesz rozpocząć drugi utwór.

Następnie dotknij Tom aby dostosować głośność oryginalnego wideo i nowej muzyki.

Teraz możesz przesłać swój film TikTok z więcej niż jednym oryginalnym dźwiękiem.

Pomocne wskazówki

Zabawa tymi dwoma filmami może zająć kilka minut, aby uzyskać dokładne wyniki. Oto, czego nauczyliśmy się podczas testowania opcji przesyłania wideo TikTok z więcej niż jednym dźwiękiem:

 • Jeśli chcesz nagrywać z przejściem (jeden utwór jest odtwarzany jako pierwszy, a drugi jako drugi), najpierw nagraj drugi dźwięk. Korzystanie z regulatora w funkcji przycinania, o której wspomnieliśmy powyżej, ułatwia naprawienie dźwięku w ponownie przesłanym filmie.
 • Usuń oryginalny dźwięk z pierwszego przesłanego filmu. Zapewni to, że Twoje ostateczne przesyłanie nie będzie miało żadnych zakłóceń.
 • Zapisz utwory w folderze Ulubione w TikTok, aby móc je później łatwo przesłać ponownie.
 • Twój nowy film będzie miał TIK Tok z twoją nazwą użytkownika gdzieś na ekranie. Jeśli chcesz, użyj naklejki, aby to ukryć.

Dodaj wiele utworów do TikTok za pomocą własnych dźwięków

W tej sekcji pokażemy inne obejście polegające na przesyłaniu wielu utworów w jednym filmie za pomocą aplikacji innych firm.

Przygotowywanie piosenek

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć utwory, które chcesz dodać do swojego filmu TikTok. Następnie musisz je nagrać. Większość urządzeń mobilnych powinna mieć funkcję nagrywania ekranu, która może wykonać tę pracę. Nowsze urządzenia z systemem iOS mają rejestrator ekranu w Centrum sterowania, a większość telefonów z Androidem jest również wyposażona w aplikacje do nagrywania ekranu. Jeśli Twój telefon nie jest wyposażony w tę funkcję, możesz zainstalować aplikację do nagrywania ekranu dla swojego telefonu. Alternatywnie możesz użyć komputera, aby pobrać te filmy dla siebie.

Pamiętaj, że filmy TikTok mają limit 15 lub 60 sekund, więc odpowiednio uchwyć długość utworu.

Po przygotowaniu rejestratora ekranu otwórz wideo z piosenką na YouTube lub innej stronie do strumieniowego przesyłania wideo. Zapisz te ujęcia w telefonie lub przenieś je na komputer w celu edycji.

dodaj 2 utwory do filmu tiktok

Składanie piosenek razem

Sam TikTok ma bardzo ograniczone narzędzia do edycji wideo. Jeśli chcesz dodać dwa lub więcej utworów do filmu, musisz skorzystać z obejścia. Możesz wspólnie edytować utwory za pomocą aplikacji innej firmy. Dostępnych jest ich wiele, zarówno na telefon, jak i na komputer. Potrzebne jest to, aby aplikacja, z której korzystasz, była w stanie łączyć filmy, dzięki czemu można tworzyć ciągły klip z więcej niż jednym utworem.

Korzystanie z aplikacji mobilnej ma tę zaletę, że eliminuje konieczność przesyłania wideo z komputera na telefon. Zaletą komputera jest to, że ma dostępne lepsze narzędzia do edycji. Wybierz i wybierz to, co chcesz. Najważniejsze jest to, że aplikacja, której używasz, może wycinać i wklejać klipy razem.

Jeśli korzystasz z Androida, możesz wypróbować VidTrim lub Easy Video Cutter, które są wysoko oceniane w sklepie Google Play. Jeśli używasz iOS, może spróbuj InShot. Zarówno Windows 10, jak i Mac są już wyposażone odpowiednio w aplikację Video Editor i Apple iMovie. Jeśli jednak masz preferowany edytor wideo, możesz go użyć.

jak dodawać utwory do filmu tiktok

Gdy skończysz tworzyć ciągły klip z więcej niż jedną piosenką, możesz teraz użyć go jako tła dla nowego filmu TikTok. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Jeśli używasz edytora na PC, upewnij się, że klip, w którym połączono utwory, jest zapisany na urządzeniu mobilnym.
 2. Otwórz TikTok i dotknij ikony + w dolnej części ekranu.
 3. Stuknij w Prześlij po prawej stronie przycisku Nagraj.

 4. Wybierz klip, w którym połączyłeś swoje utwory, i dotknij Następny.

 5. Stuknij w Dalej. Tutaj możesz sprawdzić, czy edytowany klip został poprawnie załadowany. Gdy będziesz pewien, ponownie dotknij Dalej.

 6. Będziesz używać tylko dźwięku tego klipu, więc dobrym pomysłem może być zachowanie tego klipu jako prywatnego. Aby to zrobić, dotknij Kto może oglądać ten film, a następnie dotknij Prywatne.

 7. Stuknij w Opublikuj.
 8. Wróć do swojego profilu, dotykając ikony Ja w prawym dolnym rogu ekranu.

 9. Jeśli ustawiłeś film jako prywatny, dotknij ikony kłódki, aby zobaczyć swoje prywatne filmy, w przeciwnym razie będzie on w albumie. Stuknij przesłane wideo.

 10. Po odtworzeniu filmu zobaczysz obracającą się ikonę w prawym dolnym rogu ekranu. Stuknij w to.

 11. Stuknij w Dodaj do ulubionych, a następnie w OK. Klip audio jest teraz zapisany, aby można go było użyć w nowym filmie TikTok.

 12. Zrób wideo TikTok. Użyj przycisku + na poniższym ekranie, aby wyświetlić ekran nagrywania. Stuknij w Nagraj, a gdy skończysz, stuknij w znacznik wyboru.

 13. Stuknij ikonę Dźwięki w lewym dolnym rogu ekranu.

 14. Stuknij w zakładkę Ulubione.

 15. Stuknij w klip wideo zawierający wiele utworów, których chcesz użyć.

 16. Jeśli chcesz dalej edytować klip, po prostu dotknij ekranu nad menu. Możesz dostosować głośność, przyciąć zarówno dźwięk, jak i wideo, dodać efekt głosowy lub dodać filtry.
 17. Gdy skończysz, dotknij Dalej. Następnie wybierz opcje publikowania. Stuknij w Opublikuj, aby przesłać wideo. Twój klip TikTok z wieloma utworami jest teraz dostępny dla wszystkich.

Świetny sposób na wyrażenie kreatywności

Tworzenie filmów TikTok to świetny sposób na wyrażenie swojej kreatywności światu. Tworzenie filmów z więcej niż jednym utworem sprawi, że będzie on interesujący dla widza i zapewni więcej kreatywnych opcji. Nawet najmniejsza różnica może wystarczyć, aby odróżnić Cię od wszystkich innych.

Czy masz jakieś inne wskazówki i porady, jak dodać dwie lub więcej piosenek do filmu TikTok? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.