Jak wykonać połączenie telefoniczne za pomocą AirPods

AirPods i ich najnowsza iteracja, AirPods Pro, to znacząca innowacja technologiczna w świecie bezprzewodowych słuchawek. Mają jedne z najbardziej fantastycznych i zaawansowanych funkcji, które przewyższają konkurencję.

Jak wykonać połączenie telefoniczne za pomocą AirPods

Mimo że mają wysoką cenę dołączoną do ich nazwy, doskonałe funkcje i ogólna jakość sprawiają, że AirPods są więcej niż warte Twoich pieniędzy. Oto jak wykonać połączenie telefoniczne, a także inne przydatne wskazówki.

Wykonywać telefon

Wykonywanie połączeń telefonicznych to jedna z głównych funkcji AirPods. To proste i nie potrzebujesz żadnego wcześniejszego doświadczenia.

Porozmawiajmy najpierw o odbieraniu telefonów. Apple uczynił to bardzo prostym. Gdy usłyszysz nadchodzące połączenie, stuknij dwukrotnie w jeden ze swoich słuchawek AirPod (gdy są w twoich uszach), aby odebrać. W przypadku AirPods Pro dotknij czujnika siły. Aby się rozłączyć, zrób to samo.

Aby wykonać połączenie telefoniczne za pomocą AirPods Pro i AirPods drugiej generacji, będziesz musiał użyć Siri. Na szczęście wkładki douszne są już w pełni skonfigurowane, o ile skonfigurowałeś Siri. Po prostu powiedz „Hej Siri, zadzwoń na komórkę [imię]”. Możesz też powiedzieć „Hej Siri, nawiąż połączenie FaceTime”. Możesz także przywołać Siri dotykiem.

W przypadku słuchawek AirPods pierwszej generacji wystarczy dwukrotnie dotknąć jednego z nich, aby przywołać Siri i poczekać, aż usłyszysz dzwonek. Następnie postępuj zgodnie z powyższym opisem.

To nie jest miejsce, w którym korzystanie z Siri kończy się na AirPods. Wirtualny asystent może również ogłosić, kto do Ciebie dzwoni. Dzięki AirPods i Siri nie musisz nawet patrzeć na zegarek Apple Watch. Aby włączyć tę funkcję, przejdź do Ustawienia, nawigować do Telefon, a następnie wybierz Ogłaszaj połączenia. Wybierać Słuchawki i samochód aby włączyć tę funkcję w Twoim pojeździe.

airpods jak dzwonić

Funkcje podwójnego dotknięcia

Tak, możesz użyć dwukrotnego dotknięcia, aby odbierać połączenia telefoniczne, a nawet je wykonywać. Jednak ten gest ma pewne zaawansowane zastosowania. Możesz ustawić go na Odtwórz/Wstrzymaj utwór, przeskocz do następnego lub wróć do poprzedniego.

Aby to skonfigurować, przejdź do Ustawienia na urządzeniu z systemem iOS przejdź do Bluetoothi znajdź swoje AirPods na liście. Następnie kliknij i ikonę obok urządzenia i dotknij Dwukrotnie dotknij AirPod aby wybrać zadanie, które ma wykonać dwukrotne dotknięcie.

Ustaw mikrofon w lewo/w prawo

Pozycja mikrofonu jest również ważna przy wykonywaniu i odbieraniu połączeń telefonicznych za pośrednictwem AirPods. Domyślnie oba AirPods działają jak mikrofony. Po wyjęciu któregoś z ucha mikrofon dezaktywuje się. Przełączają się automatycznie.

airpody dzwonią

Jeśli pójdziesz do Ustawienia, wybierać Bluetooth, znajdź swoje urządzenie AirPods i wybierz niebieski i ikona, będziesz mógł dostosować mikrofon. Aby to zrobić, wybierz Mikrofon z listy i wybierz lewy lub prawy AirPod, aby działał jako zawsze włączony mikrofon. Oznacza to, że AirPod będzie nadal służył jako mikrofon, nawet jeśli wyjmiesz go z ucha.

Użyj jednego AirPod

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego niektórzy wolą używać jednego AirPod na raz, oto odpowiedź. Ponieważ oszczędza im baterię. Domyślnie każdy AirPod obsługuje dźwięk stereo, więc użycie jednego nie będzie zbyt dużym kompromisem jakościowym.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli najczęściej używasz AirPods do wykonywania połączeń telefonicznych. Oczywiście, gdy używasz jednego AirPod, drugi jest w etui i ładuje się. Gdy ten, którego używasz, wyczerpie się, możesz się przełączyć. Tak, oznacza to, że możesz mieć nieprzerwane wrażenia z AirPod. Cóż, przynajmniej dopóki skrzynia nie będzie pusta.

Niesamowite AirPods

AirPods, Pro lub nie, oferują fantastyczne korzyści, których nie uzyskasz z żadną inną marką bezprzewodowych słuchawek dousznych. Posiadają również wiele innych doskonałych funkcji poza odbieraniem/wykonywaniem połączeń telefonicznych. AirPods to genialny dodatek do Twojego arsenału Apple. Nie, nie są tanie, ale są więcej niż tego warte.

Czy wypróbowałeś którąś z tych wskazówek na swoich AirPods? Rozważasz uaktualnienie do wersji Pro? Zapraszam do omówienia AirPods i innych kompatybilnych urządzeń Apple w sekcji komentarzy poniżej.