Jak dodać zaufane witryny do Google Chrome

Google Chrome analizuje witryny pod kątem Twojego bezpieczeństwa i ostrzega, jeśli połączenie nie jest bezpieczne. Jednak czasami ta funkcja może ograniczać dostęp do stron internetowych, które chcesz odwiedzić, niezależnie od stanu bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiasz się, jak dodać witrynę do listy zaufanych witryn, służymy pomocą.

Jak dodać zaufane witryny do Google Chrome

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak dodawać zaufane witryny w Google Chrome – na komputerach Mac, Windows, Android, iPhone i GPO. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z zaufanymi witrynami w Chrome.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome

Przejdźmy od razu — aby dodać zaufaną witrynę w Google Chrome, wykonaj poniższe czynności:

 1. W Chrome otwórz witrynę, którą chcesz oznaczyć jako zaufaną.

 2. Po lewej stronie pola wprowadzania witryny kliknij ikonę kłódki, informacji lub ostrzeżenia.

 3. Teraz wybierz Ustawienia strony z menu.

 4. Wybierz ustawienia bezpieczeństwa – aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, kliknij ikonę kłódki. Zmiany są zapisywane automatycznie.

Możesz także zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa dla kilku witryn jednocześnie. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W Chrome kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 2. Wybierać Ustawienia z menu rozwijanego.

 3. Teraz przejdź do Prywatność i ochrona sekcja i wybierz Ustawienia witryny.

 4. Zobaczysz listę odwiedzonych stron internetowych. Zarządzaj uprawnieniami witryn, które chcesz oznaczyć jako zaufane, zmiany będą zapisywane automatycznie.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome na komputerze Mac

Aby zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa witryny na komputerze Mac, wykonaj następujące czynności:

 1. W Chrome otwórz witrynę, którą chcesz oznaczyć jako zaufaną.

 2. Po lewej stronie pola wprowadzania witryny kliknij ikonę kłódki, informacji lub ostrzeżenia.

 3. Wybierać Ustawienia strony z menu.

 4. Wybierz ustawienia bezpieczeństwa – aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, kliknij ikonę kłódki. Zmiany są zapisywane automatycznie.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome w systemie Windows

Zmiana ustawień bezpieczeństwa witryny w systemie Windows nie różni się zbytnio od zmiany ich na komputerze Mac. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W Chrome otwórz witrynę, którą chcesz oznaczyć jako zaufaną.

 2. Po lewej stronie pola wprowadzania witryny kliknij ikonę kłódki, informacji lub ostrzeżenia.

 3. Wybierać Ustawienia strony z menu.

 4. Wybierz ustawienia bezpieczeństwa – aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, kliknij ikonę kłódki. Zmiany są zapisywane automatycznie.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome za pomocą GPO

Jeśli korzystasz z zasad grupy, zarządzanie ustawieniami bezpieczeństwa witryny w Chrome jest nieco bardziej skomplikowane niż bez kontrolera domeny. Będziesz musiał ustawić ustawienia przez GPO, a nie przez Chrome. Aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otworzyć Google Chrome GPO folder na komputerze.
 2. Pod Szablony administracyjne sekcja, przejdź do Zasady uwierzytelniania HTTP.
 3. Kliknij dwukrotnie Biała lista serwerów uwierzytelniania ustawienie.
 4. Zaznacz pole wyboru obok Włączony.
 5. Wpisz adres strony internetowej w polu wprowadzania tekstu pod Biała lista serwerów uwierzytelniania.
 6. Potwierdź klikając ok.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome na urządzeniu z Androidem

Instrukcje dotyczące zmiany ustawień zabezpieczeń witryny w aplikacji Google Chrome na Androida różnią się nieco od instrukcji dla komputerów PC. Aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, wykonaj następujące czynności:

 1. W Chrome otwórz witrynę, którą chcesz oznaczyć jako zaufaną.

 2. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Z menu rozwijanego wybierz Ustawienia strony.

 4. Nawigować do Uprawnienia i wybierz ikonę kłódki, aby oznaczyć witrynę jako zaufaną, zmiany zostaną zapisane automatycznie.

Aby zarządzać uprawnieniami kilku witryn jednocześnie w systemie Android, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W aplikacji Chrome dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 2. Przewiń w dół do Zaawansowany sekcji, a następnie wybierz Ustawienia strony.

 3. Zarządzaj uprawnieniami, które chcesz zaktualizować.

Jak dodać zaufane witryny w Google Chrome na iPhonie

Możesz zmienić ustawienia bezpieczeństwa witryny w przeglądarce Chrome na iPhone'a lub iPada, wykonując następujące czynności:

 1. W aplikacji Chrome dotknij ikony z trzema kropkami w prawym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierać Ustawienia z menu rozwijanego.

 3. Wybierać Ustawienia zawartości.

 4. Zarządzaj uprawnieniami bezpieczeństwa dla witryn, które chcesz oznaczyć jako zaufane.

Często Zadawane Pytania

Teraz, gdy wiesz, jak dodawać zaufane witryny w Google Chrome, możesz chcieć uzyskać bardziej szczegółowe informacje o ustawieniach zabezpieczeń witryny w przeglądarce. Przeczytaj tę sekcję, aby uzyskać odpowiedzi na niektóre z najczęstszych pytań.

Jak ustawić zaufane witryny w Edge?

Aby zmienić ustawienia zabezpieczeń witryny w Microsoft Edge, musisz użyć Panelu sterowania systemu Windows.

1. Otwórz menu startowe, wpisz „Panel sterowania“, a następnie kliknij aplikację. Menu startowe

2. Następnie przejdź do opcje internetowe, może być konieczna zmiana Widok przez możliwość Małe ikony. Panel sterowania — małe ikony

3. Teraz wybierz Bezpieczeństwo zakładka z góry menu. Właściwości internetowe

4. Kliknij Zaufane strony, a następnie kliknij dwukrotnie Witryny przycisk. Właściwości internetowe — karta Zabezpieczenia

5. Wpisz adres strony internetowej w Dodaj tę stronę do strefy pole tekstowe, kliknij Dodaći potwierdź klikając ok. Zaufane strony

Jak zezwolić na stronę internetową w Chrome?

Jeśli przeglądarka Google Chrome zidentyfikuje witrynę jako niebezpieczną, możesz oznaczyć ją jako zaufaną w ustawieniach witryny. Aby to zrobić, otwórz żądaną witrynę w Chrome. Następnie kliknij ikonę informacji lub ostrzeżenia obok pola wprowadzania adresu witryny. Wybierz Ustawienia witryny, a następnie zmień ikonę informacji lub ostrzeżenia na ikonę kłódki. Zmiany zostaną zapisane automatycznie.

Opcjonalnie możesz zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa kilku witryn jednocześnie – w tym celu otwórz przeglądarkę i kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz Ustawienia z menu rozwijanego. Przejdź do Prywatności i bezpieczeństwa, a następnie do Ustawień witryny. Zobaczysz listę wszystkich odwiedzonych witryn. Zarządzaj uprawnieniami bezpieczeństwa dla witryn, które chcesz oznaczyć jako zaufane.

Jak sprawdzić zaufane witryny?

Sprawdzanie stanu bezpieczeństwa witryny w Google Chrome jest bardzo proste. Otwórz witrynę w przeglądarce i znajdź odpowiednią ikonę po lewej stronie pola wprowadzania adresu witryny. Ikona kłódki oznacza, że ​​połączenie jest bezpieczne. Informacje, które przechodzą przez witrynę, nie są widoczne dla osób trzecich, ale są prywatne.

Ikona informacji wskazuje, że nie ma wystarczającej ilości informacji lub witryna nie jest bezpieczna. Oznacza to, że informacje na stronie nie są prywatne. Można to jednak zmienić, odwiedzając // zamiast // wersję witryny. Wystarczy ponownie wpisać adres strony internetowej z // na początku.

Jeśli zobaczysz czerwoną ikonę ostrzeżenia, witryna nie jest bezpieczna ani niebezpieczna. Informacje z takich witryn z dużym prawdopodobieństwem będą dostępne dla osób trzecich. Zdecydowanie odradzamy takie strony internetowe, aby uniknąć wycieku informacji, zwłaszcza jeśli planujesz dokonać płatności za pośrednictwem tej strony.

Jak dodać witrynę do moich zaufanych witryn w rejestrze?

Jeśli prowadzisz zarządzane konto Chrome i używasz systemu Windows, możesz oznaczyć witrynę jako zaufaną tylko za pomocą Chrome GPO. Aby to zrobić, otwórz folder Chrome GPO i przejdź do zasad uwierzytelniania HTTP. Następnie wybierz Włączone i wpisz adres witryny, którą chcesz oznaczyć jako zaufaną. Za pomocą rejestru systemu Windows można zarządzać zasadami przeglądarki, które nie są dostępne w obiekcie zasad grupy.

Możesz na przykład zarządzać listami blokowania instalacji rozszerzeń, włączyć bezpieczne przeglądanie lub włączyć raportowanie danych dotyczących użytkowania i awarii. Najpierw pobierz ten plik zip. Uruchom plik i przejdź do Konfiguracja, a następnie wybierz Przykłady. Znajdź plik chrome.reg i skopiuj go. Otwórz ten plik za pomocą dowolnego edytora tekstu, takiego jak Microsoft Word lub Dokumenty Google, i edytuj tekst pliku. Tutaj znajdziesz szablony dla konkretnych ustawień.

Dlaczego witryna nie wydaje się bezpieczna w Chrome?

Czerwony znak ostrzegawczy lub ikona informacji obok adresu witryny wskazuje, że informacje udostępniane za pośrednictwem witryny nie są prywatne. Najczęściej Chrome oznacza strony z // na początku jako niebezpieczne. HTTP oznacza protokół przesyłania hipertekstu. Z drugiej strony HTTPS to bezpieczny protokół przesyłania hipertekstu.

Niektóre witryny mają dwie wersje, co oznacza, że ​​możesz edytować adres witryny od // do //. Chrome rozpozna wtedy witrynę jako bezpieczną. Nie udostępniaj swoich danych dotyczących płatności ani innych wysoce prywatnych informacji za pośrednictwem witryn HTTP.

Jak naprawić błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” w Chrome?

Czasami Chrome wyświetla komunikat „Twoje połączenie nie jest prywatne” i blokuje dostęp do strony internetowej. Dzieje się tak często, gdy próbujesz skorzystać z publicznej sieci Wi-Fi, na przykład na lotnisku. W takim przypadku spróbuj zalogować się na dowolnej stronie //. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zalogować się na tej samej stronie w trybie incognito. Jeśli logowanie się nie powiedzie, problem najprawdopodobniej leży w rozszerzeniu Chrome i musisz je wyłączyć. Możesz także spróbować zaktualizować system operacyjny lub wyłączyć program antywirusowy.

Bądź świadomy zarządzania ustawieniami bezpieczeństwa

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika z łatwością będziesz w stanie zarządzać ustawieniami bezpieczeństwa witryny w Google Chrome. Pamiętaj jednak – często Chrome ma uzasadniony powód, aby oznaczyć witrynę jako niezabezpieczoną. Nie udostępniaj danych osobowych za pośrednictwem witryn, które nie używają szyfrowania. Jeśli odwiedzana witryna często korzysta z protokołu HTTP, rozważ poproszenie jej o przejście na wersję HTTPS, aby zminimalizować ryzyko.

Która przeglądarka jest Twoją ulubioną i dlaczego? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.