Jak korzystać z Siri z AirPods Pro

Doświadczanie Airpods Pro może przynieść niesamowitą przyjemność. Są bezprzewodowe, doskonale dopasowane do ucha i zapewniają doskonały dźwięk z opcjonalną redukcją szumów. Jeśli niedawno kupiłeś Airpods Pro, prawdopodobnie chcesz je wypróbować. Ale jak łatwo jest ich używać w połączeniu z Siri?

Jak korzystać z Siri z AirPods Pro

W tym artykule wyjaśnimy, jak korzystać z Siri z Airpods Pro i podamy kilka przydatnych wskazówek na temat słynnego inteligentnego asystenta.

Rozpakuj i zsynchronizuj

Airpods Pro należy skonfigurować na iPhonie, zanim zaczniesz z nich korzystać. Ponieważ te słuchawki i iPhone pochodzą od tego samego producenta i biorąc pod uwagę, że Apple tworzy zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie, nie jest niespodzianką, że konfiguracja będzie bardzo prosta. Gdy Airpods Pro połączy się z iPhonem, jeśli Siri zostało wcześniej aktywowane na telefonie, będziesz mógł natychmiast użyć asystenta.

Airpody

Oto jak wygląda proces instalacji:

  • Otwórz pudełko Airpods Pro, pozostawiając słuchawki w środku i umieść je w pobliżu iPhone'a. Twój iPhone powinien być odblokowany i znajdować się na ekranie głównym.
  • Poczekaj, aż pojawi się wyskakujące okienko konfiguracji i dotknij Połącz. Przejdź przez wszystkie ekrany.
  • Jeśli Siri jest już aktywowana na Twoim iPhonie, zostanie automatycznie włączona do użytku z Airpods Pro. Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś Siri, zostaniesz poprowadzony przez ten proces.
  • Po zakończeniu konfiguracji dotknij Gotowe.

W przeciwieństwie do niektórych poprzednich wersji Airpods, wersja Pro jest maksymalnie kompatybilna z funkcjami iPhone'a, takimi jak Siri. Przy minimalnej konfiguracji opisanej powyżej wszystko powinno działać idealnie. Jeśli zalogujesz się do iCloud, Twoje Airpody zostaną automatycznie skonfigurowane dla wszystkich innych urządzeń Apple, pod warunkiem, że są obsługiwane i zalogowane do iCloud przy użyciu Twojego Apple ID.

Kiedy Siri nie odpowiada

Są przypadki, w których Siri nie zareaguje na niektóre lub żadne polecenia wydawane przez Airpods Pro. Omówimy kilka powodów, dla których może się to zdarzyć i pokażemy, jak rozwiązać wszelkie powiązane problemy.

siri

Siri jest wyłączony.

Być może w pewnym momencie wyłączyłeś Siri i zapomniałeś o tym lub nigdy nie przeszedłeś przez odpowiednią konfigurację. Aby ponownie aktywować Siri, przejdź do Ustawień, wybierz Siri i wyszukiwanie, a następnie włącz opcje Nasłuchuj „Hej Siri” i Zezwalaj na Siri po zablokowaniu. Jeśli wcześniej nie konfigurowałeś asystenta, przejdziesz teraz przez ten proces.

Sprawdź aktualizacje systemu operacyjnego.

Użytkownicy Apple, którzy mają zwyczaj ignorowania najnowszych aktualizacji oprogramowania, często mogą napotkać różne problemy z funkcjonalnością. To samo dotyczy podłączania Airpods Pro do iPhone'a lub innych produktów Apple oraz korzystania z Siri przez słuchawki. Jeśli masz problemy z tymi funkcjami, sprawdź dostępność aktualizacji oprogramowania i zainstaluj je, jeśli są dostępne.

Zgodność językowa i regionalna.

Jeśli Twoje urządzenie jest skonfigurowane dla nieobsługiwanego języka lub regionu, Siri może być niedostępna. Możesz jednak łatwo rozwiązać ten problem, zmieniając te ustawienia na swoim urządzeniu. Sprawdź listę języków i regionów, w których Siri jest dostępna, i wybierz ten, który jest dla Ciebie najbliższy lub najwygodniejszy.

Połączenie internetowe.

Siri potrzebuje połączenia internetowego do prawidłowego działania. Sprawdź, czy Twoje wi-fi jest włączone, czy jesteś poprawnie zalogowany, jeśli jest chroniony hasłem i czy połączenie działa. Jeśli masz dostęp do Internetu za pośrednictwem swojego operatora komórkowego, upewnij się, że usługa działa.

Konfiguracja Siri

Pierwsza konfiguracja Siri to szybki i łatwy proces. Jeśli pominąłeś to podczas synchronizacji Airpods Pro, prawdopodobnie będziesz chciał jak najszybciej przejść przez konfigurację. Przed rozpoczęciem konfiguracji upewnij się, że znajdujesz się w środowisku wolnym od hałasu, ponieważ Twój iPhone będzie musiał słuchać Twojego głosu.

Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować Siri:

  1. Podobnie jak w przypadku włączania asystenta, przejdź do Ustawień, a następnie do Siri i wyszukiwania. Włącz opcję Słuchaj „Hej Siri”.
  2. Zostaniesz poproszony o dotknięcie Włącz Siri. Gdy to zrobisz, przejdziesz przez proces szkolenia.
  3. Trening Siri oznacza, że ​​asystent będzie musiał nauczyć się rozpoznawać Twój głos. Po sygnale dźwiękowym zostaniesz poproszony o wypowiedzenie kilku zdań, a jeśli Siri usłyszy Cię poprawnie, pojawi się znacznik wyboru.
  4. Pod koniec szkolenia dotknij Gotowe, a konfiguracja zostanie zakończona.

Gdy wszystko będzie działać, będziesz mógł prosić i kontrolować Siri za pomocą Airpods Pro. Możesz aktywować asystenta za pomocą polecenia głosowego „Hej Siri” lub skonfigurować aktywację dotykową na słuchawkach.

Szeptanie do ucha

Airpods Pro to wysokiej jakości słuchawki, które sprawią, że wszystko zabrzmi lepiej, w tym głos Siri. Teraz, gdy wyjaśniliśmy najważniejsze szczegóły dotyczące Airpods Pro i sposobu korzystania z Siri w połączeniu z nimi, będziesz mógł cieszyć się ich mieszanką doskonałej funkcjonalności i doskonałego dźwięku.

Jak skonfigurowałeś Siri do pracy z Airpods Pro? Czy proces był szybki i prosty? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.