Jak sprawdzić, czy Twój tablet Amazon Fire ładuje się, gdy jest martwy?

Tablety Kindle Fire należą do najtańszych rodzajów tabletów, jakie można znaleźć na dzisiejszym rynku. Chociaż mogą mieć ograniczoną funkcjonalność i funkcje, działają w bardzo stabilnym systemie Fire OS i są świetne w tym, co mają robić – pozwalają oglądać filmy Amazon Prime, robić zakupy online i czytać ulubione e-booki na ekran, który nie męczy wzroku i jest konfigurowalny. Ale w tym przedziale cenowym nie są one całkowicie pozbawione wad.

Jak sprawdzić, czy Twój tablet Amazon Fire ładuje się, gdy jest martwy?

Powszechny problem

Jednym z najczęściej omawianych problemów dotyczących tabletów Kindle Fire jest to, jak stwierdzić, czy tablet się ładuje, jeśli bateria jest rozładowana. Nie ma wskaźnika na ekranie, który automatycznie pojawia się i podświetla ekran, gdy urządzenie jest podłączone do gniazdka ściennego lub power banku.

adapter

Ta funkcja jest powszechna w innych tabletach i prawie wszystkich smartfonach. Więc jak możesz to obejść? Oto kilka opcji.

Włącz urządzenie

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy tablet Kindle jest zasilany, jest próba włączenia samego urządzenia.

  1. Podłącz ładowarkę do Kindle Fire.
  2. Poczekaj kilka minut, aż bateria się naładuje.
  3. Znajdź przycisk zasilania, zwykle znajdujący się obok portu USB.
  4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej dwie sekundy.
  5. Poczekaj, aż ekran się zaświeci.

Możesz też nacisnąć i przytrzymać jednocześnie przycisk zasilania i przycisk zmniejszania głośności. Poczekaj, aż ekran się zaświeci.

Amazonka Ogień

Ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre ładowarki mogą nie być wystarczająco szybkie dla baterii w tablecie Kindle Fire. Jeśli nie używasz oryginalnej ładowarki, możesz dać urządzeniu trochę czasu, zanim spróbujesz je ponownie włączyć.

Ponadto, jeśli próbujesz naładować Kindle Fire z rozładowanej baterii, bardzo ważne jest, aby użyć ładowarki ściennej, a nie podłączać tabletu do komputera lub powerbanku.

Sprawdź światło LED

Niektóre urządzenia Kindle są wyposażone we wskaźnik LED wskazujący zasilanie z baterii. Gdy urządzenie jest podłączone do ładowarki, możesz sprawdzić wskaźnik LED, aby sprawdzić, czy bateria się ładuje.

Zielone światło wskazuje, że bateria jest w pełni naładowana. Bursztynowe światło wskazuje, że urządzenie jest w trakcie ładowania. Jeśli jednak nie widzisz światła, a twój Kindle Fire ma wskaźnik LED, oznacza to, że bateria nie otrzymuje żadnego soku.

Ale to naprawdę zależy od tego, jaki masz tablet. E-czytniki Kindle mają wskaźniki LED zasilania, podczas gdy tablety Amazon Fire nie.

Co zrobić, jeśli ogień Kindle się nie ładuje

Jeśli Twoje urządzenie nie ładuje się, bateria może być rozładowana na dobre. Lub może być coś nie tak z adapterem lub kablem. Tak czy inaczej, jeśli Twoje urządzenie jest nadal objęte gwarancją, prawdopodobnie powinieneś w pełni z tego skorzystać.

rozpalić ogień z przodu iz tyłu pic

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie rozwiązać problem, zacznij od portu ładowarki w urządzeniu. Usuń kurz i zanieczyszczenia. Ponieważ może to nie tylko spowolnić proces ładowania, ale także całkowicie go zatrzymać, jeśli nagromadzenie jest poważne.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to spróbować użyć innej ładowarki z Kindle Fire. Po podłączeniu i pozostawieniu baterii przez kilka minut, spróbuj włączyć urządzenie, jak pokazano wcześniej.

Jeśli nowa ładowarka również nie działa, możliwe, że bateria w twoim Kindle Fire jest całkowicie martwa. Skorzystaj z gwarancji, aby uzyskać nową baterię lub rozważ zakup nowego Kindle Fire. Możesz równie dobrze wydać mniej i uzyskać z tego więcej, jeśli po prostu dostaniesz nowe i lepsze urządzenie.

Czy Twoja bateria Kindle Fire Cię jeszcze zawiodła?

Jeśli jesteś użytkownikiem Kindle Fire, daj nam znać, jak dotychczas traktowała Cię bateria. Wszyscy wiedzą, że tablety Kindle Fire mają średni czas pracy na baterii, niektóre mogą działać nawet przez pół dnia, podczas gdy inne ledwo zapewniają 10 godzin pracy na pełnym naładowaniu.

To powiedziawszy, odzyskiwanie z rozładowanej baterii wydaje się bardziej szkicowe niż powinno. Czy jest to problem projektowy, który powinien zostać rozwiązany w najbliższej przyszłości, czy uważasz, że nie jest to aż tak wielka sprawa? Może więcej funkcji przeglądania zasługuje na dodatkową uwagę? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.