Hacki przycisków Amazon Dash: 6 sposobów na zbudowanie własnego taniego połączonego domu

W zeszłym roku Amazon przyniósł konsumentom sprytny zestaw przycisków podłączonych do Internetu. Te przyciski Dash zostały zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom w szybkim powtarzaniu zamówień na typowe produkty. Teraz, rok po tym, jak nasi przyjaciele za oceanem, Amazon w końcu przywiózł swoje przyciski Dash do Wielkiej Brytanii.

Hacki przycisków Amazon Dash: 6 sposobów na zbudowanie własnego taniego połączonego domu

Chodzi o to, że każdy z 48 dostępnych przycisków zamawiania jednym naciśnięciem może być użyty do znacznie więcej niż prostych zamówień produktów. Przy odrobinie poprawek tu i tam możesz zmienić przycisk Amazon Dash w urządzenie Internetu Rzeczy, co pozwoli Ci tworzyć przenośne przełączniki światła, podłączone trackery lub ciche dzwonki do drzwi. Nieźle jak na piątkę.

Przyciski Amazon Dash są znacznie tańsze niż konkurencyjne przyciski Internetu Rzeczy na rynku. Bttn przywróci Ci 70 EUR (około 52 GBP), a Flic kosztuje 90 USD (około 58 GBP), ale zasilany bateryjnie przycisk Wi-Fi firmy Amazon jest dostępny za jedyne 4,99 GBP.

Ta cena wiąże się jednak z kompromisem: przyciski Dash nie są tak proste w obsłudze. To powiedziawszy, wystarczy trochę majsterkowania, aby uczynić je przyciskiem podłączonym do Internetu, którym chcesz, aby były.

Możliwość hakowania przycisków Dash Amazona została odkryta przez dyrektora generalnego Cloudstitch Ted Benson, który z braku lepszego rozwiązania zmienił przeznaczenie przycisku Dash, aby śledzić, jak często musi zmieniać pieluchę noworodkowi.

Benson szczegółowo opisuje w swoim poście Medium, w jaki sposób użył fragmentu skryptu Pythona, własnych danych i produktu arkusza kalkulacyjnego Magic Form do rejestrowania podstawowych znaczników czasu. Jednak integrując IFTTT ze swoimi poleceniami, możesz użyć przycisków Dash, aby tanio zbudować połączony dom.

6 hacków przycisków Amazon Dash dla Twojego domu

Przyciski Dash są w stanie zrobić tak wiele po podłączeniu ich do Internetu. Jednak przy prawie nieograniczonych możliwościach znalezienie celu, do którego można by zacząć, może być trudne, dlatego przygotowaliśmy pięć potencjalnych hacków dotyczących przycisków Amazon Dash, nad którymi możesz popracować.

1. Utwórz listę zakupów popularnych przedmiotów

Amazon Dash Button Hacks - połączona lista zakupów

Podoba Ci się pomysł z przyciskami Dash, ale nie chcesz zamawiać tylko produktów z Amazon, ani dostawać ich do domu? Cóż, możesz całkowicie wyciąć Amazon i sprawić, by każdy przycisk Dash tworzył wpis na liście zakupów.

Możesz trzymać przyciski po wewnętrznej stronie drzwi szafki lub przykleić je na zewnątrz lodówki. Zabrakło mleka lub kawy? Wystarczy nacisnąć przycisk, aby dodać wpis jako przypomnienie na iOS, listę Evernote lub Arkusz Google.

Odciąża to od konieczności korzystania z Amazon jako usługi zamawiania – i powinno również sprawić, że saldo Twojego banku będzie trochę zdrowsze.

2. Zbuduj cichy dzwonek do drzwi

Amazon Dash Button Hacks - dzwonek do drzwi WiFi

Jeśli właśnie urodziłeś dziecko, dzwonienie dzwonka do drzwi może je obudzić z bardzo potrzebnego snu. Może pracujesz wieczorami i nie chcesz, aby listonosz obudził Cię na początku. A może po prostu nienawidzisz inwazyjnego dźwięku dzwonka.

Cichy dzwonek do drzwi może łatwo i bezprzewodowo rozwiązać te problemy. Korzystając z przycisku Amazon Dash, za pomocą jednej z wyżej wymienionych metod, naciśnięcie przycisku może wysłać Ci SMS-a, powiadomienie Androida lub fałszywe połączenie, aby poinformować Cię, że ktoś jest przy drzwiach. Bez hałasu, bez zamieszania.

3. Utwórz zdalny włącznik/wyłącznik dla podłączonych żarówek

Amazon Dash Button Hacks - podłączona żarówka

Masz dość pokonywania toru szturmowego, czyli drogi od włącznika światła do łóżka w nocy? Przenośny włącznik światła zasilany za pomocą przycisku Dash może pomóc w rozwiązaniu tego problemu, umożliwiając wyłączenie światła w sypialni z łóżka – a nawet sterowanie wszystkimi światłami w domu z jednego pokoju.

Można to łatwo skonfigurować za pomocą IFTTT, jedynym zastrzeżeniem jest to, że potrzebujesz podłączonej żarówki lub gniazdka Wi-Fi, takiego jak Belkin WeMo Switch. Na szczęście ich ceny szybko spadają. Podczas gdy zestaw startowy żarówek LED Philips Hue nadal kosztuje 59 GBP, szybkie wyszukiwanie w Amazon daje wyniki żarówek LED z obsługą Wi-Fi już za 20 GBP, a przełącznik WeMo można kupić za 31 GBP.

4. Zbuduj sobie przycisk paniki

Hacki do przycisku Amazon Dash - przycisk paniki

Czy masz starszych rodziców lub niepełnosprawnych współlokatorów, członków rodziny lub przyjaciół? Możesz stworzyć niedrogi przycisk paniki, aby szybko i cicho ostrzec ciebie, swoich sąsiadów lub kontakt SOS o każdym niebezpieczeństwie za naciśnięciem jednego przycisku.

Przez cały czas mogą trzymać jeden guzik przy sobie i rozmieszczać innych w całym domu, abyś wiedział, gdzie dokładnie potrzebują pomocy.

Korzystając z IFTTT, możesz wysłać powiadomienie lub połączenie bezpośrednio na zaufany numer lub zarejestrować połączenie na policję – pamiętaj o zachowaniu ostrożności, zwłaszcza w celach testowych.

5. Zapisz swoje nawyki we wspólnym arkuszu kalkulacyjnym

Hacki do przycisków Amazon Dash — arkusz kalkulacyjny

Czy kiedykolwiek próbowałeś zacząć biegać, rzucić palenie lub – tak jak ja – zmusić się do codziennej jazdy na rowerze do pracy? Cóż, udostępniony arkusz kalkulacyjny i przycisk Dash do rejestrowania postępów z pewnością mogą zmotywować Cię do zrobienia więcej.

Zobacz powiązane Jak ożywić starego iPoda Classic za pomocą dysku SSD Amazon Dash wprowadza na rynek w Wielkiej Brytanii, aby jeszcze łatwiej wydawać pieniądze online Dziesięć niesamowitych projektów Raspberry Pi

Po prostu utwórz Arkusz Google i naciskasz przycisk Dash każdego dnia, w którym biegałeś / unikałeś palenia / jeździłeś na rowerze do pracy. Każdy, z kim go udostępnisz, może sprawdzić, czy trzymasz się swoich celów. Jeśli ci się nie uda, może presja rówieśników zmotywuje cię do lepszego działania.

Oczywiście wymaga to od znajomych i rodziny sprawdzenia Arkusza Google. Jeśli wolisz być bardziej bezpośredni, możesz użyć IFTTT, aby wysłać powiadomienie lub wiadomość bezpośrednio na ich telefony.

6. Rejestruj swoje godziny dwoma dotknięciami

amazon_dash_hacks_-_two_tap_timer

Podobnie jak w przypadku logowania w arkuszu kalkulacyjnym powyżej, tylko z dwoma dotknięciami: jednym, aby powiedzieć, że coś zacząłeś, a drugim, aby zatrzymać zegar. Dane te są następnie wprowadzane do arkusza kalkulacyjnego, który zawiera listę czasu trwania i częstotliwości naciśnięć.

Dlaczego miałoby to być przydatne? Możliwości jest kilka. Może chcesz śledzić, ile czasu poświęcasz na naukę? Albo jak szybko można zrobić 5km na wioślarzu? Jeśli jesteś freelancerem, być może chcesz zanotować, ile czasu spędzasz pracując dla konkretnego klienta, aby uzyskać dokładne rozliczenia (po prostu pamiętaj, któremu klientowi przydzieliłeś przycisk do…)

Teraz wiesz, co zrobić z przyciskami Dash, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak je skonfigurować. Cóż, nie obawiaj się: na następnej stronie przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji przycisku Dash.