Recenzja Advent Vega Tegra Note 7

Recenzja Advent Vega Tegra Note 7

Obraz 1 z 5

Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7

Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7
Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7
Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7
Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7
140 £ Cena podczas recenzji

Minęły cztery lata od ostatniej próby wybicia marki Advent przez PC World na rynku tabletów z Androidem. W tamtych czasach tablet Vega 10in nie był dla siebie przekonujący. Tym razem, wyposażony w przełomowy procesor Nvidia Tegra 4 i wyceniony na nędzne 140 funtów, jego kompaktowy Advent Vega Tegra Note 7 jest znacznie lepiej przygotowany do konkurowania. Zobacz też 11 najlepszych tabletów 2014 roku

Tytułowy czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 4 1,8 GHz w Tegra Note 7 podnosi wydajność tabletu daleko poza jego niskobudżetowe rówieśniczki i pozwala mu stawić czoła obecnemu kompaktowemu tabletowi PC Pro A-lister: Nexusowi 7. Ukończył test JavaScript SunSpider w 609 ms, pokonując wynik Nexusa 7 wynoszący 1202 ms. Wydajność w grach również była doskonała, Vega osiągnęła fantastyczne 29 klatek na sekundę w teście GFXbench T-Rex 3D, pokonując wynik Nexusa 7 o 15 klatek na sekundę, a nawet przewyższając 22 klatek na sekundę w Kindle Fire HDX.

Żywotność baterii Tegra Note 7 wynosząca 10 godzin i 6 minut w naszym zapętlonym teście wideo nie mogła się równać z 11 godzinami 48 minut w Nexusie 7 lub 11 godzinami 30 minutami w Kindle Fire HDX 7in, ale jest więcej niż wystarczająca wytrzymałość, aby utrzymać go przez cały dzień.

Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7

Kiedy jednak przyjrzysz się ekranowi, staje się jasne, w jaki sposób osiągnięto tak fantastyczne wyniki testów porównawczych. Podczas gdy zarówno Nexus 7, jak i Kindle Fire HDX 7in mają wyświetlacze 1920 x 1200 IPS, Tegra Note 7 ma rozdzielczość zaledwie 1280 x 800. Zapewnia to gęstość pikseli zaledwie 215 ppi, a jakość też nie jest wspaniała. Podczas gdy jasność osiągnęła najwyższy poziom 380 cd/m², zmierzyliśmy jego współczynnik kontrastu na fatalnym poziomie 508:1, co daje raczej sprany, płaski wygląd.

Ekran nie jest jedynym obszarem, w którym obniżono koszty. Tegra Note 7 jest obarczona słabą jakością wykonania – przekręć ją trochę, a szwy i tylny panel zaczynają alarmująco pękać i skrzypić. Kolumny po obu stronach to słabe, malutkie głośniki. Jego tył ma pasek z wgłębieniami, gumowany plastik, który biegnie wzdłuż tabletu, z gładszym plastikiem po obu stronach. To jeden z najbrzydszych tabletów, jakie ostatnio testowaliśmy.

Na szczęście nie jest tak źle. Tegra Note 7 jest lekki i smukły, waży 320 g i ma 9 mm grubości, a dwa zaskakująco silne magnesy zamontowane z tyłu obudowy umożliwiają przymocowanie go do metalowych powierzchni. Łączność jest również hojna. W górnej części tabletu znajdują się porty microUSB i micro-HDMI, a także gniazdo zestawu słuchawkowego 3,5 mm, a także możliwość rozszerzenia pamięci 16 GB dzięki poręcznemu gniazdu kart microSD, które znajduje się po prawej stronie Tegra Note 7 .

Ekran dotykowy jest bardzo responsywny, a nawigacja po systemie Android 4.3 to marzenie. Jest to jeszcze łatwiejsze dzięki zastosowaniu rysika z gumową końcówką, który jest dokowany w prawym dolnym rogu i stanowi debiut pomysłowej technologii DirectStylus firmy Nvidia.

Ten system wykorzystuje jeden z rdzeni GPU Tegra 4, aby dokładnie wykrywać lokalizację, rozmiar i kształt wprowadzania dotykowego. W rezultacie wyświetlacz tabletu jest w stanie naśladować czułość na nacisk droższego aktywnego systemu digitalizatora przy użyciu wyłącznie rysika pojemnościowego, co pozwala malować i rysować na ekranie, zmieniając grubość pociągnięć pędzla w trakcie pracy.

Adwentowa Vega Tegra Uwaga 7

Aplikacje do robienia notatek i rysowania, które są dostarczane z rysikiem, są proste i nie ma wbudowanego rozpoznawania pisma ręcznego w klawiaturę ekranową, ale dobrą wiadomością jest to, że system działa dobrze z aplikacjami innych firm, które obsługują czułość na nacisk. Na przykład bezpłatna aplikacja ArtFlow.

Na koniec, Tegra Note 7 jest również wyposażona w 5-megapikselową kamerę skierowaną do tyłu i 0,3-megapikselową przednią. Zdjęcia wykonane przednim aparatem są co zrozumiałe ziarniste, ale aparat skierowany tyłem do kierunku jazdy zapewnia ostre, choć lekko niedoświetlone obrazy. Jest też Bluetooth 4, chociaż Tegra Note 7 obsługuje tylko jednopasmowe Wi-Fi 802.11n.

W końcu Advent Vega Tegra Note 7 to propozycja mieszana. Oczywiste jest, że obniżono koszty w doborze ekranu i ogólnej jakości wykonania tabletu, ale przy cenie tej rozsądnej, najwyższej wydajności i odpowiedniej obsługi rysika czułego na nacisk, można przeoczyć takie kłopoty. Z pewnością oferuje swoim rywalom coś innego.

Szczegół

Gwarancja 1 rok powrotu do bazy

Fizyczny

Wymiary 120x9x190mm (WDH)
Waga 320.000 kg

Wyświetlacz

Rozmiar ekranu 7,0 cala
Rozdzielczość ekranu w poziomie 800
Rozdzielczość ekranu w pionie 1,280
Typ wyświetlacza Ekran dotykowy IPS
Technologia panelowa IPS

Podstawowe specyfikacje

Częstotliwość procesora, MHz 1,8 GHz
Zintegrowana pamięć 16,0 GB
Pojemność pamięci RAM 1,00 GB

Aparat fotograficzny

Ocena megapikseli aparatu 5.0mp
Kamera przednia? tak

Inny

Standard Wi-Fi 802.11bgn
Obsługa Bluetooth tak
Dostarczane akcesoria Rysik
Porty USB upstream 1
Wyjście HDMI? tak
Wyjście wideo/TV? tak

Oprogramowanie

Mobilny system operacyjny Android 4.3