Jaki jest zasięg AirTags?

Apple wprowadził AirTags jako metodę śledzenia obiektów. Urządzenia te korzystają z połączeń bezprzewodowych, które pozwalają wiedzieć, czy opuściły Twoje otoczenie. Przy wielkości dużej monety możesz umieścić ją w dowolnym miejscu.

Jaki jest zasięg AirTags?

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest oferta AirTags i nie tylko, jesteś we właściwym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego o tych poręcznych urządzeniach śledzących. Odpowiemy również na kilka pytań dotyczących AirTags.

Jaki jest zasięg AirTags?

Apple nie ujawniło oficjalnie dokładnego zasięgu AirTagów, ale ponieważ łączą się z iPhone'ami, a nawet telefonami z Androidem przez Bluetooth, możemy powiedzieć, że zasięg wynosi około 30 stóp lub dziesięciu metrów dla osób korzystających z systemu metrycznego. Jeśli twoje przedmioty wykroczą poza zasięg 30 stóp, AirTags zaczną hałasować.

W zależności od rzeczywistych warunków zasięg może się różnić. W niektórych obszarach AirTag można wykryć nawet powyżej 30 stóp. Kiedy tak się dzieje, obszar jest zwykle bardzo otwarty i nie ma wielu przeszkód utrudniających sygnał.

Innym razem odkryjesz, że ledwo możesz go wykryć, nawet jeśli jest tylko 20 stóp od nas. Ściany i duże przedmioty mogą zakłócać sygnał Bluetooth lub NFC, dlatego reakcja nie jest idealna.

Inne źródła podają, że ponieważ Bluetooth 5.0 ma zasięg 800 stóp lub 240 metrów, możesz śledzić swój AirTag w tym zakresie. Jednak to dopiero się okaże, ponieważ nikt jeszcze tego nie przetestował.

Jak długo działa bateria AirTags?

Każdy Apple AirTag jest zasilany wymienną baterią CR2032. Ponieważ AirTags przesyłają tylko swoją lokalizację do urządzenia, mogą być zasilane przez długi czas. Zwykle wystarczają na około rok, zanim trzeba będzie wymienić baterię.

Obejmuje to codzienne użytkowanie. Apple opiera „codzienne użytkowanie” na używaniu trackera, aby AirTags emitowały dźwięk cztery razy dziennie i korzystaniu z funkcji precyzyjnego znajdowania raz dziennie.

Niestety nie ma sposobu, aby powiedzieć, ile baterii zostało w AirTags. Dostajesz powiadomienie o niskim poziomie naładowania baterii w telefonie, ale poza tym nie masz sposobu, aby powiedzieć. W związku z tym należy wymienić baterie przed końcem roku.

Funkcje AirTag

AirTags są pełne zaawansowanych funkcji. Apple chce, aby były praktycznym i niepozornym trackerem. Możesz o tym zapomnieć, dopóki bateria się nie wyczerpie.

Główne cechy

Możesz pozwolić, aby AirTags zamoczyły się, ponieważ mają stopień ochrony IP67. Przypadkowe rozlanie płynów lub nawet wpuszczenie ich na chwilę do płytkiej wody nie powinno ich uniemożliwić.

Jeśli Twój AirTag jest poza zasięgiem, możesz ustawić go w trybie utraconym. Gdy AirTag znajdzie się w pobliżu innego urządzenia Bluetooth, połączy się z nim i będzie się z nim komunikować. Ten proces jest anonimowy i właściciel urządzenia nie będzie o tym wiedział.

AirTag może również emitować sygnały dźwiękowe, gdy znajdują się w zasięgu Bluetooth urządzenia. Aplikacja Znajdź mój pozwala je wykryć i wywołać sygnał dźwiękowy. Ułatwia to zlokalizowanie kluczy, które wpadły do ​​sofy lub innych małych przedmiotów.

Siri może również pomóc w znalezieniu Twoich obiektów. Wystarczy ją zapytać. Spowoduje, że AirTags zaczną piszczeć.

Śledzenie tagów powietrznych z precyzyjnym śledzeniem

Jeśli posiadasz iPhone'a 11 lub 12, możesz skorzystać z funkcji precyzyjnego śledzenia. Wykorzystuje technologię Ultra-Wideband do precyzyjnego śledzenia AirTagów. Wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, dźwięk i dotykową informację zwrotną, aby pomóc Ci zlokalizować swoje obiekty.

Niestety tylko iPhone 11s i 12s mogą korzystać z funkcji precyzyjnego śledzenia dzięki wbudowanemu chipowi U1. Układ U1 współpracuje z akcelerometrem i żyroskopem Twojego iPhone'a, aby wykryć AirTags.

Gdy precyzyjne śledzenie jest włączone, na ekranie w aplikacji Znajdź mój pojawi się strzałka. Skieruje Cię do miejsca, w którym znajduje się Twój AirTag.

Tryb utracony może umożliwić innym, którzy znajdą Twój AirTag, skontaktowanie się z Tobą. Zanim to się stanie, musisz wcześniej skonfigurować AirTag. Umożliwi to trackerowi zapisanie Twojego Apple ID i umożliwi innym skontaktowanie się z Tobą.

Kosmetyki

Z drugiej strony, Apple oferuje dostosowanie Twoich AirTagów. Możesz wybierać spośród niektórych emotikonów i wygrawerować do czterech liter na powierzchni. Nie możesz jednak grawerować niektórych ciągów i liter emoji, zwłaszcza jeśli mają one wulgarne znaczenie.

Żadne przekleństwa i reprezentacje graficzne nie są w ogóle dozwolone ze względu na filtrowanie treści firmy Apple. W przeciwnym razie możesz dodać wiele czystych słów i emotikonów.

Twoje tagi AirTag są również kompatybilne z oficjalnymi uchwytami i niektórymi akcesoriami innych firm. Istnieje kilka posiadaczy stron trzecich dostępnych od firmy Belkin lub innych producentów.

W miarę upływu czasu bez wątpienia możemy znaleźć więcej akcesoriów innych firm, które pozwalają na zamontowanie AirTagów na wielu obiektach. Być może możesz użyć ich na obrożach dla psów.

Prywatność i bezpieczeństwo AirTag

Jednym z punktów sprzedaży AirTags są jego funkcje prywatności i bezpieczeństwa. Zostały zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich informacji. Nawet ci, którzy nie są właścicielami AirTags, mają na uwadze swoją prywatność.

Jak wspomniano wcześniej, AirTags może używać wielu iPhone'ów na całym świecie do wysyłania sygnałów do Twojego iPhone'a. Inne urządzenia Apple mogą wykrywać i wysyłać informacje o zgubionym tagu AirTag. Odbywa się to poprzez sparowanie go z iPhonem.

Po sparowaniu AirTag zapisze Twój Apple ID w swojej pamięci, dzięki czemu możesz go znaleźć za pomocą aplikacji Znajdź mój.

Chociaż możesz martwić się możliwością wycieku informacji przy użyciu innych iPhone'ów, możesz być spokojny; proces jest szyfrowany od końca do końca, więc nikt inny nie może dowiedzieć się, gdzie znajduje się AirTag. Nawet Apple nie może pomóc w śledzeniu AirTag, a iPhone'y w tłumie nie są mądrzejsze.

AirTags emitują również unikalne identyfikatory Bluetooth, aby się od siebie odróżnić. Te identyfikatory są losowe i często zmieniają się w ciągu dnia. Nigdy też nie są ponownie używane.

Nie dowiesz się również nic o identyfikującym iPhonie. Wszystko, co będziesz wiedział, to to, że ktoś był w pobliżu Twojego AirTag, ale poza tym nic go nie zidentyfikuje.

Pairing Lock zapewnia, że ​​AirTag będą należeć wyłącznie do Ciebie. Inni użytkownicy nie mogą sparować ich z własnymi urządzeniami i używać ich jako własnych.

Każdy AirTag ma swój własny numer seryjny, ale nikt nie może go użyć do namierzenia Cię. Dopiero po włączeniu Trybu Utraconego dana osoba może zostać przekierowana do sposobów skontaktowania się z Tobą. Każda osoba z urządzeniem wyposażonym w technologię NFC może znaleźć monit o adres URL, dzięki któremu może powiadomić Cię, jeśli znalazła Twoje rzeczy.

Technologia zapobiegająca prześladowaniu

Chociaż AirTags świetnie nadają się do śledzenia twoich obiektów, stalkerzy nakładają je na twoją osobę. Może to zabrzmieć przerażająco, ale Apple to przewidział. AirTags są wyposażone w technologię zapobiegającą prześladowaniu, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Po pierwsze, jeśli ktoś celowo lub przypadkowo umieści AirTag na Twojej osobie, Twój iPhone powiadomi Cię. Haczyk polega na tym, że Twój iPhone musi mieć system iOS 14.5 lub nowszy, aby to zadziałało.

AirTag nie musi być sparowany z iPhonem należącym do Ciebie lub kogoś w pobliżu. Uniemożliwi to zarejestrowanie AirTag przechodniów jako nieznanego AirTag. Często, jeśli wrócisz do domu i nadal masz przy sobie AirTag prześladowcy, otrzymasz powiadomienie.

Co się stanie, jeśli prześladowca dowie się, że nie masz urządzenia Apple? Nie martw się, Apple również pomyślał o tej ewentualności.

Jeśli AirTag był zbyt długo oddzielony od nadrzędnego iPhone'a, zaczyna emitować sygnał dźwiękowy. Obecnie ten czas jest ustalony na trzy dni.

Jeśli znajdziesz dziwny AirTag na swojej osobie lub przedmiotach, możesz użyć funkcji NFC urządzenia, aby go zeskanować i wyłączyć? Zostaniesz przekierowany na stronę internetową z instrukcjami pokazującymi, jak powstrzymać ją przed śledzeniem Ciebie. Po prostu wyjmij baterię i powinieneś być bezpieczny.

Ponieważ korzystanie z technologii NFC pozwala skontaktować się z każdym, kto „zgubił” AirTag, możesz oddać go policji. Apple ID na AirTag pozwoli organom ścigania wyśledzić właściciela.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wymienić baterię AirTag?

Oto kroki, aby wymienić baterię AirTag:

1. Upewnij się, że strona ze stali nierdzewnej jest skierowana w Twoją stronę.

2. Naciśnij podkład ze stali nierdzewnej.

3. Czyniąc to, obróć pokrywę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

4. Rozsuń dwie połówki.

5. Wymień starą baterię na nową, znakiem + skierowanym w Twoją stronę.

6. Usłyszysz sygnał dźwiękowy, gdy AirTag się zresetuje.

7. Załóż i wyrównaj pokrywę.

8. Obróć zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż się zatrzyma.

Twój AirTag powinien mieć teraz pełną moc. Jeśli nie, albo masz rozładowaną baterię, albo AirTag działa nieprawidłowo.

Czy mogę sparować moje AirTag z Androidem?

Nie, nie możesz. Chociaż możesz użyć urządzenia z Androidem, aby je wykryć i znaleźć jego właściciela, nie możesz sparować go z telefonem z Androidem. Ponieważ aplikacji Znajdź mój nie ma w sklepie Google Play, telefony z Androidem nie będą mogły sparować się z AirTags.

Gdzie się podziały moje klucze?

Teraz, gdy wiesz, jaki jest zasięg AirTags, możesz łatwo zlokalizować swoje obiekty. Jeśli masz iPhone'a z chipem U1, możesz użyć precyzyjnego śledzenia i ułatwić sobie pracę. Co więcej, te małe trackery zostały zaprojektowane z myślą o prywatności i bezpieczeństwie.

Czy lubisz używać AirTags do śledzenia swoich rzeczy? Czy próbowałeś używać precyzyjnego śledzenia? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.