Jakie są wszystkie odznaki na Facebooku – pełna lista

Grupy na Facebooku są jednym z filarów Facebooka. Ta opcja pozwala użytkownikom w grupach i organizacjach wszelkiego rodzaju ogłaszać wydarzenia, prowadzić dyskusje, a nawet zapewniać sobie nawzajem wsparcie techniczne (jeśli grupa koncentruje się na czymś technicznym). Grupy na Facebooku są bardziej nieformalne niż strony na Facebooku.

Jakie są wszystkie odznaki na Facebooku — pełna lista

Niedawny lifting Facebooka potwierdza ten fakt, umożliwiając użytkownikom promowanie bardziej owocnej komunikacji w obrębie określonej grupy. Odznaki grupowe na Facebooku nie są jednak niczym nowym.

Od połowy 2018 r. administratorzy grup i uczestnicy mogą przypisywać i otrzymywać różne odznaki w oparciu o interakcje użytkowników. Nie trzeba dodawać, że jest to jeden z najlepszych sposobów wyróżnienia najlepszych użytkowników grupy, jeśli jesteś moderatorem lub administratorem. Z drugiej strony mogą zachęcać odbiorców do jeszcze większej interakcji ze swoimi grupami.

W ostatecznym rozrachunku odznaki na Facebooku są doskonałym narzędziem do nagradzania członków grupy za dynamiczną komunikację online i pomagania potencjalnym członkom grupy w zrozumieniu, czym jest grupa.

Dostępne odznaki grupy na Facebooku

wszystkie odznaki na Facebooku

Plakietki mają na celu pomóc w identyfikacji różnych członków grupy, takich jak moderatorzy, administratorzy i najbardziej aktywni użytkownicy.

Przypisywanie odznak

Dzięki niedawnej komunikacji z Facebooka administratorzy grup mają teraz możliwość ustawienia i zmiany preferencji dotyczących odznak. Aby skonfigurować swoje preferencje, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do grupy, którą zarządzasz
  2. Kliknij „Ustawienia” w menu po lewej stronie
  3. Kliknij ikonę ołówka obok „Odznaki”
  4. Wybierz plakietki, które chcesz włączyć
  5. Kliknij „Zapisz”

Od teraz Twoje plakietki będą automatycznie przypisywane do użytkownika, dla którego są przeznaczone. Jeśli zdobyłeś odznakę, której nie chcesz wyświetlać (np. odznakę „Najlepszy fan”), prawdopodobnie nie jest ona trwała.

Wielu użytkowników na początku miało obawy co do odznak najlepszych fanów, a wprowadzenie tej funkcji było nie lada źródłem dla trollingu i lekkich przekomarzań. Większość odznak najlepszych fanów jest aktualizowana co tydzień, przed wyświetleniem Twojej odznaki pojawi się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz wyświetlić swoją odznakę.

Jeśli wolisz nie wyświetlać ikony, nie akceptuj, w przeciwnym razie możesz nie mieć możliwości jej usunięcia. Przed ostatnią aktualizacją można było kliknąć opcję społeczności i wyłączyć odznakę, teraz będziesz musiał skontaktować się z administratorem grupy, aby ją usunąć.

Plakietki pojawiają się tuż obok nazwy i profilu użytkownika, gdy ten komentuje lub tworzy posty w grupie. Oto wszystkie dostępne odznaki na Facebooku:

Nowy członek

Aby stworzyć świetną grupę na Facebooku, ważne jest, aby uderzać w żelazko, gdy jest gorące. Otrzymanie plakietki nowego członka oznacza, że ​​nie byłeś w grupie od ponad dwóch tygodni. Ten prosty tag może sprawić, że nowi członkowie poczują się mile widziani i wspierani przez grupę.

Wschodząca gwiazda

odznaki na facebooku Wschodząca Gwiazda

Jeśli jesteś naprawdę aktywny w pierwszym miesiącu w grupie, możesz otrzymać odznakę wschodzącej gwiazdy. Ale żeby zakwalifikować się do tej odznaki, potrzeba czegoś więcej niż tylko bycia aktywnym. Twoje posty lub komentarze muszą wywołać reakcje i inne komentarze, aby zdobyć wschodzącą gwiazdę.

Rozpoczęcie rozmowy

Ten jest podobny do odznaki wschodzącej gwiazdy. Jeśli Twój post otrzymał najwięcej komentarzy i polubień w ciągu ostatnich czterech tygodni, grupa może potwierdzić Twój wkład odznaką rozpoczynającą rozmowę.

Wspomaganie rozmowy

Jeśli Twoje posty lub komentarze wielokrotnie generują wartościowe dyskusje, możesz otrzymać odznakę wzmacniającą konwersację. Oznacza to, że Twoje posty zachęcają innych do interakcji, udostępniania i komentowania. Wspomagacze konwersacji ułatwiają i zachęcają do większego zaangażowania, więc rozpoznanie „Wspomagaczy konwersacji” w grupie na Facebooku może być bardzo pomocne.

Pozdrawiacz

Zawsze miło jest okazać trochę miłości nowym członkom grupy, jeśli jesteś weteranem. Mając to na uwadze, ci, którzy często kontaktują się z nowymi członkami, otrzymują odznakę powitania. Korzyści są dwojakie. Nowi członkowie czują się akceptowani, a Ty zyskujesz uznanie dzięki odznace.

Pozdrawiacze sprawiają, że ludzie czują się mile widziani i zazwyczaj pomagają nowicjuszom, więc danie nowicjuszom sposobu na zidentyfikowanie osób pozdrawiających w twojej grupie może być bardzo cenne.

Wizualny gawędziarz

odznaki na Facebooku Wizualny narrator

Udostępnianie filmów i zdjęć, które inni członkowie często komentują lub lubią, może dać Ci odznakę wizualnego narratora. I znowu, muszą być unikalne i wartościowe dla grupy.

Kurator linków

Odznaka kuratora linków została zaprojektowana, aby rozpoznawać osoby, które udostępniają treści zewnętrzne i wiadomości specyficzne dla grupy. Jak można się domyślić, linki i wiadomości muszą otrzymać wiele polubień lub komentarzy, abyś mógł otrzymać odznakę.

Założyciel

W ciągu pierwszych kilku tygodni tworzenia grupy na Facebooku możesz korzystać z całego wsparcia członków, jakie możesz uzyskać. Dlatego dobrym pomysłem jest wyróżnienie ich wysiłków odznaką członka założyciela.

Ci, którzy dołączą w ciągu pierwszych 3 dni, opublikują i zaproszą innych, mogą otrzymać odznakę. Powinieneś wiedzieć, że odznaka członka założyciela jest dostępna tylko dla nowych grup.

Administrator i Moderator

Zaprojektowana, aby pomóc innym członkom w identyfikacji liderów grup, ta odznaka zawsze pojawia się obok nazwy administratora/moderatora. Pozwala to na lepsze zarządzanie grupą i zapewnia bezpieczniejszą i bardziej zaangażowaną całą społeczność.

Plakietka administratora/moderatora daje również moderatorom większą wiarygodność, gdy muszą wkroczyć i podjąć decyzję moderacyjną, taką jak usunięcie posta lub komentarza, który nie jest zgodny z zasadami grupy.

Rocznica Grupy

Odznaka rocznicowa grupy świętuje datę wejścia użytkownika do określonej grupy. Pojawia się obok nazwiska członka w tym konkretnym dniu.

Rzeczy o odznakach, które powinieneś wiedzieć

Odznaki mogą nie pojawiać się we wszystkich grupach. Administratorzy mogą kontrolować ich dostępność i wyłączać lub włączać je za pomocą ustawień w obszarze Narzędzia administracyjne i statystyki. Aby kwalifikować się do odznaki, grupa musi mieć co najmniej 50 członków.

Plakietki są również dostępne na stronach na Facebooku. Możesz je po prostu włączyć, przechodząc do menu Ustawienia strony. Kliknij Odznaki na Facebooku i włącz Odznaki najlepszych fanów.

wszystkie odznaki na Facebooku – zrzut ekranu 2

Gratulacje! Masz odznakę TechJunkie

Dobra komunikacja jest podstawą każdej sieci społecznościowej. W przeciwieństwie do innych platform, Facebook znalazł fajny sposób na wspieranie wartościowych interakcji między użytkownikami.

Od Ciebie zależy, czy przyczynisz się do tworzenia ciekawych komentarzy lub postów, a wkrótce zaczniesz otrzymywać te odznaki. Pamiętaj tylko, że mogą nie być dostępne lub mieć takie same kryteria w każdej grupie, więc nie zniechęcaj się, jeśli nie otrzymasz odznaki od razu.