Moje AirPods migają na pomarańczowo – co robić?

Apple AirPods to jedne z najpopularniejszych i najlepiej działających bezprzewodowych wkładek dousznych na rynku. Podobnie jak wszystkie produkty Apple, są przyjazne dla użytkownika, minimalistyczne i bezproblemowo integrują się z iPhone'ami (i telefonami z Androidem).

Moje AirPods migają na pomarańczowo – co robić?

Jednak chociaż są świetne i łatwe w użyciu, AirPods mogą mieć spory udział w problemach. Czasami Twoje AirPods mogą zacząć migać różnymi kolorami świateł. Te światła mogą być białe, pomarańczowe lub zielone, a każdy kolor oznacza coś innego.

Więc co oznaczają te kolory?

Oto, co to znaczy, gdy Twoje AirPods zaczynają migać na pomarańczowo.

Co oznacza migające pomarańczowe światło?

Jak mogłeś zauważyć, diody AirPods nie zawsze migają w tym samym kolorze. Mogą być jednolicie zielone lub pomarańczowe i mogą migać na biało lub pomarańczowo. Jeśli Twoje AirPods świecą się na zielono, oznacza to, że bateria ma dużo soku. Jeśli świecą się na pomarańczowo, oznacza to, że masz na nich mniej niż jedno pełne naładowanie.

Jeśli lampka miga na biało, oznacza to, że urządzenie jest gotowe do konfiguracji. Z drugiej strony, jeśli miga na pomarańczowo, oznacza to, że musisz ponownie skonfigurować AirPods. Nie martw się, proces konfiguracji to bułka z masłem.

Konfigurowanie AirPods

Aby skonfigurować AirPods, przejdź do ekranu głównego na iPhonie i otwórz pokrywę etui, gdy AirPods są w środku. Pamiętaj, aby umieścić etui AirPods obok telefonu. Powiadomienie powinno pojawić się natychmiast. Uzyskiwać Połączyć.

Jeśli nie skonfigurowałeś „Hej Siri” na swoim iPhonie, urządzenie poprowadzi Cię przez ten proces. Dotyczy to słuchawek AirPods i AirPods Pro 2. generacji.

Po wykonaniu tej czynności Twoje AirPods powinny być gotowe do pracy i nie powinieneś już widzieć migającego pomarańczowego światła.

Więcej wskazówek dotyczących Apple AirPods

AirPods zawierają kilka przydatnych funkcji, o których możesz nie wiedzieć. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości AirPods.

Zmiana nazwy AirPods

Podobnie jak większość urządzeń Apple, Twoje AirPods mają nazwę. Domyślnie ich nazwa to [Twoje imię i nazwisko] AirPods, ale jeśli chcesz, możesz spersonalizować nazwę swoich AirPods.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień Bluetooth. Weź iPhone'a lub iPada, otwórz Ustawieniai przejdź do Bluetooth. Teraz spójrz na listę dostępnych urządzeń. W sekcji Moje urządzenia i obok słuchawek AirPods stuknij niebieską ikonę „i”. Uzyskiwać Nazwa by to zmienić.

Sparuj z urządzeniami innymi niż iOS

Podczas gdy produkty Apple są często najlepiej używane w połączeniu z innymi produktami Apple, AirPods działają również świetnie z urządzeniami innymi niż iOS.

airpody migają na pomarańczowo

Aby po raz pierwszy sparować z urządzeniem innym niż Apple, umieść AirPods z powrotem w etui i zamknij pokrywę. Następnie otwórz obudowę i przytrzymaj przycisk na spodzie obudowy. Dioda LED zacznie migać na biało. Teraz przejdź do listy urządzeń Bluetooth na swoim urządzeniu z Androidem. Stąd powinieneś być w stanie po prostu kliknąć swoje AirPods, aby podłączyć je do swojego urządzenia.

Znajdź swoje AirPods

Jedną z największych obaw, jakie ludzie mają w związku z AirPods, jest ich wypadanie i gubienie. W końcu to nie jest tak, że są to tanie, generyczne wkładki douszne. Cóż, na szczęście prawie każde nowe urządzenie Apple jest wyposażone w technologię, która pomoże Ci je zlokalizować, nawet jeśli wyczerpie się bateria lub jest wyłączone.

Nazwa aplikacji to Znajdź mój iPhone i może również znaleźć Twoje AirPods. Znajdź tę aplikację w App Store lub na iCloud.com.

Końcowe przemyślenia

Widzenie migającego pomarańczowego światła pochodzącego z AirPods może być niepokojące, ale jak widać, problem można bardzo łatwo naprawić za pomocą prostego resetowania urządzenia.

Czy masz coś do dodania na temat AirPods? Masz dodatkowe wskazówki? Zapraszam do zapoznania się z sekcją komentarzy poniżej i dołączenia do dyskusji.