Czy AirPods może połączyć się z twoją konsolą Xbox One?

Jeśli zastanawiałeś się, czy AirPods może łączyć się z Xbox One, odpowiedź może Cię zaskoczyć. Z technicznego punktu widzenia odpowiedź brzmi nie, ponieważ Xbox One nie obsługuje parowania Bluetooth. Ponieważ AirPods są słuchawkami dousznymi Bluetooth, nie mogą łączyć się z konsolą Xbox One ani jej standardowym kontrolerem.

Czy AirPods może połączyć się z twoją konsolą Xbox One?

Istnieje jednak obejście tego problemu, co oznacza, że ​​możesz używać AirPods na Xbox One. Po prostu nie jest to tak proste, jak w przypadku urządzeń obsługujących technologię Bluetooth.

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Xbox One nie obsługuje AirPods

Co ciekawe, Xbox One nie obsługuje AirPods ani żadnego innego urządzenia Bluetooth. Istnieje jednak oficjalny kontroler bezprzewodowy dla konsoli Xbox, który obsługuje Bluetooth. Jeśli masz ten kontroler, możesz podłączyć AirPods za pomocą Bluetooth.

Oto link do oficjalnego sklepu Microsoft Xbox, w którym można kupić kontroler. Nie martw się. Nie musisz płacić za kontroler, jeśli nie chcesz. Jest też darmowe rozwiązanie.

Potrzebujesz jednak zgodnego urządzenia z systemem Android (Android 6.0 lub nowszym) albo iOS (10.3 lub nowszym). Zgadza się; możesz korzystać z aplikacji Xbox ze sklepu Google Play dla systemu Android lub App Store dla systemu iOS.

Xbox jeden

Obejście aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji Xbox na urządzeniu z systemem Android lub iOS korzystanie z Airpodów podczas grania lub przesyłania strumieniowego na Xbox One jest łatwe. Twoje urządzenie musi obsługiwać AirPods lub AirPods Pro, których używasz.

Szczerze mówiąc, AirPods są zaprojektowane do współpracy z produktami Apple. Oznacza to, że na iPhonie lub iPadzie wszystko pójdzie znacznie płynniej niż na telefonie z Androidem. Mimo to większość nowoczesnych urządzeń z Androidem (telefony i tablety) obsługuje AirPods, a przynajmniej ich podstawowe funkcje. Mają Bluetooth.

Bez zbędnych ceregieli, oto jak korzystać z aplikacji Xbox z AirPods:

 1. Pamiętaj, aby podłączyć tablet lub telefon z systemem Android lub iOS do słuchawek AirPods. Upewnij się również, że korzystasz z połączenia internetowego Wi-Fi. Nie używaj swoich danych, chyba że masz nieograniczony plan.
 2. Uruchom aplikację Xbox na telefonie i zaloguj się przy użyciu poświadczeń Xbox (Microsoft). Upewnij się, że jest to to samo konto, którego używasz na konsoli Xbox One.
 3. Dla tych, którzy korzystali już z aplikacji Xbox na swoim urządzeniu, będzie to łatwe. Jeśli nie, wybierz Dodaj nowe konto i wprowadź poprawne poświadczenia Microsoft.
 4. Kiedy skończysz, naciśnij Let’s Play.
 5. Wybierz menu Imprezy.
 6. Wybierz opcję Rozpocznij imprezę, a zbierze się ona natychmiast.
 7. Naciśnij opcję Zaproś na imprezę, aby dodać znajomych z konsoli Xbox. Dodaj tyle, ile chcesz, dotykając ich nazw.
 8. Naciśnij Wyślij zaproszenie, aby zaprosić wszystkich wybranych.
 9. Otrzymają powiadomienie z zaproszeniem do dołączenia.
 10. Teraz możesz założyć AirPods i rozpocząć czat głosowy ze swoim zespołem grającym.
 11. Jeśli chcesz się zatrzymać w dowolnym momencie, naciśnij Opuść imprezę i zdejmij AirPods.

  airpods łączą się z xbox one

Czy AirPods to najlepszy wybór?

Jasne, AirPods mogą być świetne do rozmów ze znajomymi z Xboxa. Umożliwi to jednak tylko komunikację głosową. Wszystkie inne dźwięki będą przekazywane przez system dźwiękowy (głośniki, telewizor itp.). W rzeczywistości Twoi znajomi nie polubią tego, ponieważ dźwięki w grze mogą być zbyt głośne.

AirPods nie są idealnym dopasowaniem do konsoli Xbox One lub starej konsoli Xbox. Wiele innych modeli słuchawek lepiej nadaje się do gier konsolowych. Mianowicie przewodowe zestawy słuchawkowe działają najlepiej i nie wymagają żadnych aplikacji ani dodatkowych zakupów.

Wystarczy spojrzeć na profesjonalnych graczy, ponad 90% z nich używa przewodowych zestawów słuchawkowych. Dzieje się tak dlatego, że są lepiej przystosowane do gier i zapewniają lepszą jakość dźwięku w grze. Jasne, tak nie jest, jeśli zdecydujesz się na wszystko i kupisz zestaw słuchawkowy Bluetooth premium (Sennheiser, Bose, Sony itp.).

Mimo to istnieją doskonałe, niedrogie słuchawki przewodowe, które sprawdzą się dobrze (SteelSeries, Razer, HyperX itp.).

Czy istnieją lepsze aplikacje komunikacyjne?

Nie tylko możesz zdobyć lepsze słuchawki do grania na Xbox One, ale możesz także korzystać z lepszych aplikacji. Oczywiście mówimy o Discordzie. Większość graczy zgodzi się, że Discord to najlepsza aplikacja do komunikacji w grze.

Dlaczego? Ponieważ Discord pobiera najmniej zasobów z Twojego urządzenia, ma doskonałe dostosowanie i jest łatwy w użyciu. Poza tym wszyscy są już na Discordzie. Jeśli twój przyjaciel mówi ci, że nie może dostać się na Discord, kłamie.

Istnieją inne aplikacje komunikacyjne, ale nie są tak wydajne jak Discord. Platformy te oferują dźwięk wysokiej jakości, ale czerpią dużo zasobów z Twojego urządzenia. Mogą nawet zaśmiecać Twoją sieć (Skype, WhatsApp, Messenger itp.).

Na wynos

Na razie użytkownicy Xbox One muszą przeskakiwać przez obręcze i pętle, aby używać AirPods z ulubioną konsolą. Jeśli jest to dla ciebie pocieszenie, społeczność PS4 jest również niezadowolona z obsługi AirPods, która nie istnieje.

To dlatego, że AirPods nie są przeznaczone do gier, mimo że świetnie nadają się do słuchania muzyki i podcastów oraz wykonywania połączeń telefonicznych.

Jeśli masz jakieś uwagi, możesz dodać do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.