Jak zezwolić na dostęp do aparatu na Snapchacie?

Masz problemy z dostępem do aparatu na Snapchacie? Czy otrzymujesz wyskakujące okienko z prośbą o zezwolenie na dostęp do aparatu, ale nie wiesz jak? Cóż, nie jesteś sam. Wielu użytkowników Snapchata otrzymuje tę samą wiadomość.

Rozwiązanie tego problemu nie jest trudne, ale może być frustrujące, gdy nie wiesz, od czego zacząć. W tym artykule pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o zezwalaniu na dostęp do aparatu w Snapchacie.

Zezwalanie na kamerę w ustawieniach Snapchata

Najpierw musisz sprawdzić, czy Snapchat ma dostęp do aparatu telefonu. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do „Ustawienia.”

 2. Przewiń w dół i dotknij „Snapchat.”

 3. Upewnij się, że przycisk aparatu jest zielony/włączony.

Dla użytkowników Androida, oto jak zezwolić na dostęp do aparatu w Snapchacie:

 1. Przejdź do „Ustawienia” w telefonie i znajdź „Aplikacje” (lub Aplikacje w zależności od wersji oprogramowania.)

 2. Stuknij w Aplikacje i znajdź „Snapchat.”

 3. Stuknij w „Uprawnienia.”

 4. Na koniec sprawdź, czy przycisk aparatu jest zielony/włączony.

Rozwiązanie ograniczenia aplikacji i ograniczeń kamery

Powyższe kroki powinny działać w większości przypadków. Czasami użytkownicy iOS napotykają problemy nawet po wykonaniu tych kroków. Jedną z potencjalnych przyczyn tych problemów jest limit aplikacji w aplikacji Snapchat, co oznacza, że ​​ustawi on czas użytkowania. W takim przypadku będziesz mieć problemy ze Snapchatem, ponieważ mogłeś przekroczyć limit użytkowania aplikacji na ten dzień. W takim przypadku należy usunąć limit aplikacji. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Ustawień i znajdź Ogólne lub Czas przed ekranem, w zależności od urządzenia.

 2. Stuknij Limity aplikacji i znajdź „Snapchat i aparat”.

 3. Następnie musisz wyłączyć limit aplikacji (przełączyć przycisk) i usunąć limit aplikacji dla obu z nich.

Jednak możesz również mieć problemy, jeśli istnieje ogólne ograniczenie aparatu. Może to powodować szereg problemów. Wykonaj następujące kroki, aby to naprawić:

 1. Przejdź do „Ustawienia.

 2. Wybierać "Prywatność.”

 3. W sekcji Prywatność, zobaczysz opcję „Aparat fotograficzny‘ i opcja dla Zdjęcia.’ Kliknij każdy z nich i sprawdź, czy Snapchat jest włączony.

  Zdjęcia powinien wyświetlić „Wszystkie zdjęcia”, podczas gdy Aparat fotograficzny pokaże przełącznik.

Inne rozwiązania

Snapchat Zezwól na dostęp do aparatu

Być może wyłączyłeś limit aplikacji i aparatu lub zezwolono na dostęp do aparatu w Ustawieniach, ale nadal widzisz to irytujące „Ups! Snapchat to aplikacja aparatu”. Jeśli błąd nadal się pojawia, wypróbuj opcje rozwiązywania problemów w następnej sekcji, aby rozwiązać problem.

Włącz/wyłącz telefon

W takich sytuacjach często sprawdza się stara dobra metoda włączania/wyłączania. W ten sposób pozbywasz się pamięci RAM (pamięci o dostępie swobodnym), która z czasem rośnie i spowalnia Twoje urządzenie i aplikacje. Dzięki temu Twoje urządzenie zyskuje więcej miejsca do przechowywania.

Zezwól na dostęp do aparatu na Snapchacie

Upewnij się jednak, że telefon jest wyłączony na dwie do trzech minut. Następnie możesz go ponownie włączyć. To może rozwiązać Twój problem na stałe. Jeśli tak się nie stanie, możesz wykonać inne kroki.

Usuń swoją pamięć podręczną Snapchata

Twój telefon wymaga od czasu do czasu wyczyszczenia pamięci podręcznej. Wszystkie aplikacje z czasem tworzą pewną ilość pamięci podręcznej, co pozwala aplikacji działać szybciej i wydajniej. Z biegiem czasu na urządzeniu może gromadzić się zbyt duża ilość pamięci podręcznej i ostatecznie ją spowolnić.

Usuwając pamięć podręczną Snapchata, znacznie zwolnisz pamięć telefonu. Możesz się zastanawiać, czy to usunie wszystkie twoje snapy, wiadomości lub wspomnienia. Nie martw się – wyczyszczenie pamięci podręcznej Snapchata pozostawi je nienaruszone. Co więcej, zdjęcia lub filmy zapisane ze Snapchata w galerii telefonu również będą bezpieczne.

Czynności są takie same, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Androida, czy iOS. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku urządzeń z systemem iOS po przejściu do trzeciego kroku będziesz musiał wybrać i usunąć całą pamięć podręczną aplikacji. Oto jak to zrobić:

 1. Stuknij ikonę zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu ekranu.

 2. Następnie dotknij Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przewiń w dół, znajdź Wyczyść pamięć podręczną i dotknij go.

 4. Otrzymasz wyskakujący komunikat z pytaniem, czy chcesz kontynuować operację, czy ją anulować. Stuknij Kontynuuj.

Zaktualizuj swój Snapchat

Upewnienie się, że Twoja aplikacja jest aktualna, ma kluczowe znaczenie. Aktualizacje usuwają wszelkie błędy lub błędy w poprzednich wersjach. Oto, jak możesz sprawdzić, czy Twój Snapchat działa w najnowszej wersji.

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, po prostu przejdź do App Store, znajdź ikonę profilu i przewiń w dół, aż zobaczysz Aktualizuj Snapchat. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, przejdź do Sklepu Play i znajdź Snapchata. Stuknij Aktualizuj, jeśli jest dostępna.

Dzięki temu krokowi będziesz mieć pewność, że Snapchat, którego używasz, jest aktualny.

Zainstaluj ponownie Snapchata

Czasami coś może pójść nie tak podczas procesu instalacji. Jeśli wypróbowałeś wszystko i nadal nie możesz rozwiązać problemu z dostępem do aparatu, najlepiej po prostu usunąć Snapchata i zainstalować go ponownie.

Sprawdź swoje połączenie z internetem

Może to zabrzmieć trochę dziwnie, ale jeśli masz problemy z aparatem w aplikacji Snapchat, spróbuj wyłączyć Wi-Fi i połączyć się z danymi komórkowymi lub odwrotnie.

Snapchat to aplikacja internetowa i nie będzie działać bez silnego, stabilnego połączenia.

Często Zadawane Pytania

Snapchat może być trudną aplikacją do pracy. Przy tak wielu dostępnych ustawieniach, aktualizacjach i wersjach możesz mieć więcej pytań. Poniżej przejrzeliśmy najczęściej zadawane pytania:

Opcja aparatu nie jest wymieniona w ustawieniach mojego iPhone'a. Co mogę zrobić?

Jednym z powszechnych problemów, z którymi spotyka się wielu użytkowników iOS, jest brak opcji „Aparat” w ustawieniach telefonu. Najpierw upewnij się, że iOS jest aktualny. Jeśli korzystasz ze znacznie starszego oprogramowania na telefonie, prawdopodobnie nie rozpozna ono potrzeb nowszych wersji aplikacji Snapchat (w tym przypadku aparatu). Jeśli Twój system iOS jest aktualny lub uważasz, że to nie jest Twój problem, spróbuj wymusić ponowne uruchomienie telefonu. W przypadku modeli z przyciskiem Home przytrzymaj razem przycisk Home i przycisk zasilania, aż telefon uruchomi się ponownie i zobaczysz logo Apple. W przypadku nowszych iPhone'ów konieczne będzie zwiększenie głośności i zwolnienie, a następnie zmniejszenie głośności i zwolnienie, a następnie przytrzymanie przycisku uśpienia / wybudzenia z boku, aż zobaczysz logo Apple.

Mój aparat działa, ale jest rozmazany. Czy jest na to rozwiązanie?

To kolejny dość powszechny problem dla wielu użytkowników. Jeśli wykonałeś powyższe kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną i upewnić się, że wszystko jest zaktualizowane, następnym krokiem będzie upewnienie się, że obudowa aparatu jest czysta i wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Jest to szczególnie ważne w przypadku telefonów, które zostały uszkodzone przez ciecz lub uszkodzenia fizyczne. Z biegiem czasu cząsteczki kurzu i korozja mogą mieć wpływ na aparat.

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy jest to problem z oprogramowaniem Snapchat (w takim przypadku musisz skontaktować się z pomocą techniczną lub zaktualizować aplikację, jeśli jest dostępna), czy to Twój telefon (co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz potrzebować naprawy sprzętu) jest sprawdzenie czy natywna aplikacja aparatu w telefonie działa poprawnie.

Co oznacza „Ups, Snapchat to aplikacja aparatu”?

Jest to komunikat o błędzie, który Snapchat wyświetla, gdy aplikacja nie wykrywa aparatu. Pojawienie się tego tekstu oznacza, że ​​Snapchat nie ma dostępu do aparatu lub wystąpił problem z oprogramowaniem. W niektórych przypadkach może nawet wystąpić problem ze sprzętem. Jeśli twój aparat w ogóle nie działa, prawdopodobnie to drugie. Postępując zgodnie z metodami, które omówiliśmy powyżej, błąd powinien zostać rozwiązany.

Czy mogę ograniczyć dostęp Snapchata do mojego aparatu?

To częste pytanie dla tych, którzy interesują się prywatnością w Internecie. Obawa aplikacji mających zbyt wiele uprawnień jest z pewnością ważna dla wielu. Niestety Snapchat nie będzie działać bez uprawnień.

Masz jednak opcje. Korzystając z funkcji Apple Screen Time lub Android Digital Well Being, niektórzy użytkownicy mają możliwość ograniczenia niektórych uprawnień poprzez ustawienie limitów czasowych. Na przykład, jeśli ustawisz Snapchat na 15 minut dziennie, aplikacja nie otworzy się i dlatego nie powinna mieć dostępu do aparatu. Oczywiście nie nazwalibyśmy tego niezawodną metodą. Możesz włączać i wyłączać uprawnienia, jak chcesz, ale jedynym sposobem na upewnienie się, że Snapchat nie ma dostępu do aparatu, jest całkowite odinstalowanie go z telefonu.

Czy Snapchat nie działa?

Problem, który masz z aparatem, może dotyczyć serwerów Snapchata. Jeśli tak jest, nie możesz zrobić nic, aby to naprawić samodzielnie. Musisz poczekać, aż programiści to naprawią. Na szczęście ustalenie, czy istnieje problem, jest naprawdę proste. Możesz odwiedzić oficjalną stronę Snapchata na Twitterze lub witrynę Down Detector.

Użytkownicy, którzy mają również problemy ze Snapchatem, prześlą swoje skargi na Twitterze lub skorzystają z witryny Down Detector, aby zgłosić błędy.

Znajdź rozwiązanie, które działa dla Ciebie

Teraz nie powinieneś mieć dalszych problemów z zezwoleniem na dostęp do kamery na Snapchacie. Ten problem może być uciążliwy, więc upewnij się, że znajdziesz rozwiązanie, które Ci odpowiada. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy Snapchat ma dostęp do kamery i czy nie ma limitu aplikacji lub ograniczenia kamery. Jeśli to wszystko w porządku, wykonaj dodatkowe kroki, takie jak włączanie / wyłączanie telefonu lub ponowna instalacja Snapchata.

Czy napotkałeś już ten problem? Czy któraś z tych wskazówek Ci pomogła? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.