Co zrobić, jeśli Twoje AirPods zamoczą się

AirPods są fantastyczne i mogą znacznie ułatwić Ci życie. Pozwalają cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem bez względu na to, gdzie się znajdujesz, ponieważ mogą blokować hałas z zewnątrz. Możesz słuchać swojego ulubionego podcastu i uczyć się nowych rzeczy, wykonując powtarzające się zadania. Pozwalają zabrać ze sobą ulubioną muzykę podczas biegania.

Co zrobić, jeśli Twoje AirPods zamoczą się

Powinieneś jednak dobrze dbać o swoje AirPods, ponieważ są małe i delikatne. Wszyscy ostrzegają, że nie należy używać wokół nich płynów. Nawet jeśli jesteś bardzo ostrożny, czasami nie możesz uniknąć pewnych sytuacji.

Co się dzieje, gdy Airpody zamoczą się?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, jak mokre są wkładki douszne, czyli innymi słowy: od szczęścia. Może biegałeś na zewnątrz i nagle zaczęło padać. Kilka kropel deszczu prawdopodobnie ich nie zniszczy, jeśli zareagujesz na czas. Celem jest zapobieganie przedostawaniu się wody do środka.

Oczywiście przypadkowe upuszczenie słuchawek AirPods do wanny lub do morza to zupełnie inna sytuacja. Jeśli przemokną, istnieje szansa, że ​​zostaną uszkodzone. Być może słyszałeś historie o AirPods, które przetrwały pranie w pralce, ale zdarza się to rzadko, a ci ludzie mieli ogromne szczęście.

Pamiętaj, że AirPods nie są oficjalnie wodoodporne, a Apple zawsze ostrzega swoich użytkowników, że powinni chronić je przed wodą. Nie należy ich nawet czyścić wilgotną szmatką. Jeśli jednak taka sytuacja się wydarzy, możesz zrobić kilka rzeczy i spróbować je naprawić. Wszystko szczegółowo wyjaśnimy.

airpody się zamoczą

Co powinienem zrobić?

Pierwsza zasada mówi, że nie należy panikować. Musisz szybko reagować, a jeśli wpadniesz w panikę, stracisz cenny czas. Twoim pierwszym pomysłem byłoby prawdopodobnie wypuszczenie wody, ale wtedy zdasz sobie sprawę, że nie da się otworzyć AirPods.

Należy je osuszyć ręcznikiem lub chłonną ściereczką. Następnie możesz spróbować usunąć wodę, potrząsając wkładkami dousznymi. Rób to przez kilka minut, aż wydobędziesz jak najwięcej wody. Następnie umieść je w suchym miejscu i pozostaw do wyschnięcia na co najmniej dwa do trzech dni.

W ciągu najbliższych kilku dni nie powinieneś ich w żaden sposób włączać. Musisz być cierpliwy, ponieważ jeśli włączysz je, zanim całkowicie wyschną, możesz je jeszcze bardziej uszkodzić. Daj im szansę na samodzielne wyschnięcie, a może znów zaczną działać.

Możesz nawet użyć suszarki, aby szybciej wysuszyć AirPods. Wyschnie z zewnątrz w ciągu kilku minut, ale może nie być tak pomocne w przypadku wody wewnątrz wkładek dousznych. Ponadto, jeśli nie masz w pobliżu suchej szmatki lub ręcznika, pomocne mogą być również waciki bawełniane.

A co z etui ładującym?

Jeśli twoje AirPods znajdowały się w etui ładującym, gdy się zamoczyły, istnieje prawdopodobieństwo, że etui je chroniło. Jednak etui ładujące może być uszkodzone i należy spróbować je naprawić.

Wyjmij AirPods z etui i zamknij je. Powinieneś użyć żelu krzemionkowego, aby otoczyć etui ładujące i pozostawić do wyschnięcia na kilka dni.

Prawdopodobnie słyszałeś, że wiele osób używało ryżu do suszenia swoich urządzeń, ale nie sugerowalibyśmy tego. Niektórzy naukowcy uważają, że ryż może przyspieszyć proces korozji, a my staramy się tego uniknąć wszelkimi niezbędnymi sposobami.

Nie powinieneś próbować używać etui ładującego do ładowania AirPods przez co najmniej kilka dni. Może być bardzo niebezpieczne, jeśli nie jest całkowicie suche.

jeśli airpody zmokną

Dodatkowe pomysły

Możesz spróbować zresetować AirPods. Przejdź do ustawień iPhone'a, a następnie do ustawień Bluetooth. Zobaczysz wszystkie urządzenia podłączone do Twojego iPhone'a i powinieneś przewinąć w dół, aż zobaczysz swoje AirPods. Kliknij opcję Zapomnij o tym znaku urządzenia obok nich.

Teraz możesz ponownie spróbować sparować je z iPhonem. Oczywiście możesz to zrobić tylko wtedy, gdy działają Twoje AirPods.

Co jeśli nie działają?

Jeśli masz szczęście, Twoje AirPods zaczną działać ponownie, jakby nic się nie stało. Ale jeśli zamoczą się w wodzie, są szanse, że nie będą mogły się włączyć lub ucierpi jakość dźwięku. Jedyne, co możesz zrobić, to przetestować je i zobaczyć, co się dzieje.

Dobrą rzeczą jest to, że jeśli tylko jeden AirPod przestanie działać, możesz go kupić i wymienić. Dzieje się tak często, ponieważ woda nie wpływa jednakowo po obu stronach. Jeśli jednak oba przestaną działać, prawdopodobnie będziesz musiał kupić nową parę AirPods.

Suche w końcu

Najlepszą strategią jest nie dopuścić do zamoczenia AirPods. Jeśli jednak czytasz ten artykuł, może jest na to za późno. Najważniejszą rzeczą jest uzbroić się w cierpliwość i dać AirPods dużo czasu na wyschnięcie.

Czy kiedykolwiek przytrafiło to się Tobie? Co się stało z twoimi AirPodsami? Czy znów zaczęły działać, czy musiałeś je wymienić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.