Jak korzystać z Airplay z Chromecastem – wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ludzie często mają różnego rodzaju urządzenia. Od laptopów po komputery stacjonarne, smartfony, tablety, smartwatche, a nawet inteligentne domy, nie jest niczym niezwykłym, że ludzie mają więcej technologii, niż mogą łatwo wymienić. Można by więc pomyśleć, że wszystkie te urządzenia byłyby ze sobą nieco bardziej kompatybilne, aby zadowolić konsumenta.

A jednak zmuszenie wszystkich gadżetów do współpracy w sposób, w jaki chcesz, może być o wiele większym bólem głowy, niż powinno być. Jednak nie musi tak być. Oto jeden przykład: jako użytkownik Maca, jak rozszerzyć swój pulpit lub korzystać z Airplay za pośrednictwem urządzenia Google Chromecast? W tym artykule przyjrzymy się dość prostemu sposobowi na uruchomienie tej konfiguracji już teraz.

Zwykle komputer Mac nie pozwala na przesyłanie (odbicie lustrzane) całego pulpitu lub karty przeglądarki Google Chrome za pomocą urządzenia Chromecast - w każdym razie nie natywnie. Będziesz potrzebować innej aplikacji, aby połączyć te części.

AirParrot 2 to aplikacja, która pozwoli Ci zdublować lub rozszerzyć pulpit Maca na Chromecasta. Umożliwi Ci również korzystanie z Airplay bezpośrednio przez Chromecasta. Możesz przetestować AirParrot 2 przez siedem dni za darmo. Po tym, jeśli zdecydujesz się na zakup aplikacji, to tylko 12,99 USD i jest w pełni bezprzewodowa, więc nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, aby działała. Ostatnia aktualizacja, która pojawiła się we wrześniu 2017 roku, jest nadal dość aktualna.

AirParrot 2 nie tylko pozwala rozszerzyć pulpit, ale także może udostępniać pojedynczą aplikację dowolnemu urządzeniu, do którego jest podłączony Twój Chromecast, gdzie możesz słuchać ścieżek audio odtwarzanych na komputerze Mac lub przesyłać pliki multimedialne bezpośrednio z komputera Mac na Chromecasta urządzenie.

Uważamy, że jest to opłacalna inwestycja, zwłaszcza jeśli chcesz rozszerzyć wyświetlacz Maca lub AirPlay bezpośrednio na urządzenie Chromecast.

Co to jest AirPlay?

AirPlay to funkcja Apple, która umożliwia użytkownikom szybkie przesyłanie bieżącego ekranu na inne urządzenie. Ta funkcja jest niezwykle przydatna do przeglądania treści na większym ekranie.

Nie tylko do przeglądania treści, ale także słuchania muzyki i udostępniania treści innym, ta funkcja jest natywna dla wszystkich urządzeń Apple. Możesz używać AirPlay firmy Apple z dowolnym innym kompatybilnym urządzeniem.

Chromecast jest podobny do AirPlay, z wyjątkiem tego, że jest urządzeniem Google. Niestety, te dwa nie są ze sobą otwarcie kompatybilne. Ale to jest w porządku, ponieważ nadal możemy używać AirPlay z urządzeniem Chromecast.

AirPlay na Chromecasta z komputera Mac

AirParrot 2 Mac

Dlaczego nie dać AirParrot 2 strzału? Możesz z niego korzystać przez siedem dni za darmo, więc po prostu wejdź na stronę, pobierz i zobacz, czy podoba Ci się, jak to działa. Jest zgodny z systemem Mac OS X 10.7.5 i nowszymi. Dotyczy to nie tylko komputerów Mac - możesz również pobrać AirParrot 2 na komputer z systemem Windows lub Chromebook. Przejdziemy to dalej, więc czytaj dalej.

Oprócz Chromecasta będzie również działać z Apple TV (z aplikacją zdalną AirParrot, dodatkowe 7,99 USD na urządzeniach z systemem iOS), telewizorami Smart TV, innymi komputerami w domu i głośnikami. Całkiem fajnie, prawda?

Oto jak uruchomić go na komputerze Mac:

 1. Ze strony AirParrot 2 pobierz aplikację dla komputerów Mac. Pobieranie AirParrot 2 na Maca
 2. Po zakończeniu pobierania na komputerze Mac uruchom dmg AirParrot 2.
 3. Następnie przeciągnij aplikację AirParrot 2 do folderu aplikacji widocznego na ekranie. Spowoduje to zainstalowanie aplikacji w folderze Aplikacje.
 4. Przejdź do aplikacji i znajdź AirParrot 2. Aplikacja AirParrot 2 na komputery Mac
 5. Na koniec odpal. Zobaczysz ikonę małej papugi na pasku menu u góry ekranu komputera Mac. Ikona AirParrot na Macu
 6. Gdy aplikacja jest używana, pysk papugi zmienia kolor z czarnego na zielony.

Teraz możesz rozszerzyć pulpit Maca lub użyć AirPlay z Google Chromecastem, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres korzystania z urządzenia Google Chromecast. A wszystko to możesz zrobić za znacznie mniej niż zakup zupełnie nowego Apple TV.

Jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji próbnej, od czasu do czasu zauważysz komunikat o korzystaniu z wersji próbnej. Zawiera adres strony internetowej i zachęca do pobrania pełnej wersji AirParrot 2. Oprócz tego otrzymujesz pełne funkcje AirParrot 2 w bezpłatnej wersji próbnej.

Jeśli chodzi o gotową kompatybilność bez konieczności dokonywania znacznych inwestycji, odkryliśmy, że AirParrot 2 jest najlepszym towarzyszem Google Chromecast. Po zakończeniu okresu próbnego zdecydowanie warto kupić tę aplikację – to oczywiste, jeśli chodzi o nas.

Windows i Chromecast lub AirPlay

W przypadku systemu Windows AirParrot jest zgodny z systemami Vista, 7, 8.x i 10, ale nie z RT. Aby to zadziałało, wykonaj te same podstawowe kroki, aby pobrać aplikację AirParrot 2 dla systemu Windows, jak w przypadku komputerów Mac. Najpierw przejdź do strony AirParrot 2. Po przejściu na stronę pobierania Windows AirParrot 2 w prawym górnym rogu kliknij zielony przycisk „WYPRÓBUJ”. Po pobraniu możesz bezpłatnie korzystać z AirParrot 2 przez siedmiodniowy okres próbny.

 1. Na następnej stronie klikniesz wersję „dla Windows”. Na ekranie pojawi się rozwijane pole. Wybierz wersję 32- lub 64-bitową, w zależności od używanej wersji systemu operacyjnego Windows. Plik MSI zostanie następnie pobrany do Twojej przeglądarki. AirParrot 2 MSI
 2. Po pobraniu pliku AirParrot 2 kliknij go dwukrotnie i zaakceptuj umowę EULA. Następnie kliknij przycisk Instaluj.
 3. Zezwól aplikacji AirParrot na wprowadzanie zmian w urządzeniu i kliknij przycisk „Tak”. Stamtąd instaluje się jak każdy inny program. Uruchomi się kreator instalacji, a po zakończeniu wystarczy kliknąć przycisk „Zakończ”.
 4. Ikona aplikacji AirParrot 2 powinna być teraz wyświetlana na pulpicie systemu Windows. Kliknij go dwukrotnie, aby uruchomić aplikację. Następnie kliknij przycisk „Wypróbuj AirParrot 2”.Wypróbuj aplikację AirParrot
 5. Zobaczysz interfejs użytkownika AirParrot 2 z powiadomieniem z obszaru paska zadań systemu Windows. Kliknij małą zieloną twarz papugi. Twój Google Chromecast powinien teraz pojawić się w obszarze „Do”. Wybierz, co chcesz zrobić w sekcji „Od” powyżej. Następnie wybierz nazwę swojego Chromecasta z listy i jesteś w biznesie. AirParrot Windows Chromecast

Nadal trwają prace nad możliwością rozszerzenia pulpitu z komputera z systemem Windows, ale już wkrótce. To, co obecnie mogą robić AirParrot 2 i Windows, to kopiowanie (AirPlay) ekranu do Chromecasta, udostępnianie tylko aplikacji przez urządzenie Chromecast, odtwarzanie dźwięku przez Chromecasta i udostępnianie plików tam, gdzie jest podłączony Chromecast.

Jeśli chcesz sterować AirParrot 2 bez użycia rąk za pomocą komputera z systemem Windows i Apple TV, musisz mieć iPhone'a, iPoda touch lub iPada z systemem iOS 8 lub nowszym. Będziesz musiał kupić i zainstalować zdalną aplikację AirParrot, która kosztuje 7,99 USD. To pozwoli ci używać aplikacji zdalnej do sterowania AirParrot 2 na twoim komputerze.

Możesz jednak używać Airplay z komputera z systemem Windows na Apple TV tak samo, jak w przypadku dostarczonych przez nas instrukcji Chromecasta.

Po sparowaniu aplikacji AirParrot Remote z aplikacją AirParrot 2 na komputerze będziesz mieć całkowitą kontrolę nad swoim komputerem bez konieczności przebywania przed nim.

W ostatecznym rozrachunku AirParrot 2 jest idealną aplikacją towarzyszącą do użytku z urządzeniem Google Chromecast, Apple TV lub komputerami Mac i Windows. Gdy chcesz wykonać kopię lustrzaną lub rozszerzyć swój pulpit, posłuchać muzyki, pochwalić się kilkoma zdjęciami lub pozwolić komuś innemu zobaczyć plik z Twojego komputera przez Google Chromecast lub Apple TV za pomocą AirPlay, możesz to zrobić bez żadnych kłopotów.

Nie będziesz potrzebować więcej hacków i sztuczek - aplikacja AirParrot 2 zrobi to za Ciebie. AirParrot 2 dla Google Chromecast, Apple TV, Mac i Windows to przełom w łączeniu rzeczy ze sobą.

Często Zadawane Pytania

Czy AirPlay jest kompatybilny z Chromecastem?

Niestety nie bezpośrednio. Będziesz potrzebować pomocy usługi innej firmy, aby przesłać urządzenie Apple na urządzenie Chromecast.

Czy muszę używać AirParrot 2?

W zależności od treści, które próbujesz przesyłać strumieniowo, możesz całkowicie ominąć AirParrot 2. Na przykład, jeśli masz opcję korzystania z przeglądarki Google Chrome, możesz szybko i łatwo przesyłać ekran na urządzenie Chromecast z urządzenia Mac.