Jaki jest zasięg w AirPods?

Prawdopodobnie nienawidzisz tego, że twoje słuchawki jakoś się plączą, bez względu na to, jak starannie złożysz przewód. Przewody po chwili przestają działać lub jakość dźwięku spada po 150. rozplątaniu.

Jaki jest zasięg w AirPods?

Przejście na słuchawki bezprzewodowe jest w tym przypadku naturalne. AirPods to doskonały wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się prostą i łatwą obsługą, a jednocześnie wysokiej jakości dźwiękiem. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o dźwięku, jaki zapewniają te słuchawki Apple?

Optymalny i maksymalny zasięg

Apple AirPods są kompatybilne z wieloma urządzeniami, nie tylko iPhone'ami. Możesz podłączyć je do wielu smartfonów lub tabletów, o ile mają Bluetooth. Ich optymalny zasięg odbioru wynosi około 30-60 stóp lub 10-18 metrów. Oznacza to, że możesz się poruszać bez konieczności zabierania ze sobą telefonu, a to, czego słuchasz, nie zacznie pomijać.

Niektórzy użytkownicy postanowili nawet przetestować odporność tych wkładek dousznych. Odkryli, że AirPods mogą zrobić więcej niż 60 stóp i nadal odtwarzać muzykę bez przerw, ale to nie jest oficjalna informacja. Jednak prawdopodobnie w pełni wykorzystasz ten zakres, używając pąków z urządzeniem z systemem iOS. Na przykład podłączenie ich do telefonu z Androidem, chociaż jest całkowicie możliwe, może wpłynąć na zasięg.

Pamiętaj, że z tych wkładek dousznych mogą jednocześnie korzystać dwie osoby. Jeśli pożyczysz jeden ze swoich znajomemu, upewnij się, że pozostaniesz we wspomnianym zakresie, a będziecie mogli wspólnie cieszyć się muzyką.

Nie ma żadnej zauważalnej różnicy między AirPods 1. i 2. generacji, jeśli chodzi o zakres. Nowszy model może mieć nieco stabilniejsze połączenie, gdy znajduje się dalej od źródła. Nie było to również jedno z wyróżnionych ulepszeń, które pojawiły się w edycji AirPods Pro.

Zakres Airpodów

Jak podłączyć moje AirPods?

AirPods pozwalają robić więcej niż tylko słuchać muzyki. Możesz także rozmawiać z Siri lub wykonywać połączenia telefoniczne. Oto jak podłączyć pąki i zacząć z nich korzystać, jeśli masz urządzenie z systemem iOS:

 1. Sprawdź swój telefon pod kątem dostępnych aktualizacji.
 2. Umieść etui z AirPods w nim obok telefonu.
 3. Odblokuj telefon i poczekaj, aż na ekranie pojawi się animacja.
 4. Dotknij Połącz, aby rozpocząć parowanie.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć instalację.
 6. Po zakończeniu procesu parowania dotknij Gotowe.

  Co to jest seria Airpodów

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, oto kroki, które powinieneś wykonać:

 1. Otwórz ustawienia Bluetooth w telefonie. Zależy to od posiadanego modelu, ale prawdopodobnie znajduje się w Ustawieniach, a następnie w Połączeniach.
 2. Włącz Bluetooth.
 3. Otwórz pokrywę obudowy AirPods. Z tyłu obudowy znajduje się przycisk – służy do konfiguracji. Naciśnij go i poczekaj, aż dioda stanu zacznie migać na biało.
 4. AirPods pojawią się na liście dostępnych urządzeń. Dotknij ich i zakończ parowanie.

Pamiętaj, że nie możesz używać Siri na urządzeniu z Androidem, tylko telefony i tablety z systemem iOS mają do niego dostęp.

Jeśli masz komputer Mac, możesz sparować z nim AirPods. W przypadku drugiej generacji komputer Mac musi być w wersji Mojave 10.14.4 lub nowszej, podczas gdy AirPods Pro współpracują z Catalina 10.15.1 lub nowszą.

 1. Przejdź do Preferencji systemowych na komputerze Mac i wybierz Bluetooth.
 2. Włącz Bluetooth i umieść AirPods w etui z otwartą pokrywą.
 3. Znajdź przycisk konfiguracji z tyłu obudowy. Naciśnij i przytrzymaj. Dioda stanu zacznie migać na biało, gdy komputer Mac rozpozna AirPods.
 4. Znajdź je na liście na swoim komputerze i wybierz Połącz.
 5. Kliknij regulator głośności, aby wybrać AirPods jako główne wyjście audio, jeśli nie są jeszcze wybrane.

Jak rozmawiać z Siri?

Jeśli podłączysz AirPods do urządzenia z systemem iOS, możesz w pełni wykorzystać asystenta głosowego Apple, Siri.

Główną różnicą między AirPods pierwszej i drugiej generacji jest sposób, w jaki budzisz swojego asystenta. Z tym drugim możesz powiedzieć Hej Siri, a ona będzie do Twojej dyspozycji.

Jeśli jednak masz starszą wersję, powinieneś dwukrotnie dotknąć jednego z pąków, aby aktywować asystenta, a następnie zacząć wydawać polecenia.

Dzięki Siri możesz łatwo zwiększyć lub zmniejszyć głośność, zatrzymać i wznowić muzykę, pominąć utwór, a nawet sprawdzić stan baterii słuchawek AirPods.

Wykorzystaj w pełni AirPods

AirPods to jedne z najbardziej praktycznych gadżetów Apple i przynoszą ulgę po latach zmagań ze słuchawkami i przewodami. Oferują doskonałą jakość dźwięku, a podłączenie do dowolnego urządzenia zajmuje tylko kilka sekund, a także daje większą swobodę niż zwykłe słuchawki.

Czy zacząłeś już korzystać z AirPods? Co możesz zrobić w ich zasięgu bez podnoszenia telefonu? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.