Tajne funkcje Amazon Echo: 12 fajnych sztuczek, o których nie wiedziałeś, że Twoje urządzenie Alexa może zrobić

Obecnie Amazon wyprzedza Google i Apple w grze AI. Z ulubionym wirtualnym asystentem wszystkich, Alexą, Amazon stał się niepowstrzymaną obecnością handlową, która podcina konkurencję dzięki niskim cenom i niezawodności.

Tajne funkcje Amazon Echo: 12 fajnych sztuczek, o których nie wiedziałeś, że Twoje urządzenie Alexa może zrobić

Alexa weszła w nasze serca dzięki Echo, głośnikowi z obsługą Bluetooth, który robi prawie wszystko, czego chcesz, od odtwarzania muzyki po zamawianie pizzy.

Co jeszcze może zrobić Echo? Oto przewodnik po innowacyjnych sposobach dostosowania Echo do swojego życia i maksymalnego wykorzystania jego możliwości.

Ukryte tajne funkcje Amazon Echo

Cecha #1: Gra imion

Po wyjęciu z pudełka twoja wirtualna asystentka nazywa się Alexa – ale otwieranie samogłosek może być problematyczne dla niektórych jąkających się i istnieje wiele możliwości pomyłki, jeśli masz dziecko lub zwierzaka o podobnym imieniu. W przeciwieństwie do innych asystentów sztucznej inteligencji i inteligentnych asystentów domowych, Amazon oferuje różne opcje. Zamiast zwracać się do swojego Echa jako „Alexa”, możesz powiedzieć „Echo”, „Amazon” lub – dla fanów Star Trek – „Komputer”.

Aby zmienić to ustawienie, dotknij Urządzenia na dole aplikacji Alexa. W tym miejscu dotknij „Obudź słowo” i wybierz słowo, którego chcesz użyć do interakcji z Alexą. Musisz to zrobić dla każdego urządzenia Echo w swoim domu.

Funkcja nr 2: Konfiguracja muzyki w wielu pokojach

Jeśli masz w domu wiele urządzeń Echo, możesz z łatwością przesyłać strumieniowo jedną listę odtwarzania lub stację radiową do kilku (lub wszystkich) jednocześnie. Ale najpierw musisz umieścić je w grupach: możesz to zrobić za pomocą aplikacji Alexa, klikając Ustawienia | Muzyka w wielu pokojach.

Możesz utworzyć dowolną liczbę grup, ale pamiętaj, że każde urządzenie może pojawić się tylko w jednej grupie. Tak więc, jeśli masz dwa echa na dole i dwa na górze, możesz utworzyć grupę „na dole” dla pierwszych dwóch – ale nie możesz wtedy dodać ich również do grupy „całego domu”.

Aby skonfigurować pierwszą grupę, wystarczy dotknąć znaku „+” na stronie Urządzenia. Dotknij „Skonfiguruj muzykę w wielu pokojach”, nadaj grupie nazwę i zaznacz pola obok urządzeń, które chcesz w grupie.

Teraz, jeśli chcesz odtwarzać muzykę na swoich dwóch urządzeniach Echo na dole, możesz powiedzieć: „Alexa, zagraj w Kylie na dole”. Jeśli Kylie nie jest w twoim guście, odpowiednio zmodyfikuj instrukcję.

Funkcja nr 3: Twórz wiele profili

Alexa wysłucha każdego – ale to nie znaczy, że musi traktować wszystkich tak samo. Załóżmy, że skonfigurujesz oddzielne profile dla każdej osoby w twoim gospodarstwie domowym. W takim przypadku możesz przełączać się między nimi, aby upewnić się, że odtwarzana muzyka, dostępne kalendarze i konta używane do zakupów będą odpowiednie dla tego konkretnego użytkownika.

Utworzenie nowego profilu musi wykonać zarejestrowany właściciel urządzenia Echo. Otwórz Ustawienia w aplikacji Alexa, kliknij Profil gospodarstwa domowego w sekcji Ustawienia, a następnie wprowadź hasło do konta. Teraz poproś drugiego członka, aby zalogował się przy użyciu tego samego urządzenia i połączył swoje konta.

Notatka: Kiedy powiesz Alexie, aby zamówiła towar w Amazon, system użyje domyślnej metody płatności w „aktywnym” profilu. Aby więc uniknąć pomyłek, warto sprawdzić przed złożeniem zamówienia. Aby to zrobić, zapytaj „Alexa, który to profil?”

Shutterstock_622279808

Funkcja nr 4: Chroń swoje zakupy

Jeśli chodzi o zakupy głosowe, jeśli masz w domu dzieci, warto ustawić kod PIN do zakupów online, aby upewnić się, że nie zamawiają nowego zestawu LEGO co dwa tygodnie.

Aby to zrobić: Otwórz Ustawienia w aplikacji i dotknij „Ustawienia konta”. Następnie przewiń w dół do Zakupów głosowych w aplikacji Alexa i dodaj kod w polu „Wymagaj kodu głosowego”. Ta procedura będzie wymagała poleceń głosowych podczas dokonywania zakupu, więc upewnij się, że Cię nie usłyszą.

Funkcja nr 5: Podłącz urządzenia zewnętrzne

Wszyscy wiedzą, że Echo, Echo Plus i Echo Show mogą przesyłać strumieniowo muzykę z różnych źródeł internetowych. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że wszystkie te urządzenia mogą być również używane jako zewnętrzne głośniki Bluetooth, co oznacza, że ​​możesz na przykład używać ich do odtwarzania muzyki bezpośrednio z telefonu. Aby nawiązać połączenie, wyszukaj urządzenie Echo w menu Bluetooth telefonu lub spraw, aby telefon był wykrywalny i powiedz "Alexa, sparuj Bluetooth" lub "Alexa, sparuj telefon".

Po połączeniu możesz sterować muzyką za pomocą wszystkich zwykłych poleceń głosowych, w tym „odtwórz”, „wstrzymaj”, „poprzedni” i „następny” oraz głośność. Aby zamknąć połączenie, powiedz "Alexa, odłącz Bluetooth" lub "Alexa, odłącz telefon".

Ponadto przejdź do „Ustawień” po sparowaniu urządzeń. Ustaw nową umiejętność, aby podłączyć swoje ulubione źródło muzyki (Spotify, Apple Music itp.). Możesz też poprosić Alexę o połączenie usługi muzycznej, a ona wyśle ​​ją bezpośrednio na Twój telefon. Możesz także powiedzieć Alexie, aby „Wznów Bluetooth”, „Wstrzymaj muzykę” lub „Pomiń piosenkę”, aby cieszyć się bez użycia rąk.

Funkcja #6: Użyj IFTTT

Prawdopodobnie już wiesz o bezpłatnej usłudze automatyzacji znanej jako „If This Then That (IFTTT)” — supermarkety korzystają teraz z usługi sieciowej między innymi. Jednak to, co być może bardziej przydatne do użytku domowego, to liczne integracje Alexa, które obecnie oferuje usługa.

Aby rozpocząć, wejdź na ifttt.com/amazon_alexa i kliknij Połącz. Wprowadź swoje hasło na wyświetlonej stronie Amazon i autoryzuj połączenie. Możesz teraz używać wstępnie zwiniętych apletów, aby połączyć Alexę z szeroką gamą usług i urządzeń – od odkurzacza Roomba po Facebook Messenger i arkusze kalkulacyjne Google.

Funkcja nr 7: Stwórz swoją spersonalizowaną rutynę

Jeśli często odpalasz ten sam ciąg poleceń z rzędu, dlaczego nie stworzyć procedury, aby uruchomić sekwencję za pomocą jednej instrukcji i zaoszczędzić czas?

Aby to zrobić, dotknij Procedury w sekcji Konto Alexa w aplikacji Alexa, a następnie naciśnij „+”, aby rozpocząć. Dotknij „Kiedy to się stanie”, a następnie „Kiedy coś powiesz” i wpisz frazę wyzwalającą. Używamy "Alexa, otwórz biuro", aby ustawić rutynę, która będzie działać, gdy rano dotrzemy do naszego biurka.

Zapisz frazę, a następnie stuknij w „Dodaj akcję” i wybierz, co ma się stać z opcji Wiadomości, Inteligentny dom, Ruch drogowy i Pogoda. Na powyższym przykładowym obrazku włączamy dwa światła i prosimy Alexę, aby powiedziała nam, jaka jest pogoda w danym dniu.

Funkcja nr 8: Pozwól Alexie znaleźć Twój telefon

Często zdarza się, że zgubisz telefon w domu. Niezależnie od tego, czy wpadł między poduszki na kanapie, czy zostawiłeś go na patio na zewnątrz, Alexa jest tutaj, aby Ci pomóc. Zakładając, że zweryfikowałeś swój numer telefonu za pomocą aplikacji Alexa, wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć „Alexa, znajdź mój telefon”. Alexa zadzwoni do Twojego urządzenia, ujawniając jego lokalizację w Twoim domu.

Kiedy zadzwoni, pojawi się jako numer prywatny. Niestety, nie pomoże to zbytnio, jeśli telefon jest ustawiony w trybie cichym, ponieważ nadal nie usłyszysz, jak dzwoni.

Funkcja nr 9: Użyj Alexy jako zestawu głośnomówiącego

Być może widzieliście ostatnio reklamę Amazona dotyczącą nasycenia Alexy – niektóre z nich skupiają się na jej zdolności do działania jako domofon lub zestaw głośnomówiący. Ta funkcja może wydawać się skomplikowana, ale jest łatwa do skonfigurowania.

Po pierwsze, aby włączyć funkcje interkomu Alexa, otwórz aplikację Alexa i upewnij się, że wszystkie twoje urządzenia mają nazwy logiczne (sugerujemy, abyś nazwał je po lokalizacjach pokoju). Jeśli chcesz zmienić nazwę, kliknij Ustawienia, wybierz tę, którą chcesz dostosować, a następnie dotknij Edytuj w wierszu "Nazwa urządzenia".

Gdy to zrobisz, możesz łatwo otworzyć kanał między dwoma urządzeniami Echo za pomocą polecenia „wpuść”. Na przykład, aby zadzwonić z sypialni do głośnika Echo w kuchni, powiedz „Alexa, wpadnij do kuchni”.

Słowo ostrzeżenia: gdy tylko aktywujesz tę funkcję, Twój mikrofon zacznie działać – więc nie rób żadnych złośliwych komentarzy, czekając, aż ktoś w kuchni odpowie.

Konfiguracja funkcji połączeń telefonicznych jest tylko nieco bardziej skomplikowana. Najpierw otwórz aplikację Alexa na telefonie i dotknij dymku na pasku narzędzi. Podczas początkowej konfiguracji aplikacja prosi o podanie numeru telefonu i upoważnienie do pobrania kontaktów z książki adresowej, a teraz powinieneś je tam zobaczyć.

Aby zadzwonić lub wysłać SMS-a do jednego z tych kontaktów, stuknij ikonę osoby u góry ekranu, a następnie wybierz jej nazwę. Zobaczysz opcje wysłania SMS-a lub wykonania połączenia telefonicznego. Wiadomości SMS / SMS są czytane na głos przez urządzenie Echo odbiorcy, a także pojawiają się na jego telefonie, podczas gdy połączenie telefoniczne sprawi, że urządzenie zadzwoni, dzięki czemu będziesz mógł rozmawiać bez użycia rąk.

A jeśli nie chcesz, żeby Ci przeszkadzano? Stuknij nazwę i użyj przełącznika „Zezwól na wpadnięcie”, aby włączyć lub wyłączyć ich dostęp. Przewiń na dół karty, a jeśli chcesz, znajdziesz link do ich zablokowania.

Cecha nr 10: Spersonalizuj swoją odprawę Flash

Odprawa Flash to nazwa Amazona dla szybkiego zrzutu informacji, który czerpie treści z wielu źródeł, takich jak wydawcy wiadomości, prognozy pogody i narzędzia do śledzenia kursów walut. Aby je spersonalizować, otwórz aplikację Alexa i wybierz „Odprawa Flash” w sekcji Ustawienia. Kliknij „Pobierz więcej treści Flash Briefing” i wybierz elementy, które chcesz dodać (BBC World Service, The Guardian, MTV, Joke of the Day itp.)

Każdy dodany element zawartości Flash Briefing jest automatycznie włączany, ale jeśli chcesz, możesz usunąć dowolne źródło z briefingu: wróć do sekcji Flash Briefing i przełącz przełącznik obok nazwy każdego z nich.

Możesz także włączyć treści sportowe w programie Flash Briefing — ale Alexa już dużo wie o piłce nożnej i innych sportach. Kliknij Sports Update na ekranie Ustawienia, a następnie użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć żądane drużyny.

Funkcja nr 11: Wyrejestruj Alexa

Jeśli przechodzisz z kropki na plus lub ze zwykłej Alexy na program, możesz zdecydować się przekazać swoje stare urządzenie znajomemu lub sprzedać je online. Zanim to zrobisz, wyrejestruj go, aby nowy właściciel nie mógł składać zamówień online za pomocą Twojego konta. Otwórz aplikację Alexa, kliknij Ustawienia, a następnie kliknij nazwę urządzenia, które przekazujesz. Opcję wyrejestrowania znajdziesz w sekcji Informacje.

Nie martw się zapisem, który Alexa przechowuje o rzeczach, które jej powiedziałeś: to nie podąży za urządzeniem do jego nowego domu. Jeśli jednak chcesz usunąć te informacje ze swojego konta, usuń poszczególne nagrania ze strony głównej aplikacji Alexa lub przełącz się na konto Amazon, aby usunąć całą partię.

Aby usunąć nagrania, otwórz aplikację Alexa i wybierz 'Urządzenia.' Kliknij urządzenie, z którym się żegnasz, i kliknij „Wyrejestruj się”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i gotowe.

Funkcja #12: Tryb kontynuacji

Jedynym problemem z osobistymi asystentami AI jest konieczność ich wielokrotnego budzenia. Mówienie „Alexa, ustaw przypomnienie, aby jutro zadzwonić do lekarza”, a następnie „Alexa, ustaw także przypomnienie o zdobyciu mleka” może być trochę denerwujące.

Dzięki trybowi śledzenia nie będziesz musiał tak często używać słowa wybudzania. Aby włączyć tę funkcję, po prostu dotknij „Urządzenia” u dołu aplikacji, a następnie dotknij urządzenia. Przewiń w dół i włącz „Tryb śledzenia”. Od teraz możesz po prostu kontynuować rozmowę z Alexą.

Często Zadawane Pytania

Zawsze jest coś nowego do nauczenia się o Alexie. W tej sekcji omówimy kilka świetnych informacji, które pomogą Ci być na bieżąco z najnowszymi umiejętnościami Alexy.

Gdzie znajdę więcej funkcji Alexa?

Na powyższej liście zawarliśmy niektóre z najlepszych funkcji, które odróżniają Alexę od innych asystentów domowych. Ale możesz szukać czegoś innego. Jeśli tak jest, Amazon podkreśla najnowsze i najpopularniejsze umiejętności Alexa w aplikacji Alexa.

Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację Alexa, zobaczysz sekcję „Popularne umiejętności” na stronie głównej.

Jeśli klikniesz „Przeglądaj umiejętności”, zobaczysz więcej opcji. Przewiń listę i poszukaj sekcji „Najnowsze umiejętności”, aby zobaczyć ostatnio dodane umiejętności. Oczywiście są też typy i kategorie redaktorów. Korzystając z karty Kategorie u góry strony Umiejętności i gry, możesz zawęzić wyszukiwanie i znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

Co to jest rutyna Alexa?

Rutyna różni się od umiejętności, ponieważ jest czymś, co tworzysz i dostosowujesz (oczywiście możesz też tworzyć własne umiejętności). Kiedy tworzysz rutynę, ustawiasz „frazę budzenia”, a Alexa odpowie odpowiednią akcją.

Na przykład możesz utworzyć rutynę „Dzień dobry”, w której Alexa czyta ci codzienne krótkie wiadomości, odtwarza muzykę, a nawet ustawia termostat. Jeśli ustawisz „rutynę w sobotę rano”, Alexa może zasilać robota odkurzającego, odtwarzać muzykę, a nawet udostępniać listę zadań, dzięki którym będziesz na bieżąco.