Co zrobić, jeśli Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP

Amazon Firestick to sprytne urządzenie, które jest zdolne do wielu rzeczy, ale bez połączenia bezprzewodowego nie jest to zbyt wiele. To urządzenie z dostępem do Internetu, którego moc pochodzi z dostępu do sieci. Bez połączenia to tylko mała czarna skrzynka. Co więc możesz zrobić, jeśli Twój Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP?

Co zrobić, jeśli Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP

Rozwiązywanie problemów z siecią może być złożone, ale może być również stosunkowo proste. Istnieje wiele rzeczy, które możesz spróbować podłączyć do Amazon Fire TV Stick i rozpocząć oglądanie. Ten samouczek przeprowadzi Cię przez niektóre z typowych problemów sieciowych i rozwiązań, które mogą mieć wpływ na Amazon Firestick.

W zdecydowanej większości przypadków podłączenie Amazon Firestick do sieci jest proste.

  1. Podłącz Amazon Fire TV Stick do telewizora i włącz telewizor.
  2. Poczekaj, aż Firestick uruchomi się i dodaj szczegóły swojej sieci.
  3. Zaloguj się do swojej sieci bezprzewodowej i zaloguj się na swoje konto Amazon.

Reszta powinna być stamtąd jak wietrzyk. Jeśli nie możesz zajść tak daleko, wypróbuj jedną lub wszystkie z poniższych.

Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP

Większość sieci domowych korzysta z protokołu DHCP, który umożliwia routerowi dynamiczne przypisywanie adresów IP urządzeniom, które chcą połączyć się z Wi-Fi. Urządzenie, takie jak Amazon Firestick, kontaktuje się z routerem i prosi o adres IP. Router poprosi o hasło sieciowe i jeśli Firestick poda prawidłowe, przypisze adres IP z puli. To wszystko, zwykle.

Jeśli Twój Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP, wypróbuj jedną z poniższych opcji:

Uruchom ponownie Firestick

Jak zawsze, pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest ponowne uruchomienie urządzeń. Wyjmij Firestick z telewizora i pozostaw go na 30 sekund. Następnie podłącz go ponownie i pozwól mu się uruchomić. Spróbuj ponownie połączyć się z siecią.

Uruchom ponownie router

Jeśli ponowne uruchomienie Firestick nie działa, uruchom ponownie router. Możesz to zrobić z GUI lub za pomocą przełącznika z tyłu. Wyłącz go, zostaw na 30 sekund, włącz ponownie i zostaw na minutę na rozruch. Spróbuj ponownie podłączyć Firestick do sieci.

Zapomnij o sieci

Twój Fire TV Stick zapamiętuje Twoją sieć bezprzewodową, więc nie musi prosić Cię o połączenie za każdym razem, gdy chcesz z niego skorzystać. Powiedzenie mu, żeby zapomniał, usunie go z pamięci i pozwoli ci ustawić go od nowa. Jeśli ustawienia są uszkodzone, może to umożliwić ponowne połączenie.

Na karcie Fire TV Stick wybierz z menu Ustawienia, a następnie Sieć. Wybierz Zapomnij. Następnie zostaniesz poproszony o ponowne skonfigurowanie sieci bezprzewodowej. Opcja Zapomnij może być w postaci zwykłego tekstu lub dostępna z ikony menu z trzema liniami, w zależności od posiadanej wersji Firestick.

Sprawdź zabezpieczenia routera

Jeśli wykonałeś utwardzanie routera lub ktoś w twoim domu to zrobił, może być konieczne sprawdzenie, jakie zabezpieczenia są na routerze. Jest kilka ustawień do sprawdzenia. Upewnij się, że filtrowanie adresów MAC nie jest włączone. Jeśli tak, dodaj adres MAC Firestick do listy „dozwolonych”.

Aby znaleźć adres MAC Firestick i dodać go do routera, wykonaj następujące czynności:

  1. Wybierz Ustawienia i Informacje.
  2. Wybierz Sieć i poszukaj adresu MAC (Wi-Fi).
  3. Dodaj adres MAC do listy dozwolonych na routerze i zapisz zmianę.

Filtrowanie adresów MAC jest skutecznym środkiem bezpieczeństwa, więc może być łatwiej dodać adres MAC Firestick do listy niż wyłączać filtrowanie adresów MAC.

Sprawdź pulę adresów IP

Większość routerów jest skonfigurowana z około 155 dynamicznymi adresami IP, które może udostępnić urządzeniom gości. Niektórzy użytkownicy zmienią to na tylko kilka, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Gdy jesteś zalogowany do routera, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy router ma wolne adresy IP, które można przekazać Firestick.

Na moim routerze Linksys znajduje się w Ustawieniach i łączności. Twój router może być inny. Szukasz ustawień DHCP i zakresu adresów IP. Niektóre routery umożliwiają zdefiniowanie maksymalnej liczby dostępnych adresów IP. Niektóre umożliwiają zdefiniowanie początkowego i końcowego adresu IP w zakresie, aby je ograniczyć. Sprawdź ustawienia routera, aby sprawdzić, czy masz dostępne adresy IP, które możesz przekazać Firestick.

Jeśli Twój Amazon Firestick nie może uzyskać adresu IP, jeden z powyższych kroków powinien sprawić, że połączenie zostanie nawiązane w mgnieniu oka. Masz inne metody uzyskania adresu IP na karcie Fire TV Stick? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!