Czy Alt-F4 nie działa? Oto, co może się wydarzyć

Klasyczny skrót Alt + F4 jest jednym z pierwszych, których poznają użytkownicy systemu Windows. Zamyka programy i jest jednym z najbardziej przydatnych skrótów tego systemu operacyjnego. Ale od czego zacząć rozwiązywanie problemów, gdy przestanie działać? Oto kilka pomysłów na to, co możesz zrobić.

Czy Alt-F4 nie działa? Oto, co może się wydarzyć

Nie pobieraj narzędzia innej firmy

Zobaczysz mnóstwo artykułów na ten temat, które sugerują jedną aplikację lub narzędzie zamiast innego, ale nie jest to problem, który trzeba naprawić za pomocą programu innej firmy. Przyczyn może być rzeczywiście wiele, ale wszystkie rozwiązania są w większości proste i jednoznaczne.

Ponowne uruchomienie komputera może natychmiast rozwiązać problem. Uruchom ponownie komputer, uruchom program i naciśnij klawisze Alt i F4, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli komputer odmawia zamknięcia programu, przejdź do następnej metody.

Sprawdź, czy funkcja Fn Lock jest aktywna

Jeśli właśnie zaktualizowałeś sterownik klawiatury lub system operacyjny, istnieje szansa, że ​​będziesz musiał zaktualizować sterowniki klawiatury. Jeśli nie miałeś ostatnio żadnych aktualizacji, nie ma potrzeby sprawdzania sterowników.

Zacznij od wyszukania klawisza Fn na klawiaturze. Może znajdować się w lewym dolnym rogu klawiatury i w pobliżu klawisza Windows. Może również znajdować się w prawym dolnym rogu klawiatury, w pobliżu przycisku ALT GR.

Znalezienie FN

Naciśnij go raz, a następnie sprawdź, czy funkcja „ALT F4” została przywrócona. Możesz też nacisnąć i przytrzymać klawisz Fn i sprawdzić, czy to wyłącza blokadę klawisza Fn. Możesz także spróbować Fn z F4, aby zobaczyć, co się stanie. Możesz także wypróbować kombinację ALT FN F4, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.

Zaktualizuj i uruchom ponownie komputer

Problemy z ALT F4 są często powiązane z aktualizacjami, ale nie powinno to stanowić problemu dla użytkowników Windows 10. Jeśli masz problem z klawiszem ALT F4, może to oznaczać, że korzystasz ze starszej wersji systemu Windows. Z tego powodu musisz iść i sprawdzić, czy potrzebujesz aktualizacji systemu Windows.

Zaktualizuj system Windows

Przejdź do ustawień systemu Windows, a następnie do „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie kliknij przycisk „Sprawdź aktualizacje”. Jeśli są jakieś aktualizacje, warto zaktualizować i ponownie uruchomić komputer.

Czy przypadkowo aktywowałeś „lepkie klawisze”

Jeśli naciśniesz klawisz Shift kilka razy (zwykle pięć razy z rzędu), aktywuje to opcję "Przyklejone klawisze". Jeśli nacisnąłeś Enter lub kliknąłeś „Tak”, ponieważ nie patrzyłeś, być może winne są „lepkie klawisze”.

Wyłącz "Przyklejone klawisze", naciskając klawisz Windows, a następnie literę "i", a spowoduje to wyświetlenie ustawień systemu Windows. Kliknij „Łatwość dostępu” w menu Ustawienia, a następnie kliknij słowo „Klawiatura”. Zobaczysz przycisk przełączania dla "Przyklejonych klawiszy" po prawej stronie. Przełącz go na wyłączony, aby wyłączyć "Przyklejone klawisze".

Rozwiązywanie problemów z klawiaturą

Przejdź ponownie do ustawień systemu Windows, wyszukując je na pasku wyszukiwania lub przytrzymując klawisz Windows i naciskając klawisz „i”. Strona ustawień systemu Windows zawiera pasek wyszukiwania, w którym należy wpisać „Rozwiązywanie problemów z klawiaturą”. Gdy na ekranie pojawi się narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą, kliknij je, aby je uruchomić.

Rozwiązywanie problemów z klawiaturą

Funkcja rozwiązywania problemów przeprowadzi Cię przez wszelkie problemy, jakie masz z klawiaturą. Jeśli jest to coś, z czym system Windows jest przyzwyczajony, będziesz mógł wykopać rozwiązanie za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów.

Alt F4 znowu działa

Metody wymienione w tym artykule powinny pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Wreszcie, jeśli jest to problem sprzętowy, przyzwoita nowa klawiatura nie powinna być droga.

Czy któreś z tych rozwiązań zadziałało dla Ciebie? Znalazłeś lepsze rozwiązanie problemu ALT F4? Daj nam znać w komentarzach.