Amazon Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis: The Oasis jest teraz w złocie

Kindle niedawno osiągnął kamień milowy: w 2017 roku miał dziesięć lat i nie były to lata stagnacji. Dekada była świadkiem niemal ciągłego rozwoju i dywersyfikacji gamy Kindle, do tego stopnia, że ​​obecnie istnieje kilka opcji przy rozważaniu e-czytnika Amazon. Tak bardzo, dwa lata od premiery oryginalnej Kindle Oasis, Amazon niedawno odświeżył ofertę, aby dodać nowy model „szampańskie złoto”. Więcej o tym modelu przeczytasz w naszym porównaniu poniżej.

Amazon Kindle vs Paperwhite vs Voyage vs Oasis: The Oasis jest teraz w złocie

W całej gamie Kindle masz do wyboru cztery modele, wszystkie z różnymi talentami i umiejętnościami, i to nie licząc asortymentu tabletów firmy, które oferują również czytniki e-booków.

Zobacz powiązaną recenzję Amazon Kindle Oasis (2016): Najlepszy e-czytnik ma swoją cenę Recenzja Kindle Paperwhite (2015): Jeszcze lepsza wartość, z 20 GBP zniżki na recenzję Amazon Kindle Voyage: Jeden z najlepszych e-czytników otrzymuje niezłą zniżkę tylko dziś

Wszystkie Kindle mają jednak kilka cech wspólnych. Wszystkie mają ekrany pozbawione odblasków, używają niestandardowej czcionki Bookerly i przechowują tysiące e-booków. Wszystkie one również czerpią z tego samego zakresu treści i oferują ten sam zakres usług, takich jak nowe czytanie pierwszorzędne i biblioteka wypożyczania właścicieli Kindle, która pozwala wypożyczyć jedną książkę miesięcznie z katalogu 600 000 opcji.

Ta recenzja porównuje Kindle, Kindle Paperwhite, Kindle Voyage i Kindle Oasis i uwzględnia wszystkie ich funkcje, dzięki czemu wiesz, który z nich jest wart Twojego czasu – i Twoich pieniędzy.

Budżetowy Amazon Kindle

Jeśli szukasz najtańszego e-czytnika, prawdopodobnie przestaniesz tu czytać, ponieważ ten model kosztuje zaledwie 60 GBP (dodaj 10 GBP, jeśli chcesz zablokować wyświetlanie reklam na ekranie blokady). Jednak w tym przypadku koszt nie idzie w parze z jakością.

Amazon Kindle

6-calowy ekran dotykowy tego modelu to przyzwoita aktualizacja w porównaniu z poprzednimi modelami, ponieważ żadne przyciski nie zaśmiecają dolnej części eReadera. Jest to również jedna z najlżejszych opcji spośród czterech testowanych dzisiaj modeli o wadze 161g. Kindle Oasis waży 133g, ale to bez okładki; z nim ma 240 g, a zwykły Kindle nie jest dużo większy niż droższy Kindle Paperwhite i Kindle Voyage.

W rzeczywistości niewiele brakuje temu Kindle w porównaniu z innymi e-czytnikami Amazon. Amazon twierdzi, że budżetowa bateria Kindle może wytrzymać do sześciu tygodni na jednym ładowaniu – tak samo jak inne modele – jeśli użytkownik ma codziennie tylko 30-minutowe sesje czytania z wyłączonym Wi-Fi. Szybko ładuje książki, a ekran dotykowy reaguje.

Istnieją dwa kluczowe obszary, w których budżetowy Kindle przegrywa z droższymi kolegami ze stajni. Pierwsza to rozdzielczość ekranu. Chociaż ten Kindle wykorzystuje tę samą technologię ekranu, co jego rodzeństwo (E-Ink), nie jest tak ostry, a tekst może w rezultacie wyglądać na bardziej rozpikselowany. Po drugie, nie ma wbudowanej lampki do czytania, co oznacza, że ​​fani czytania w ciemności powinni szukać gdzie indziej.

Jednak poza tymi małymi niedociągnięciami niewiele jest rzeczy, których można nie lubić.

Kindle Paperwhite

p6220947

Kliknij tutaj, aby kupić.

Podstawy tego modelu są zbliżone do budżetowego Kindle. Oba mają 6-calowy ekran dotykowy, wymiary różnią się tylko nieznacznie i oba są dostępne w kolorze czarnym i białym.

Istnieją jednak pewne znaczące różnice między tym modelem a budżetowym Kindle, które mogą przekonać Cię do dopłacenia tych dodatkowych funtów. Po pierwsze, potencjalni nabywcy mają do wyboru tylko modele Wi-Fi i modele 3G, podczas gdy budżetowi użytkownicy Kindle nie.

Opcja 3G, która jest również dostępna w modelach Kindle Voyage i Kindle Oasis, umożliwia dostęp do Kindle w dowolnym miejscu na świecie bez konieczności szukania hotspotu Wi-Fi.

Natychmiast oczywistym ulepszeniem jest jednak zwiększenie gęstości pikseli ekranu z 167ppi dla budżetowego Kindle do 300ppi dla Paperwhite. Kindle Paperwhite ma również wbudowaną lampkę, która z pewnością zostanie przyjęta przez czytelników, którzy są zmęczeni wstawaniem, aby wyłączyć światło po nocnych wypadach.

Jedynym minusem światła jest to, że skraca żywotność baterii. Jednak wciąż imponujące jest to, że bateria może wytrzymać do sześciu tygodni, chociaż dzieje się tak tylko wtedy, gdy postępujesz zgodnie ze specyfikacjami Amazona i czytasz przez pół godziny dziennie przy wyłączonym połączeniu bezprzewodowym i świetle ustawionym na dziesięć.

Podróż Kindle

pb060214

Dlaczego Voyage jest o wiele droższy niż Paperwhite? Po pierwsze, Kindle Voyage ma taką samą gęstość pikseli i rozmiar ekranu jak Kindle Paperwhite. Jego pamięć masowa 4 GB i podana żywotność baterii są również takie same.

Kindle Voyage również cieszy się dodatkiem przedniego światła, ale tutaj wyprzedza Paperwhite: ma czujnik światła otoczenia, który automatycznie dostosowuje światło do otoczenia, dzięki czemu możesz mieć idealne ustawienie do czytania, a światło jest zarówno jaśniejsze, jak i biały niż odpowiednik Paperwhite.

Projekt Voyage jest również inny. Jest trochę cieńszy i trochę lżejszy. Ekran jest zlicowany z ramkami i ma pojemnościową powierzchnię dotykową. Ma również pojemnościowe przyciski „PagePress” umieszczone w ramkach po obu stronach ekranu, które przewracają stronę i dają niewielki nacisk na dotykową informację zwrotną po ściśnięciu.

Tracisz możliwość zakupu białego Kindle, ale poza tym Voyage jest lepszą ofertą. Nie jesteśmy jednak pewni, czy jest wart dodatkowe 60 funtów.

Kliknij tutaj, aby kupić.

Oaza Kindle (2017)

amazon_kindle_oasis_2017_recenzja_1

Najbogatszy w ofercie Kindle Oasis został zaktualizowany na 2017 rok i jest zupełnie innym produktem niż ten wprowadzony na rynek w 2016 roku. Ten e-czytnik jest bardziej przystępny cenowo, zaczynając od 230 GBP za wersję Wi-Fi i ma wiele uaktualnienia w stosunku do modelu wychodzącego.

Najważniejszym z nich jest większy 7-calowy wyświetlacz E-Ink, który pozwala wycisnąć więcej słów na ekranie i zminimalizować liczbę przewracań strony, ale to nie jedyna poprawa. Nowa Oasis ma również smuklejszą, całkowicie aluminiową obudowę i wodoodporność, więc wszyscy moli książkowi, którzy uwielbiają czytać w wannie, mogą teraz to robić bez zbytniego zmartwienia.

W nowej Oasis debiutuje również zupełnie nowa funkcja: synchronizacja audiobooków z dźwiękiem. Jeśli posiadasz zarówno ebooki Kindle, jak i edycje audiobooków o tym samym tytule, możesz płynnie przełączać się między nimi, a łączność Bluetooth w Oasis zapewnia odtwarzanie dźwięku przez bezprzewodowe słuchawki lub głośniki.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Kindle Oasis

Jest to bez wątpienia najładniejszy e-czytnik, jaki kiedykolwiek stworzył Amazon, a także rozwiązuje jeden z największych problemów oryginalnego Oasis – brak czujnika światła otoczenia. Teraz, jeśli przejdziesz z ciemnego do jasnego pokoju, nowa Oasis dostosuje się automatycznie, więc nie musisz ręcznie regulować jasności.

Nowy Oasis ma również lepszą żywotność baterii niż oryginał i zachowuje wiele oryginalnych najlepszych funkcji, w tym uchwyt z tyłu, czujnik orientacji, który umożliwia trzymanie czytnika lewą lub prawą ręką oraz konfigurowalne fizyczne przewracanie strony guziki.

Dostępny w kolorze grafitowym, a ostatnio „szampańskim złocie”, Oasis Kindle oferuje również bardziej modną krawędź. Przedsprzedaż wersji szampańsko-złota o wartości 259,99 GBP została otwarta 13 marca, a zamówienia zostaną wysłane 22 marca. Za to otrzymujesz 32 GB, wersję Wi-Fi. Kup szampańsko-złote Kindle Oasis z Amazon.

Po raz kolejny naprawdę trudno byłoby usprawiedliwić wydanie dodatkowych 120 funtów na koszt Paperwhite, ale jeśli kochasz swoje czytanie i chcesz najlepszego e-czytnika, nic nie jest bliskie.