We7 oferuje 500 000 utworów do bezpłatnego pobrania

We7 uruchomiło usługę bezpłatnego pobierania z 500 000 utworów dostępnych od wytwórni Sony BMG i niezależnych artystów.

We7 oferuje 500 000 utworów do bezpłatnego pobrania

Darmowe utwory są poprzedzone stosunkowo nienachalną reklamą przed filmem, która trwa tylko kilka sekund przed rozpoczęciem utworu.

Darmowe utwory to pliki MP3 wolne od DRM, co oznacza, że ​​można je przenieść do praktycznie każdego cyfrowego odtwarzacza muzycznego. Oznacza to, że stosunkowo łatwo jest usunąć reklamę z utworu za pomocą oprogramowania audio. Usunięcie reklamy z utworu zajęło nam około dziesięciu sekund, choć kosztem niewielkiego spadku jakości dźwięku podczas ponownej kompresji utworu.

We7 twierdzi, że usunięcie reklam narusza jego warunki. „Do tej pory konsumenci mieli tylko wybór, czy kupić, czy ukraść”, mówi Gareth Reakes, CTO We7. „We7 oferuje trzecią opcję dzięki naszemu podejściu finansowanemu z reklam. Chociaż możliwe jest usunięcie reklamy, spowodowałoby to nieuprawnione korzystanie z muzyki.

„Jeśli użytkownicy nie przejmują się tym, istnieje wiele sposobów na umieszczenie muzyki w Internecie, co byłoby znacznie prostsze!”

Utwory są zakodowane z przyzwoitą prędkością 192 kb/s, a 28 dni po pobraniu utworu klienci mogą wrócić na stronę We7 i pobrać wersję utworu bez reklam. Klienci mogą mieć co miesiąc 20 takich utworów bez reklam.

Zarejestrowani użytkownicy mogą pobierać maksymalnie 100 darmowych utworów dziennie i nie więcej niż 500 tygodniowo, chociaż wydaje się, że niewiele może powstrzymać Cię przed rejestracją wielu kont z różnymi adresami e-mail. Firma zapewnia oczywiście możliwość zakupu utworów lub całych albumów bez reklam.

Mając na pokładzie tylko jedną dużą wytwórnię płytową, biblioteka dostępnej muzyki jest stosunkowo cienka w porównaniu z iTunes, chociaż odkryliśmy kilka mało znanych samorodków, a także wsteczny katalog The Kinks i współczesne tytuły Leony Lewis i Marka Ronsona .