Amazon Echo ciągle traci połączenie – jak to naprawić

Zakończyłeś konfigurowanie swojego zupełnie nowego Amazon Echo i chcesz wydać swoje pierwsze polecenie głosowe Alexa, systemowi sterowania głosowego Amazon. Ale co, jeśli to nie zadziała? Mówisz w pustkę i nic się nie dzieje. Alexa??

Co się dzieje? Czy połączenie Wi-Fi jest złe lub w ogóle nie ma połączenia? Lub jeszcze bardziej frustrujące, co jeśli urządzenie ciągle się rozłącza i ponownie łączy? Będziesz musiał rozwiązać problem z połączeniem Echo, zanim będziesz mógł go niezawodnie używać.

Na dole Echo znajduje się dioda LED zasilania, która służy jako wskaźnik Wi-Fi. Jeśli światło jest białe, masz połączenie, a jeśli jest pomarańczowe, nie ma połączenia Wi-Fi.

Podobnie jest z urządzeniami Echo z ekranami: białe światło – dobrze, pomarańczowe – brak połączenia.

Regularne oglądanie pomarańczy może być frustrujące i wkrótce wszystko, co pomarańczowe w twoim życiu, będzie jak wyzwalacz.

Ale nie martw się, ponieważ problemy z łącznością są wszechobecne w przypadku tych urządzeń. Ze względu na powszechny charakter tych problemów istnieje wiele obejść. Oto kilka przydatnych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów z łącznością Echo.

Dlaczego moje echo wciąż traci połączenie?

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których Twoje echo może tracić połączenie, a najczęstszym problemem jest połączenie Wi-Fi. Jest to najłatwiejszy problem do naprawienia i zostanie omówiony w następnym akapicie. Jeśli to nie zadziała, przejdź w dół listy, aż problem zostanie rozwiązany. Jeśli połączenie w ogóle nie wróci, możesz potrzebować nowego echa.

Sprawdź Wi-Fi

Zanim urządzenie Echo weźmie całą winę na siebie, powinieneś sprawdzić inne urządzenia (telefony, tablety, smart TV, komputery), aby sprawdzić, czy mają dobre połączenie.

Jeśli nie, być może problemem jest Wi-Fi, a nie echo, w takim przypadku powinieneś skupić się na naprawie połączenia internetowego. Często do rozwiązania problemów z łącznością wystarczy wyłączenie i wyłączenie zasilania modemu kablowego lub routera, ale czasami konieczne jest skontaktowanie się z usługodawcą internetowym.

Power Cycling Twoje Amazon Echo

Czy ustaliłeś, że z dostępem do sieci wszystko jest w porządku? Jeśli tak jest, prawdopodobnie Echo się nie łączy. Sugerujemy, aby zacząć od wypróbowanej i prawdziwej poprawki dla urządzeń elektronicznych: restartu.

Wyłącz urządzenie Echo. Zrób to samo z modemem i routerem i wyłącz Wi-Fi na wszystkich podłączonych urządzeniach.

Odczekaj około 30 sekund, a następnie ponownie włącz router. Włącz urządzenie Echo, aby jako pierwsze mogło ponownie połączyć się z Wi-Fi. Następnie włącz Wi-Fi na pozostałych urządzeniach.

Jeśli nadal nie ma połączenia, istnieje możliwość, że będziesz musiał skontaktować się z dostawcą usług internetowych w celu uzyskania pomocy technicznej.

Twój router może korzystać z obu protokołów zabezpieczeń, WPA (Wi-Fi Protected Access) i WPA2 (Wi-Fi Protected Access II). Spróbuj zmienić protokół bezpieczeństwa tylko na jeden z nich.

Zmiana położenia echa

Przenieś zarówno echo, jak i router jak najdalej od wszystkich urządzeń elektronicznych w domu, które mogą zakłócać sygnał.

Wierz lub nie, ale elektroniczne nianie i kuchenki mikrofalowe mogą znacząco zakłócać działanie Wi-Fi. Nawet zmywarki, nawiewy klimatyzacji czy zestawy stereo mogą powodować drobne problemy.

Pamiętaj, że sygnały routera rozchodzą się poziomo i w dół od źródła, więc im wyżej przesuniesz echo i router, tym lepiej. Trzymanie ich blisko siebie na podwyższonym miejscu w domu byłoby idealne.

Dzięki temu Echo będzie o wiele bardziej dostępne ze wszystkich części domu. Staraj się również, aby echo było co najmniej 8 cali od ściany, ponieważ może to tłumić sygnał i powodować trudności podczas próby korzystania z funkcji aktywowanych głosem.

Uważaj na przepełnienie Wi-Fi

Jeśli do Twojej sieci jest podłączonych wiele urządzeń, prawdopodobnie Twoja sieć Wi-Fi nie będzie w stanie dotrzymać tempa. Złagodź to zatory, wyłączając Wi-Fi na urządzeniach, których obecnie nie używasz.

Sprawdź częstotliwość Wi-Fi

Amazon Echo może łączyć się tylko z dwuzakresowymi sieciami Wi-Fi (2,4 GHz/5 GHz), które korzystają ze standardu 802.11a/b/g/n. Sieci peer-to-peer lub hotspoty nie mogą obsługiwać tych pasm i standardów.

Twoje inteligentne urządzenia mają tendencję do domyślnego korzystania z kanału 2,4 GHz. Niektóre z nich nie obsługują nawet kanału 5 GHz, co może sprawić, że 2,4 GHz będzie zbyt zajęty. To może być dobra rzecz, ponieważ nie obciąża to 5GHz.

Możesz użyć aplikacji Alexa na telefonie lub tablecie, aby podłączyć Echo do 5GHz. W ten sposób zmniejszysz zakłócenia z innych urządzeń, jednocześnie zwiększając połączenie i zasięg.

Mimo to wybór odpowiedniego kanału powinien zależeć od Ciebie, ponieważ obie opcje mają swoje zalety. 5GHz gwarantuje mocniejsze i stabilniejsze połączenie (oczywiście, jeśli Echo jest wystarczająco blisko routera). Jednak 2,4 GHz sprawdza się lepiej w przypadku urządzeń oddzielonych od routera ścianami lub innymi przeszkodami.

Zresetuj swoje echo

Jeśli nic więcej nie pomoże, przywrócenie ustawień fabrycznych i rozpoczęcie od zera najprawdopodobniej załatwi sprawę.

Aby wykonać reset na urządzeniach Echo i Echo Dot pierwszej generacji, będziesz potrzebować malutkiego narzędzia: spinacza do papieru, kolczyka, igły lub bardzo cienkich nożyczek.

Znajdź mały otwór w podstawie urządzenia, włóż narzędzie i naciśnij przycisk resetowania. Trzymaj go, aż pierścienie świetlne włączą się i ponownie zgasną. Gdy pierścień świetlny zmieni kolor na pomarańczowy, urządzenie przejdzie w tryb konfiguracji. Następnie możesz otworzyć aplikację Alexa na telefonie i ponownie rozpocząć proces konfiguracji.

Podczas resetowania drugiej generacji Echo i Echo Dot, oto, co zrobisz: naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski wyłączania mikrofonu i zmniejszania głośności przez około 20 sekund, aż pierścień świetlny zmieni kolor na pomarańczowy, a następnie niebieski.

Następnie jest to to samo ćwiczenie, co w przypadku urządzeń pierwszej generacji: pierścień świetlny wyłączy się i ponownie włączy, a następnie zmieni kolor na pomarańczowy, a urządzenie jest gotowe do konfiguracji za pomocą aplikacji Alexa.

Skontaktuj się z obsługą klienta Amazon

Jeśli żadna z tych wskazówek nie zadziała i nic nie jest nie tak z połączeniem Wi-Fi, na pewno istnieje jakiś zawiły problem ze sprzętem. Nie wahaj się skontaktować z obsługą klienta Amazon.

Jak każda inna obsługa klienta, prawdopodobnie przetestuje twoją cierpliwość, grzecznie prosząc o powtórzenie wszystkich kroków, które już wykonałeś. Z drugiej strony twoja podróż najprawdopodobniej zakończy się na tym kroku, ponieważ będą w stanie ci pomóc – nawet jeśli oznacza to wysłanie ci kolejnego Echa.

Jeśli posiadasz Amazon Echo, często odkryjesz nowe funkcje, a nawet jajka wielkanocne. Sprawdź te artykuły TechJunkie:

  • Jak wykonywać i odbierać połączenia za pomocą Amazon Echo
  • Jak ustawić alarm Amazon Echo, aby obudził Cię muzyką?
  • Ponad 200 Easter Eggów i sztuczek Amazon Echo

Czy Twoje Echo miało problemy z łącznością? Jak rozwiązałeś problem? Opowiedz nam o tym w komentarzach poniżej!