Typy filtrów Snapchata: lista

Filtry Snapchat to świetne narzędzia do nadania zdjęciom estetyki lub niestandardowego charakteru. Można je dodać do obrazu podczas lub po przyciągnięciu. Dostępnych jest wiele typów filtrów i możesz ich używać do zmiany kolorów, nasycenia i tła obrazu lub dodawania zabawnych wiadomości.

Typy filtrów Snapchata: lista

Co jakiś czas Snapchat zmienia i aktualizuje filtry ze względu na więcej opcji. W tym artykule wymienimy niektóre z ogólnych filtrów i wyjaśnimy, jak z nich korzystać.

Typy filtrów Snapchata

Filtry te można podzielić na dwie kategorie. Pierwszy typ to filtry, które zmieniają gamę kolorów i nasycenie obrazu. Drugi typ umożliwia dodawanie naklejek, niestandardowego tekstu, lokalizacji i nie tylko.

Filtry koloru i nasycenia

Po zrobieniu zdjęcia przesuń palcem w lewo, aby przejść do filtrów korekcji kolorów. Podstawowe opcje to rozjaśnienie, wysoki kontrast, sepia i czerń i biel.

Filtry Snapchata

Nakładane filtry

Przesunięcie tuż poza czarno-biały filtr odsłania nakładkę. Możesz dodawać różne wiadomości lub animowane GIF-y.

Wszystkie filtry w Snapchacie

Porada eksperta: Stuknij ikonę „warstwa plus”, aby zablokować filtr i dodać kolejny.

Filtry wideo

Jeśli nakręciłeś film, a nie zdjęcie, dostępne są również filtry. Podobnie jak w przypadku zdjęć, przesuń palcem w lewo, aby uzyskać podstawową korekcję kolorów (sepia, rozjaśnienie itp.). Przesuwaj obok czerni i bieli, aby uzyskać spowolnienie, przyspieszenie, superszybkość i bieg wsteczny.

I znowu, możesz użyć więcej niż jednego filtra i dodać własne wiadomości.

Filtry specjalne

Pojawiają się one tylko przez ograniczony czas, na przykład na okres świąteczny lub specjalne wydarzenia. Niektóre z bardziej powszechnych filtrów specjalnych obejmują komunikaty takie jak „Jest piątek” i inne, które obchodzą różne święta.

Nieokreślone geofiltry

Niektóre filtry Snapchata, zwane filtrami geograficznymi, opierają się na fizycznych właściwościach telefonu. Filtry takie jak czas, prędkość lub wysokość mogą nie pojawiać się na ekranach przesuwania w prawo. Jeśli tak, możesz je wyszukać w zakładce Naklejki.

Wszystkie filtry Snapchata

Geofiltry specyficzne dla lokalizacji

Spośród wszystkich dostępnych filtrów, te są prawdopodobnie najfajniejsze do zdobycia. Mogą być świetnym sposobem na ogłoszenie światu, że zdobyłeś szczyt lub coś równie imponującego. Ponadto filtry geograficzne mogą być również dobrym sposobem na udostępnianie zdjęć z egzotycznego miejsca na wakacje z resztą społeczności.

Te filtry wymagają, aby Twój snapchat mógł uzyskać dostęp do Twojej lokalizacji. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź do ustawień smartfona, przewiń w dół i znajdź „Snapchat" pod aplikacjami.

  2. Włącz "Lokalizacja" ustawienie na albo "zawsze włączone," lub "podczas używania."

W rzeczywistości niektóre miasta i lokalizacje mają więcej niż jeden filtr geograficzny. Ale jeśli zejdziesz daleko poza utarte szlaki, możesz nie znaleźć żadnego filtra Snapchat, chociaż zawsze możesz utworzyć własny filtr.

Jak stworzyć unikalny filtr Snapchata

Czasami wbudowane filtry na snapchacie nie są dokładnie tym, czego szukasz. Innym razem możesz chcieć reklamować wydarzenie osobiste lub biznesowe. W takich przypadkach tworzenie własnych filtrów Snapchata to najlepszy sposób, aby w pełni wykorzystać możliwości aplikacji. Na szczęście istnieje cały artykuł poświęcony tworzeniu własnych filtrów snapchat

Czas na kreatywność

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdjęcia, czy filmy, ogranicza Cię tylko wyobraźnia dzięki filtrom Snapchata. Nie wahaj się więc ułożyć kilku z nich, aby Twój przystawka się wyróżniała.

A jeśli to nie wystarczy, zawsze możesz dostosować filtr, aby uzyskać dodatkowy efekt. To powiedziawszy, chcielibyśmy wiedzieć o twoich ulubionych filtrach. Jeśli masz jakieś wskazówki, triki lub pytania dotyczące filtrów Snapchata, podziel się nimi z poniższą społecznością!