Co zrobić, jeśli słuchawki AirPods Pro wciąż wypadają?

Czy nowe słuchawki AirPods Pro wyślizgują się z uszu nawet po założeniu wygodnej uszczelki?

Co zrobić, jeśli słuchawki AirPods Pro wciąż wypadają?

Czy znalazłeś się na siłowni lub robisz prace domowe, a Twoje słuchawki AirPods Pro wydają się wyskakiwać z Twoich uszu?

Jeśli tak, nie jesteś sam.

Wielu użytkowników Apple ma podobne skargi. Niektórzy nawet zgłaszali, że ich AirPods Pro wymykają się, gdy siedzą cicho i nic nie robią.

Więc próbowałeś wszystkiego.

Ale zanim wrócisz do sklepu, aby je zwrócić, oto kilka rzeczy, które możesz spróbować trzymać w uszach AirPods Pros, tam, gdzie ich miejsce.

Problem

Jednym z największych problemów tego długo oczekiwanego urządzenia jest projekt. Mianowicie, AirPods Pro opiera się na silikonowych końcówkach, aby utrzymać szczelność. Ale te śliskie wskazówki nie pomagają utrzymać AirPods tam, gdzie powinny.

Rezultatem może być wszystko, od obniżonej jakości dźwięku do niedziałającej aktywnej redukcji szumów. I oczywiście możesz stracić jeden ze swoich słuchawek AirPods, jeśli wypadnie ci z uszu.

Apple nie zaoferował jeszcze swoim użytkownikom żadnych rozwiązań. Ale zanim całkowicie zrezygnujesz z AirPods Pro, możesz wypróbować kilka rzeczy.

airpody pro ciągle wypadają

Rozwiązania

Zanim wypróbujesz którekolwiek z tych rozwiązań, powinieneś wiedzieć, że niekoniecznie są one promowane przez Apple. Te wskazówki pochodzą głównie od samych użytkowników metodą prób i błędów.

Akcesoria innych firm

Pierwszym akcesorium innej firmy, którym warto się przyjrzeć, są wymienne końcówki piankowe. Jest to popularna opcja, ponieważ dopasowuje się do ucha i może pomóc w zmęczeniu uszu. Pamiętaj jednak, że Apple ich nie produkuje, więc oznacza to, że możesz najpierw przeprowadzić trochę badań.

Wiele marek zewnętrznych sprzedaje końcówki piankowe w paczkach o jednym rozmiarze lub w paczkach o różnych rozmiarach. Jeśli nie znasz marki i tego, jak pasuje do Twojego ucha, powinieneś najpierw wypróbować pakiet odmian. W ten sposób nie jesteś ograniczony w wyborze rozmiaru, gdy próbujesz znaleźć odpowiedni krój.

Jeśli podoba Ci się silikonowe nakładki na uszy takie, jakie są i chcesz po prostu zwiększyć bezpieczeństwo, możesz zamiast tego wypróbować zaczepy na uszy. Producenci zewnętrzni produkują zaczepy na uszy, które owijają się wokół ucha, więc gdy się wyślizgnie, nie zajdzie daleko. Ogólnie rzecz biorąc, zaczepy na uszy mogą ślizgać się po istniejących AirPods, więc nie musisz ich rozbierać, aby z nich korzystać.

Wypatruj akcesoriów, które pasują do etui AirPods Pro, aby zwiększyć wygodę.

Głębsze pozycjonowanie AirPods w uchu

Czy kiedykolwiek nosiłeś zestaw zatyczek do uszu?

Jeśli tak, możesz spróbować ustawić AirPods w taki sam sposób, jak parę zatyczek do uszu, aby zapobiec ich wypadnięciu.

Dla niewtajemniczonych kroki są proste:

  • Zza głowy, tyłem ucha w górę
  • Włóż AirPods do uszu tak głęboko, jak to możliwe
  • Puść swoje ucho

Korzystanie z tej techniki może pomóc w otwarciu kanału słuchowego. Następnie możesz włożyć AirPods głębiej i, najlepiej, bezpieczniej.

Ale co z przypadkowym uszkodzeniem ucha?

Bądź spokojny. AirPods nie są wystarczająco długie, aby spowodować przypadkowe uszkodzenie błony bębenkowej lub przewodu słuchowego.

Każdy jest jednak inny.

Jeśli spróbujesz tego i poczujesz ukłucie bólu lub dyskomfort, przestań wkładać AirPod i wypróbuj inne rozwiązanie.

Odwracanie ich do góry nogami

Biegacze odkryli świetny sposób na zapobieganie wypadaniu słuchawek AirPods Pro. Odwracają AirPods do góry nogami i wkładają je do ucha. Może to zabrzmieć trochę głupio, ale niektórzy biegacze przysięgają na to.

Jeśli zwykłe odwrócenie ich do góry nogami nie zapewnia ich bezpieczeństwa, możesz również spróbować je zamienić. Oznacza to, że wkładasz lewy pączek do prawego ucha, a prawy do lewego ucha. Pamiętaj, aby odwrócić je do góry nogami przed ich zamianą.

Zabezpiecz swoją inwestycję

Wielu użytkowników Apple napotkało problemy z trzymaniem słuchawek AirPods Pro w uszach. Niestety, firma nie wydała jeszcze pierwszego rozwiązania.

Podczas oczekiwania zawsze możesz zajrzeć do niektórych akcesoriów innych firm dostępnych na rynku. Możesz też wypróbować jeden z sugerowanych alternatywnych sposobów noszenia AirPods.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, możesz również wypróbować ostatnią deskę ratunku: zwrócić AirPods Pro. Każdy sprzedawca ma inne zasady dotyczące zwrotów, więc sprawdź przed powrotem.

Czy masz historię o wypadnięciu słuchawek AirPods Pro? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.