Czy AirPods mogą przeładować i uszkodzić baterię?

W przeszłości, gdy kupowaliśmy nowe urządzenie, czy to nowy telefon, czy komputer, wielokrotnie powtarzano nam, aby nie zostawiać ich podłączonych zbyt długo. Powiedziano nam, że jeśli zostawiłeś urządzenie ładujące się na noc, ryzykujesz uszkodzenie jego baterii. Ale teraz mamy Apple AirPods, które są dostarczane w etui, które służy również jako ich ładowarka.

Czy AirPods mogą przeładować i uszkodzić baterię?

Czy bezpieczne jest ładowanie AirPods przez noc? Krótka odpowiedź brzmi tak, jest bezpieczna. Twoje AirPods nie mogą się przeładować, a robienie tego w nocy nie uszkodzi ich baterii. W tym artykule omówimy nowe baterie, ale także potencjalne problemy, które mogą uszkodzić baterię i jak ich uniknąć.

Nowy typ baterii

Nie jest miejskim mitem, że przeładowanie może uszkodzić baterię w niektórych starych urządzeniach. Mówimy o urządzeniach, które powstały dekadę temu, zanim popularne stały się baterie litowo-jonowe. Dzisiaj Apple używa tego typu baterii w swoich AirPods.

Dosłownie nie mogą się przeładować, ponieważ obudowa została zaprojektowana tak, aby zatrzymać proces, gdy bateria jest w pełni naładowana. Nawet jeśli Twoje AirPods są nadal podłączone, urządzenie automatycznie zatrzyma przepływ prądu do ich baterii. Dlatego w 100 procentach bezpiecznie jest zostawić je w swoim etui tak długo, jak chcesz. Nie będzie to miało żadnych konsekwencji, jeśli chodzi o żywotność baterii.

Czy Airpods może przeładować i uszkodzić baterię?

Co może uszkodzić baterię?

Teraz wiemy, że przeładowanie nie spowoduje uszkodzenia baterii, ale musi być jakiś inny powód. Chociaż firmy technologiczne tego nie przyznają, wszystkie baterie z czasem się pogarszają. Jednak ten proces jest powolny i nie ma się czym martwić. Większość ludzi nawet nie zauważa różnicy.

Z drugiej strony dwa czynniki mogą uszkodzić baterię, a nawet spowodować, że AirPods przestaną działać:

  1. Ciepło – Najgorsze, co możesz zrobić, to pozostawić AirPods na kilka godzin na słońcu. Musisz być bardzo ostrożny, jeśli zabierzesz ze sobą słuchawki AirPods na plażę. Pamiętaj, aby włożyć je do torby, gdy ich nie używasz, lub przykryj ręcznikiem lub czymś, co blokuje bezpośrednie promienie słoneczne.
  2. Woda – AirPods mają małe baterie, które są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia przez wodę niż zwykłe baterie. Dlatego pamiętaj, aby trzymać je z dala od wilgoci. W przypadku zamoczenia należy je natychmiast wyjąć z pokrowca i osuszyć ręcznikiem.

Jak prawidłowo przechowywać AirPods

Jaki jest więc najlepszy sposób na przechowywanie AirPods i zapobieganie uszkodzeniom? Apple sugeruje, aby zachować je na wypadek, gdy ich nie używasz. Jeszcze raz pamiętaj, że nie mogą przeładować. I są co najmniej trzy inne dobre powody, aby trzymać je w etui.

Po pierwsze, są znacznie bezpieczniejsze w przypadku, gdy byłyby w kieszeni lub torbie, gdzie ostre przedmioty mogłyby je zarysować. Po drugie, jeśli wpadną do wody, etui zapewnia dodatkową ochronę. I po trzecie, zawsze będziesz wiedział, gdzie się znajdują. Dużo łatwiej stracić pojedynczy pączek niż skrzynkę, prawda?

Och, jeszcze jedna sztuczka. Jeśli poziom naładowania baterii jest bardzo niski, ładuj je przez co najmniej 30 minut bez przerwy. Staraj się nie otwierać i nie zamykać sprawy wielokrotnie, przynajmniej w ciągu pierwszych 30 minut. Ten okres jest najważniejszy i należy zadbać o prawidłowe ładowanie akumulatorów.

Jak wyczyścić AirPods

Więc jeśli musimy unikać wody z naszymi AirPods, jaki jest najlepszy sposób ich czyszczenia? Najlepszym sposobem jest użycie miękkiej, suchej szmatki. Jeśli są jakieś plamy, których nie da się usunąć wycierając suchą szmatką, możesz zwilżyć szmatkę niewielką ilością wody, aby była tylko lekko wilgotna. Nie należy używać żadnych chemikaliów, ponieważ mogą one uszkodzić powierzchnię AirPods.

Musisz być bardzo ostrożny z mokrą szmatką, ponieważ ważne jest, aby upewnić się, że płyn nie dostanie się do żadnego otworu AirPods. Po zakończeniu czyszczenia umieść AirPods na suchym ręczniku i pozostaw do wyschnięcia. Nie wolno wkładać mokrych słuchawek AirPods z powrotem do etui. Nie powinieneś też próbować ich używać, gdy są jeszcze mokre, ponieważ może to być niebezpieczne.

Jeśli chodzi o siatkowe nakładki dźwiękowe, do ich prawidłowego wyczyszczenia będziesz potrzebować małego pędzelka. Szczoteczka musi być całkowicie sucha i bardzo miękka, ponieważ ostre przedmioty mogą zniszczyć siatkę. Musisz być cierpliwy i ostrożny, aby usunąć zanieczyszczenia z siatki, aby zapobiec zarazkom.

Airpody przeładowują i uszkadzają baterię

Sprawa to bezpieczne miejsce

To zabawne, jak technologia zmienia się z czasem. Otworzyliśmy ten artykuł z pytaniem, czy bezpieczne jest ładowanie słuchawek AirPods w ich etui przez długi czas. I okazuje się, że jest nie tylko bezpieczny, ale etui jest najlepszym miejscem do ich przechowywania. Jest specjalnie stworzony, aby je chronić. Tylko nie zapomnij raz na jakiś czas wyczyścić etui.

Gdzie zwykle trzymasz swoje AirPods? Jak często je czyścisz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.