Jak ustawić alarm Amazon Echo, aby obudził Cię muzyką?

Urządzenia inteligentnego domu są popularnymi gadżetami technologicznymi i nie bez powodu. Zestaw Amazon Echo jest jak osobisty asystent gotowy do pomocy w wykonywaniu codziennych zadań, oszczędzaniu czasu i wielu innych!

Możesz ustawiać przypomnienia, dodawać elementy do listy zakupów, słuchać aktualności, a dzięki umiejętnościom Alexy każdego dnia jest coś nowego do odkrycia. Kiedyś budziki były niezbędnym gadżetem, aby każdego ranka wyprowadzać nas za drzwi na czas. Zostały one szybko zastąpione smartfonami, a teraz urządzeniami Amazon Echo.

Ale czy możesz powiedzieć Alexie, żeby budziła cię każdego ranka twoją ulubioną piosenką? Co powiesz na świetny dźwięk? Odpowiedź brzmi oczywiście! Niewiele zostało, czego Alexa nie może dla ciebie zrobić. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces dostosowywania alarmu Alexa za pomocą muzyki. Pokażemy Ci również kilka innych naprawdę fajnych funkcji tej funkcji.

Zrozumienie alarmów w Alexa

Podobnie jak w przypadku, gdy musisz nauczyć się chodzić przed bieganiem, ważne jest, aby wiedzieć, jak działają podstawowe alarmy w Alexie, zanim przejdziesz do alarmów muzycznych. Istnieje kilka różnych sposobów ustawiania alarmów na urządzeniach Echo i na szczęście jest to łatwe do zrobienia z lub bez smartfona lub tabletu.

Zdecydowanie najprostszym sposobem ustawienia alarmu jest po prostu poprosić Alexę, aby zrobiła to za Ciebie. Poproszenie Alexy, aby obudziła Cię o 7 rano, ustawia alarm z domyślnym dźwiękiem alarmu, coś, co można łatwo zmienić w ustawieniach aplikacji Alexa (dojdziemy do tego za chwilę).

To nie tylko poproszenie Alexy o ustawienie alarmu, który jest łatwy — możesz również poprosić Alexę o ustawienie powtarzającego się alarmu na twoich urządzeniach, po prostu prosząc Alexę o ustawienie alarmu na każdy dzień tygodnia lub robiąc zwolnienie z alarmów w weekend.

Ustaw alarm

Najpierw przeprowadzimy Cię przez proces konfigurowania pierwszego alarmu. Masz już dostęp do muzyki i dźwięków, więc najpierw przejrzyjmy to.

Korzystając z aplikacji Alexa na smartfonie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby utworzyć alarm:

 1. Otwórz aplikację Alexa i dotknij „Więcej” w prawym dolnym rogu.
 2. Stuknij w „Alarmy i zegary”.

 3. Stuknij w symbol „+” obok „Dodaj alarm”.

 4. Wybierz swoje urządzenie, ustaw częstotliwość i daty, a następnie dotknij „Dźwięk”.
 5. Na koniec dotknij „Zapisz”.

Możesz także edytować istniejące alarmy (i ich dźwięki), dotykając alarmu zamiast symbolu plusa.

Dodaj muzykę do alarmu

Teraz, gdy już wiesz, jak ustawić alarm, skonfigurujmy muzykę! Jeśli masz już połączony serwis muzyczny, możesz pominąć ten krok. Ale dla tych z was, którzy jeszcze tego nie zrobili, wykonaj następujące kroki przed kontynuowaniem:

 1. Stuknij opcję „Więcej” w prawym dolnym rogu, tak jak zrobiliśmy powyżej.

 2. Stuknij w „Ustawienia”.

 3. Stuknij w „Muzyka i podcasty”.

 4. Stuknij w „Połącz nową usługę” lub stuknij w jedną z dostępnych opcji.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować usługę muzyczną.

Po połączeniu muzyki z Alexą rozpoczęcie ustawiania alarmów jest naprawdę proste.

Jak skonfigurować alarm z muzyką na Alexa?

W tej sekcji nie będziemy potrzebować aplikacji Alexa. Musisz tylko znajdować się w zasięgu słuchu urządzenia Alexa.

Aby ustawić alarm z muzyką, po prostu powiedz „Alexa, obudź mnie o 5 rano do Bohemian Rhapsody” lub jakąkolwiek piosenkę, którą chciałbyś usłyszeć po przebudzeniu.

Trzeba przyznać, że ustawianie alarmu w ten sposób może być denerwujące. Jeśli Alexa przegapi piosenkę, możesz to łatwo naprawić, mówiąc „Alexa, ustaw mój alarm na 5 rano, aby odtwarzał Bohemian Rhapsody”. Potwierdzi Twój wybór i możesz go zweryfikować w aplikacji, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu.

Oczywiście możesz poprosić Alexę o skonfigurowanie listy odtwarzania lub stacji radiowej. Po prostu powiedz „Alexa, ustaw mój alarm na 5 rano, aby odtworzyć [Moja lista odtwarzania]”. Ponownie potwierdzi i jesteś gotowy do pracy!

Jakie usługi muzyczne są obsługiwane przez Alexę?

Większość melomanów opuściła swoje lokalne biblioteki w zamian za opłacenie miesięcznego abonamentu na słuchanie strumieniowej muzyki. Odblokowując całą bibliotekę za cenę jednej płyty CD miesięcznie, możesz słuchać starych ulubionych, zupełnie nowych wydań, gdy tylko się pojawią, i sprawdzić wszelkiego rodzaju stacje, listy odtwarzania i nie tylko.

Nie wszyscy przenieśli się do tych usług przesyłania strumieniowego, ale niestety będzie to główny sposób na ustawienie alarmu muzycznego na urządzeniu Alexa. W tym krótkim przewodniku przyjrzymy się, jak korzystać z platformy

Korzystanie z Amazon Music

Domyślnie własna usługa muzyczna Amazon jest domyślnym wyborem do przesyłania strumieniowego, zwłaszcza jeśli jesteś członkiem Prime. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz musiał nic robić, aby faktycznie skonfigurować Amazon Music na swoim urządzeniu Echo - powinno już działać. Kilka podstawowych poleceń, których możesz użyć, aby się obudzić:

 • Alexa, obudź mnie do Carly Rae Jepsen o 7 rano.
 • Alexa, obudź mnie o 7 rano z moją playlistą „obudź się”.
 • Alexa, obudź mnie codziennie o 7 rano, aby usłyszeć „Thank U Next” Ariany Grande”.

Po prostu prosząc Alexę o ustawienie alarmu, takie polecenia powinny pozwolić ci obudzić się przy strumieniowej muzyce, losowej od wykonawcy, określonych utworów lub list odtwarzania, które już utworzyłeś.

Jeśli zagłębisz się w sekcję alarmów w aplikacji Alexa, zauważysz, że te alarmy zostały dodane do listy ustawionych alarmów wraz z wybraną muzyką. Jednak po kliknięciu na alarm nie będzie można zmienić wyboru muzyki.

Po odtworzeniu alarmu wszystkie elementy sterujące nadal działają i możesz swobodnie pomijać utwory, prosić o drzemkę (na 9 minut), zatrzymać odtwarzanie i nie tylko. Ważne jest również, aby pamiętać, że Alexa zapamięta Twoje preferencje alarmowe, więc jeśli chcesz każdego ranka budzić się z Beyoncé, możesz to zrobić. Anulowanie alarmów działa również za pomocą głosu, a możesz odkładać, zatrzymywać i wyłączać alarmy, po prostu wypowiadając te polecenia. To sprawia, że ​​budzenie się rano jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby być w innym przypadku.

Korzystanie ze Spotify

Dobra wiadomość dla tych, którzy płacą za plan premium Spotify za 9,99 USD: Twoje Amazon Echo właśnie stało się Twoim budzikiem dla wszystkich stacji muzycznych, wykonawców, albumów i singli, których lubisz słuchać. Aplikacja działa w zasadzie tak samo, jak usługa Amazon's Music, ale zamiast pobierać multimedia z Amazon, pobiera zawartość z konta Spotify. Teoretycznie możesz nawet użyć Spotify, aby obudzić się przy podcastach obsługiwanych na platformie.

Niestety, jednym z największych punktów sprzedaży Spotify jest bezpłatny poziom zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych, i nie można uzyskać dostępu do tego poziomu konta w Echo. Jeśli spróbujesz podłączyć swoje bezpłatne informacje o koncie, zostaniesz ostrzeżony, że Twoje konto nie obsługuje urządzenia i że przejście na Spotify nie jest możliwe.

Inni

Amazon dodał wsparcie dla Apple Music pod koniec 2018 roku, dzięki czemu słuchanie ulubionych piosenek za pośrednictwem serwisu muzycznego Apple jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jeśli jesteś subskrybentem Apple Music, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby tego nie chwycić.

Z naszych testów większość innych opcji muzycznych działała również dobrze przy ustawianiu alarmów. Amazon obsługuje więcej usług muzycznych niż jakiekolwiek inne dostępne obecnie inteligentne urządzenie, dzięki iHeartRadio, TuneIn, Deezer, Gimme, Pandora, Sirius XM, Tidal i Vevo, które są obsługiwane na urządzeniu Alexa, oprócz Amazon, Apple i Spotify.

Dzięki temu Twój głośnik Alexa będzie jednym z najlepszych sposobów na poranne budzenie się, od osobistych kolekcji Spotify i Apple Music, przez bezpłatną bibliotekę strumieniową zebraną przez Prime, po internetowe stacje radiowe Pandora, iHeartRadio i TuneIn. Nie wszystkie z nich również wymagają specjalnych loginów; niektóre, jak iHeartRadio, mogą działać nawet bez konta zalogowanego w serwisie, co ułatwia poranne wstawanie.

Często Zadawane Pytania

Jeśli dopiero poznajesz Alexę lub chcesz dowiedzieć się więcej, zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Czy mogę dodać własne dźwięki do mojego alarmu?

Niestety, wydaje się, że nie jest to jeszcze funkcja. Na przykład, jeśli masz plik Mp3, który chcesz skonfigurować, Alexa nie daje użytkownikom takiej opcji.

Niestety, każdy, kto chce obudzić się przy lokalnej muzyce, prawdopodobnie będzie rozczarowany, gdy dowie się, że po prostu nie działa na ich urządzeniach Alexa, ze względu na wymóg posiadania platform muzycznych do przesyłania strumieniowego, a nie do odtwarzania lokalnie.

Na szczęście istnieje kilka opcji przesyłania strumieniowego, które mogą pomóc. Użytkownicy Prime mogą nadal polegać na podstawowym planie Amazon Prime Music, aby odtwarzać większość popularnych piosenek z limitowanej kolekcji podczas grania na Alexie każdego ranka, aby się obudzić.

Niezależnie od tego, czy szukasz konkretnego utworu lub wykonawcy, czy po prostu potrzebujesz gatunku, aby się obudzić, w Prime Music jest wystarczająco dużo opcji, aby ustawić alarm każdego ranka, aby się obudzić. Dzięki obsłudze bezpłatnych opcji, takich jak Pandora i iHeartRadio, Twoja Alexa może stać się całkiem przyzwoitym zamiennikiem radiobudzika, który miałeś przy łóżku.

Jaka jest twoja ulubiona piosenka, przy której rano budzisz się z Alexą? Daj nam znać w komentarzach poniżej!