Recenzja Amazon Fire TV Stick (2020): Najtańszy kij do przesyłania strumieniowego Amazon Prime

Obraz 1 z 8

Recenzja Amazon Fire TV Stick (2020): Najtańszy kij do przesyłania strumieniowego Amazon Primeamazon_fire_tv_stick_20162017_7
amazon_fire_tv_stick_20162017_6
amazon_fire_tv_stick_20162017_4
amazon_fire_tv_stick_20162017_8
amazon_fire_tv_stick_2016
amazon_fire_tv_stick_20162017_5
amazon_fire_tv_stick_20162017_2
amazon_fire_tv_stick_20162017_9

Amazon sprzedaje obecnie swój Fire TV Stick za jedyne 39,99 USD.

Ponadto najnowszy Fire TV Stick 4K kosztuje tylko 49,99 USD.

Aby zaoszczędzić pieniądze, oferują pakiety zawierające inne produkty Amazon. Możesz wybrać pakiet Fire Stick 4K + akcesoria w cenie 82,97 USD i zawierający zdalną osłonę, kabel zasilający USB do pendrive'a (eliminuje potrzebę korzystania z przewodowego zasilacza) oraz roczną bezpłatną subskrypcję Food Network Kitchen.

Możesz także dostać Fire Stick 4K wraz z Echo Dot za 79,98 USD.

Odkrywanie opcji telewizora Fire Stick

W katalogu Amazon Fire TV Stick nie ma wielu opcji do wyboru, ale nie ma też zbyt wiele do zmiany na urządzeniach, których nie zrobią aktualizacje. W Stanach Zjednoczonych oferta obejmuje oryginalny Fire TV Stick pierwszej generacji, Fire TV Stick drugiej generacji oraz nowszy Fire TV Stick 4K (znany również jako trzecia generacja), który został wydany w 2018 roku. Znajdziesz również Basic Stick Edition (taki sam jak druga generacja, ale bez pilota "Alexa-infused"), który jest w zasadzie okrojoną wersją dla kompatybilności na całym świecie.

W przypadku pilotów najnowsze zestawy, takie jak Fire TV Stick drugiej generacji (2019), zawierają nowszy pilot drugiej generacji, który jest obecnie używany również w zestawie trzeciej generacji. Pilot ma również wydania 1. i 2. generacji. Czy ta informacja wydaje się myląca? To jest. Oryginalny pilot zestawu drugiej generacji nie zawierał diody LED ani przycisku zasilania, ale zawierał funkcję Alexa. Teraz Amazon nie sprzedaje już 1st Gen. Fire TV Stick, ale oferuje zaktualizowany pilot zastępczy.

Inne tanie opcje kija ognia

Poza zakupem nowego Fire TV Stick po niskich cenach, możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując jeden z odnowionych Fire TV Sticks Amazon, zakładając, że nie masz nic przeciwko tego typu produktom.

Oprócz odnowionych, przecenionych Fire Sticks od Amazon, możesz kupować używane Fire Sticks w serwisie eBay, Mercari i nie tylko.

Niestety, nie mogliśmy znaleźć żadnych używanych Fire Sticks na Amazon, z wyjątkiem odnowionych modeli sprzedawanych bezpośrednio z Amazon.

Ten scenariusz może wynikać z ich systemu wykupu lub ludzie nie chcą zajmować się złożonością tworzenia konta sprzedającego, gdy mają już konta eBay lub inne konta sprzedaży osób trzecich.

Niektórzy wolą nie wybierać odnowionych elementów elektronicznych w oparciu o problemy, które mieli w przeszłości, podczas gdy inni twierdzą, że nie mają żadnych problemów. Poza tym odnowienie niekoniecznie oznacza, że ​​produkt wymagał naprawy; Po prostu nie może być sprzedawany jako nowy. Ale miej świadomość ryzyka związanego z takim zakupem przed podjęciem decyzji.

Amazon oferuje również telewizory Fire TV we współpracy z innymi firmami, takimi jak Toshiba i Samsung, a także kostki Fire TV i skrzynki Fire TV.

Fire TV Stick 4K 2018 Dane techniczne

Najnowszy Amazon Fire TV Stick 4K obsługuje wideo 4K HDR z prędkością do 60 klatek na sekundę i jest zasilany przez czterordzeniowy procesor 1,5 GHz. Kij obsługuje również dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i sterowanie głosowe Alexa za pomocą dołączonego pilota Alexa Voice Remote, takiego jak druga generacja Amazon Fire TV Stick. Jedyną różnicą w stosunku do pilota w modelach Fire Stick drugiej i trzeciej generacji jest to, że Alexa jest wbudowana w kij, a nie pracuje tylko z urządzeniem obsługującym Alexę, jak to można znaleźć w pilocie Fire TV Stick Generation 1, który komunikował się z telewizorami Fire i Urządzenia echa.

Najnowsza wersja Fire TV Stick 4K firmy Amazon (2018) jest wyposażona w nowszy czterordzeniowy procesor 1,7 GHz

W 2018 roku Amazon wypuścił Fire TV Stick 4k. W porównaniu z modelem drugiej generacji, Fire TV Stick (2018) był wyposażony w szybszy procesor, dzięki czemu był bardziej responsywny. Fire Stick 4K zawierał również ulepszoną pamięć RAM DDR4 o pojemności 1,5 GB w porównaniu ze starszymi modelami o pojemności 1 GB, co pomogło przyspieszyć reakcję i działania. Amazon nadal sprzedaje tę samą wersję.

Nowy, bardziej intensywny graficznie interfejs użytkownika modelu 4k nieco kompensuje wzrost wydajności, ale nadal jest responsywny i dynamiczny, a aplikacje i gry uruchamiają się znacznie szybciej niż wcześniej. Pamięć masowa obejmuje 8 GB miejsca, podobnie jak poprzednie modele Fire TV Stick.

Co ważniejsze, Fire Stick 4K bardzo szybko się buforuje i szybko i płynnie wyświetla rozdzielczość Full HD, być może dzięki możliwościom 4K. Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś, odtwarzacz Blu-Ray zwykle czyta lekko porysowane płyty DVD lepiej niż odtwarzacz DVD, mimo że ma zarówno soczewki DVD, jak i Blu-Ray. Dlatego sensowne jest tylko to, że urządzenie obsługujące rozdzielczość 4K bez problemu poradzi sobie z Full HD. Niezależnie od tego, Fire TV Stick 4K jest nieznacznie szybszy niż Chromecast, więc będziesz spędzać mniej czasu na kręceniu kciukami i czekaniu na rozpoczęcie ulubionych programów telewizyjnych.

Zmiany w projekcie Fire Stick 4K

Nie było żadnych zmian w fizycznym projekcie 3rd Gen. Pendrive 4K ani sposobie jego zasilania – nadal musisz go zasilać przez zapasowy port micro-USB w telewizorze lub adapter, który łączy się z gniazdkiem w ścianie, i wciąż jest trochę za szeroki, aby zmieścić się w zatłoczonym banku wejść HDMI.

Amazon Fire TV 4K Stick (najnowszy) jest teraz wyposażony w 802.11 a/b/g/n/ac

Nowy Fire TV Stick ma lepsze Wi-Fi, ze strumieniem 2×2, 802.11 a/b/g/n/AC wbudowany adapter bezprzewodowy, który jest ogromnym ulepszeniem w stosunku do 802.11 a/b/g/n pierwszej generacji Fire Stick.

Według stron specyfikacji Amazon Fire TV Stick pokazuje te same możliwości Wi-Fi trzeciej generacji, co w przypadku drążka drugiej generacji. Możesz kliknąć menu "niebieskie pole" w powyższym linku, aby wyświetlić różne modele Fire Stick, a zobaczysz różnice między trzema wersjami Fire Stick.

Zakładając, że Twoja sieć domowa korzysta z najnowszej technologii Wi-Fi, z pewnością uzyskasz szybsze i stabilniejsze połączenie z pendrive'a 4K z mniejszym buforowaniem podczas strumieniowego przesyłania ulubionych treści.

Modele i specyfikacje kijów Amazon Fire TV

Wersja Fire TV Stick1. Generacji (wersja 2014) z pilotem głosowym Alexa2 gen. (wersja 2016) z wbudowaną Alexą 3 gen. (wersja 2018) z wbudowaną Alexą
Aktualny zakres cenTylko używane przedmiotyOd 39,99 USD i więcejOd 49,99 USD i więcej
Wersja systemu operacyjnegoPożar systemu operacyjnego 5 Pożar systemu operacyjnego 5 Ogień OS 6
Procesor/procesorDwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 Broadcom Capri 28155 do 1 GHz Mediatek 8127D, czterordzeniowy ARM 1,3 GHz Czterordzeniowy MTK8695+MT7668 1,7 GHz
Pamięć1 GB pamięci RAM1 GB pamięci RAM1,5 GB pamięci RAM
Przechowywanie8 GB8 GB8 GB
Pilot z obsługą głosowąNie oryginalnie, ale akceptuje jednąw zestawiew zestawie
RezolucjaDo 1080pDo 1080pDo 4K i 60 kl./s
Łączność Wi-FiDwuzakresowa, podwójna antena, 2×2 Wi-Fi (MIMO), 802.11 a/b/g/n/ Dwuzakresowa, podwójna antena, 2×2 Wi-Fi (MIMO), 802.11 a/b/g/n/ACDwuzakresowa, podwójna antena, 2×2 Wi-Fi (MIMO), 802.11 a/b/g/n/AC

2nd i 3rd Gen. Fire TV Sticks Funkcja wbudowanego wyszukiwania głosowego Alexa

Jak krótko wspomniano wcześniej, Amazon wprowadził swojego asystenta głosowego, Alexę, do drugiej generacji Fire TV Stick (2016) i trzeciej generacji Fire TV 4K Stick (2018). Aby zapewnić funkcjonalność Alexa, pilot zawiera sterowanie głosowe.

Umożliwi to nie tylko wyszukiwanie filmów, telewizji i muzyki za pomocą głosu, ale także będziesz mógł używać Alexy do zamawiania pizzy, włączania i wyłączania świateł Philips Hue oraz dodawania rzeczy do zakupów w Amazon lista. Po prostu przytrzymaj przycisk mikrofonu, wypowiedz słowo kluczowe, a Alexa zareaguje dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku Amazon Echo lub Echo Dot, z tym wyjątkiem, że ponieważ jest zaangażowany ekran, otrzymasz również kartę informacyjną z odpowiedzią głosową.

Jak korzystać z Alexy Amazona na kiju Fire TV?

Jeśli na przykład zapytasz Alexę o dzisiejszą pogodę, otrzymasz również siedmiodniową prognozę pogody wyświetlaną na ekranie. Jeśli chcesz wiedzieć o nadchodzącym meczu piłki nożnej, karta zawiera herby dwóch zaangażowanych drużyn wraz z datą, godziną i lokalizacją meczu.

Możesz także sterować odtwarzaniem za pomocą pilota głosowego. Jeśli zostaniesz przerwany podczas krytycznej części programu, możesz teraz cofnąć się o kilka sekund, mówiąc po prostu „przewiń o 30 sekund”. Podobnie, jeśli chcesz wznowić film z pół godziny, możesz to również powiedzieć, zamiast męczyć się z przyciskami lub zajmować się opóźnieniami szybkiego przewijania.

Dostęp do funkcji aktywowanych głosem Alexy jest łatwy. Po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk Voice na pilocie Amazon Fire TV Voice Remote lub aplikacji Fire TV Remote na Androidzie lub iPhonie i powiedz, co ma zrobić Alexa. Alexa odpowiada bezpośrednio przez Fire TV. Wiele funkcji otwiera się na osobnym ekranie na ekranie telewizora, dzięki czemu możesz widzieć i słyszeć Alexę w akcji.

Jedną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku implementacji Alexa w Fire TV Stick, jest to, że nie zawsze słucha jak Echo lub Echo Dot.Musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk mikrofonu, ale w ogóle nie musisz mówić „Alexa”.

Gdy wyświetlacz Alexa jest otwarty na ekranie telewizora, naciśnij przycisk Wstecz lub Strona główna na pilocie Fire TV, aby powrócić do poprzedniego ekranu.

Język, którego możesz używać do sterowania Alexą, jest również elastyczny. Zareaguje na „przewiń o pięć minut do przodu” w taki sam sposób, w jaki reaguje, gdy powiesz „przeskocz o pięć minut do przodu”, co sprawia, że ​​korzystanie z niego jest znacznie bardziej naturalne.

Recenzja Amazon Fire TV Stick 2020: aplikacje i treści

Jedyną wielką rzeczą, która niewiele się zmienia w przypadku nowego Fire TV Stick 4K, a nawet drugiej generacji Fire Stick, jest zawartość. Został zaprojektowany przede wszystkim jako świetny, niedrogi sposób na oglądanie treści Amazon Prime, ale istnieje również wiele aplikacji innych firm, do których możesz uzyskać dostęp.

Popularne aplikacje Fire TV Stick 4K

Hulu, Disney+ i Netflix są dostępne, a YouTube jest teraz oficjalnie obsługiwany w USA. Ponadto znajdziesz wiele kanałów o specjalnych zainteresowaniach.

Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo w sieci lokalnej, dostępny jest również Plex i wybór aplikacji, które umożliwiają przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem źródeł DLNA i Apple AirPlay. Jednak większa część jego uroku polega na jego zdolności do wspierania Kodi.

Niekompatybilne aplikacje Fire TV Stick 4K

Niestety, brakuje niektórych funkcji w możliwościach aplikacji 4K 3rd Gen. Fire TV Stick, o których musisz wiedzieć. Przede wszystkim model trzeciej generacji nie ma bezpośredniego wsparcia dla Filmów Google Play, ale możesz je oglądać za pomocą obsługiwanej teraz aplikacji YouTube.

Chociaż możesz korzystać z Amazon App Store, nie możesz korzystać ze sklepu Google Play, ale jest to oczekiwane, ponieważ jest to urządzenie Amazon. Istnieją możliwe sposoby na sideload Sklep Play, ale może to wpłynąć na wydajność i niezawodność.

Powyższe niedogodności mają jednak sens, ponieważ aplikacje pochodzą od konkurenta znanego jako Google. Niezależnie od tego jest to rozczarowująca sytuacja, zwłaszcza w świetle doskonałej możliwości wyszukiwania słów kluczowych w różnych usługach Amazon. Ogólnie rzecz biorąc, Fire Stick to urządzenie Amazon. Amazon stara się integrować ważne aplikacje, których chce wielu użytkowników, dlatego YouTube jest teraz obsługiwany bezpośrednio, bez sideloadingu lub korzystania z przeglądarki.

Opcje gier Fire Stick 4K

Możesz także cieszyć się graniem na Fire TV Stick, niezależnie od tego, czy potrzebujesz rozrywki dla dzieci, czy dla siebie. Dostępny jest szeroki wybór gier, ale pamiętaj, że NIE jest to konsola do gier, więc nie znajdziesz najnowszych tytułów AAA.

Kontrolery gier Fire Stick TV

Jeśli dodasz kontroler gier zgodny z Fire TV, twój kij stanie się naprawdę tanim systemem do gier.

Kilka kontrolerów Bluetooth współpracuje z drążkami Fire TV Stick, ale większość z nich nie działa z najnowszym modelem Fire Stick 4K. Amazon zaoferował kontroler gier Fire Stick, ale zaprzestał jego produkcji. Jednak kontroler nie działał z drążkami 3rd Gen. 4K, ale działał dobrze na drążkach Fire Stick 2. i 1. generacji.

Alphr nie mógł znaleźć żadnych kontrolerów, które działają w 100% z najnowszym modelem Fire Stick 4K. Niektóre strony internetowe wymieniają model 4K jako zgodny, ale opinie klientów pokazują, że nie działa. Inni zgłaszają, że uzyskali połączenie, ale często tracą je po kilku minutach. Co więcej, pojawiły się doniesienia o klientach używających kontrolerów Dualshock 3 i kontrolerów Xbox 360 w najnowszym Fire Stick, ale nie ma dowodów na to, że działa niezawodnie.

Jeśli potrzebujesz funkcjonalności gier, możesz wybrać model Fire TV Stick (2. generacji). Kontroler na powyższym obrazku działa świetnie, przynajmniej na razie, dopóki przyszła aktualizacja prawdopodobnie go nie zepsuje.