Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Google Chromecast to niesamowicie prosty sposób na bezproblemowe przesyłanie wideo i dźwięku ze smartfona, tabletu, komputera lub urządzenia inteligentnego do telewizora, bez względu na to, gdzie znajduje się w domu. Aby było jeszcze lepiej, Chromecast jest cudownie tani i łatwy w odbiorze i obsłudze.

Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli wybrane aplikacje obsługują Chromecast, korzystasz z przeglądarki Chrome lub Twoje urządzenie inteligentne obsługuje Google Cast, możesz przesyłać praktycznie wszystko do telewizora przez Chromecasta. Możesz nawet wykonać kopię lustrzaną ekranu swojego urządzenia na telewizorze, jeśli wolisz korzystać z dużego ekranu.

Co więcej, goście mogą korzystać z Twojego Chromecasta dzięki trybowi gościa. Każdy, kto znajduje się w promieniu 25 stóp od Chromecasta i ma aplikację Google Cast/Home, może przesyłać treści ze swojego telefonu lub urządzenia do streamera. Możesz też skonfigurować ich jako użytkownika, podając im czterocyfrowy kod PIN, który można znaleźć w ustawieniach aplikacji na ich urządzeniu.

Jak skonfigurować Chromecasta

Pierwszym krokiem do korzystania z Chromecasta jest nabycie go (to może wydawać się oczywiste i prawdopodobnie już go masz, jeśli tu jesteś). Jeśli go nie masz lub szukasz nowego, możesz uzyskać najnowsze i najlepsze na Amazon za około 70 USD. Jeśli jesteś zadowolony z nieco starszego (ale wciąż świetnego) modelu, możesz go znaleźć za około 35 USD online.

Chromecast działa w sieci Wi-Fi i łączy się z innymi urządzeniami, które są w tej samej sieci Wi-Fi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby rozpocząć, jest podłączenie urządzenia do telewizora. Następnie możesz rozpocząć prosty proces konfiguracji:

Pobierz „Google Home”

Za pomocą smartfona pobierz aplikację Google Home dostępną na iOS i Androida.

Zaloguj się na swoje konto Google i kliknij „Rozpocznij”

Kliknij „Skonfiguruj nowe urządzenia”

Kliknij „Utwórz kolejny dom”, a następnie „Dalej

Nadaj swojemu domowi pseudonim i adres

Kliknij „Chromecast”, jeśli aplikacja nie znalazła Twojego urządzenia

Jeśli Twoja aplikacja Google Home nie znalazła Twojego Chromecasta, sprawdź połączenia i upewnij się, że wskaźnik świetlny jest włączony. Sprawdź, czy urządzenie z aplikacją Google Home jest połączone z Wi-Fi. Postępuj zgodnie z monitami o połączenie w aplikacji, aby zakończyć konfigurację.

Ikona „Obsada”

Teraz, gdy masz już wszystko skonfigurowane, nadszedł czas na rozpoczęcie rzucania. Możesz to zrobić z tak wieloma urządzeniami, że nie możemy ich wszystkich objąć, więc pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest zapoznanie się z "Ikoną przesyłania".

To jest ikona „Przesyłaj”

Za każdym razem, gdy zobaczysz tę ikonę na dowolnym urządzeniu, możesz ją kliknąć lub dotknąć, aby wyświetlić opcję przesyłania strumieniowego treści do Chromecasta (no, prawie „wszystkie”, ale oto lista kompatybilnych aplikacji dla Ciebie). Zobaczysz to na wszystkim, od filmów na Facebooku po treści Netflix. Jeśli próbujesz przesyłać strumieniowo z telefonu, komputera lub tabletu, znajdź tę ikonę, aby rozpocząć.

Jak przesyłać z Google Chrome

Google Chrome bardzo ułatwia przesyłanie treści, więc zaczniemy tutaj. Otwórz przeglądarkę i odwiedź witrynę, którą chcesz wyświetlić na telewizorze. Użyjemy Netflix jako naszego przykładu, ale możesz użyć dowolnej strony internetowej, która Ci się spodoba.

Kliknij trzy pionowe linie w Chrome

Kliknij „Przesyłaj”

Kliknij na swojego Chromecasta

Wybierz swoje źródło

Możesz wybrać, czy chcesz przesłać kartę, cały pulpit, czy tylko plik. Po dokonaniu wyboru treści, które przesyłasz strumieniowo, automatycznie pojawią się na telewizorze. Po zakończeniu kliknij ikonę "Przesyłaj" w prawym górnym rogu przeglądarki internetowej.

Przesyłanie z aplikacji

Niezależnie od tego, czy używasz Netflix, PlutoTV, Spotify, czy innych popularnych aplikacji, które możesz przesyłać bezpośrednio z urządzenia na Chromecasta. Przyjrzyjmy się niektórym z bardziej popularnych:

Używaj Chromecasta do streamowania Netflix

W serwisie Netflix ikona znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Aby przesłać, naciśnij ikonę, wybierz Chromecasta z następnego pola i – po krótkim opóźnieniu – wideo będzie odtwarzane na telewizorze.

Ikona „Przesyłaj” znajduje się tutaj w lewym dolnym rogu.

Użyj Chromecasta do strumieniowego przesyłania Spotify

Kochać muzykę? Za pomocą aplikacji Spotify możesz przesyłać strumieniowo muzykę bezpośrednio do Chromecasta. Nie masz głośnika, który odtwarza muzykę wystarczająco głośno? Dlaczego nie skorzystać z telewizora?

Spotify to jedna z tych aplikacji, które nie mają tradycyjnej ikony przesyłania. Zamiast tego ma ikonę głośnika / telewizora w lewym dolnym rogu. Dotknij tego i wybierz "Chromecast".

Brakuje mojej ikony przesyłania? Co mogę zrobić?

Jeśli nie możesz znaleźć ikony przesyłania za pomocą aplikacji lub nawet przeglądarki internetowej, możesz zrobić kilka rzeczy.

Najpierw upewnij się, że Twoje urządzenie jest połączone z tą samą siecią Wi-Fi co Twój Chromecast. Otwórz aplikację Google Home i zweryfikuj źródło Wi-Fi.

Po drugie, upewnij się, że Twoja przeglądarka lub używana aplikacja jest aktualna. Nie zobaczysz opcji przesyłania, jeśli używasz przestarzałego oprogramowania.

Czy mogę przesłać ekran mojego telefonu na Chromecasta?

Tak, jeśli jesteś użytkownikiem Androida. Otwórz aplikację Google Home na urządzeniu z Androidem i dotknij swojego Chromecasta. Dotknij „Prześlij mój ekran”, a ekran telefonu pojawi się na telewizorze.

Tylko upewnij się, że uprawnienia do mikrofonu są włączone w ustawieniach telefonu i że masz połączenie z tym samym Wi-Fi co Twój Chromecast, aby to zadziałało.

Czy Chromecast jest kompatybilny z Kodi do przesyłania strumieniowego?

Tak, ci, którzy używają urządzenia zgodnego z Kodi (takiego jak Android lub PC), mogą przesyłać strumieniowo zawartość za pomocą swojego Chromecasta