Czy możesz odzwierciedlić swój tablet Amazon Fire na swoim telewizorze?

Chociaż tablety Amazon Fire mogą nie być obecnie najpotężniejszymi urządzeniami na rynku, mogą teraz obsługiwać konsumpcję multimediów, przeglądanie Internetu, granie w gry i oczywiście zakupy. Dzięki temu są świetną alternatywą dla drogich tabletów dla konsumenta z ograniczonym budżetem.

Czy możesz odzwierciedlić swój tablet Amazon Fire na swoim telewizorze?

Załóżmy, że udało Ci się niedawno odebrać jedno z najnowszych urządzeń Fire firmy Amazon — Fire HD 10 (dziewiąta generacja), 2020 Fire HD 8 (dziesiąta generacja) lub 2020 Fire HD 8 Plus (dziesiąta generacja). W takim przypadku prawdopodobnie lubisz oglądać ulubione programy Netflix lub Amazon w domu lub podczas długiej jazdy samochodem.

Większe urządzenie ma dwa głośniki stereo, które sprawiają, że oglądanie filmów lub programów telewizyjnych to absolutna przyjemność. Oczywiście tłoczenie się wokół 10-calowego tabletu nie zapewnia najlepszych wrażeń — właśnie tam pojawia się dublowanie tabletu. Dublowanie umożliwia wyświetlenie czegoś na tablecie Fire i wyświetlenie go na telewizorze.

Istnieją dwa rodzaje dublowania i oba mają swoje potencjalne zastosowania. Niezależnie od tego, czy chcesz przesyłać strumieniowo film z tabletu do telewizora, czy też chcesz wyświetlić cały interfejs tabletu w swoim salonie, oto jak wykonać kopię lustrzaną tabletu Fire bezpośrednio na telewizorze.

Dwa rodzaje dublowania

Na tablecie Fire działa Fire OS, system operacyjny zbudowany przy użyciu systemu operacyjnego Android, który działa podobnie do oryginału.

Ta struktura oznacza, że ​​Twój tablet jest wyposażony w wiele funkcji, które można znaleźć w Androidzie, ale są one dostosowane tak, aby odpowiednio pasowały do ​​ekosystemu Amazon.

Na standardowym urządzeniu z Androidem zazwyczaj masz możliwość strumieniowego przesyłania treści na urządzenie obsługujące Chromecasta wraz z kilkoma innymi urządzeniami, w zależności od używanej aplikacji. Na przykład Netflix i YouTube mogą przesyłać strumieniowo bezpośrednio do aplikacji Roku lub smart TV, mimo że nie są bezpośrednio zbudowane dla Google Cast.

Amazon opracował własną formę mirroringu ekranu.

Firma oferuje dwie różne wersje dublowania ekranu na swoich urządzeniach:

  • Drugi ekran: Drugi ekran umożliwia przesyłanie treści do urządzenia Fire TV lub Fire Stick. Niektóre aplikacje, w tym Netflix, umożliwiają również przesyłanie treści bezpośrednio do urządzeń innych niż Amazon.
  • Wyświetlanie dublowania: Display Mirroring umożliwia przesyłanie strumieniowe wszystkiego, co jest wyświetlane na Twoim urządzeniu, od Twojego kanału na Facebooku do wyświetlanego przepisu. Zasadniczo zmienia to telewizor w bezprzewodowy monitor komputerowy, którym można sterować za pomocą tabletu.

Która z tych opcji jest dla Ciebie najlepsza?

Cóż, zależy to zarówno od urządzenia, jak i przypadku użycia. Większość właścicieli tabletów prawdopodobnie będzie korzystać z opcji drugiego ekranu na swoich urządzeniach, ale jeśli posiadasz starszy tablet, możesz mieć możliwość odbicia lustrzanego swojego urządzenia na ekranie.

Na jakie urządzenia można przesyłać strumieniowo?

Jedynym urządzeniem, na którym możesz bezpośrednio wykonać kopię lustrzaną ekranu tabletu Fire, jest Fire TV lub Fire Stick.

Bez jednego z tych urządzeń nie będziesz w stanie wykonać kopii lustrzanej tabletu, przesyłać strumieniowo wideo przez Amazon Prime Video ani przesyłać muzyki do inteligentnego telewizora, chyba że sam telewizor obsługuje system operacyjny Fire OS.

Istnieje duża liczba urządzeń, za pośrednictwem których niektóre aplikacje mogą udostępniać swoje treści, w zależności od aplikacji, której używasz do przesyłania strumieniowego.

Netflix, jak wspomniano, jest największym. Netflix umożliwia dublowanie wideo na Fire TV, Roku Express, Vizio smart TV i innych. Netflix dokłada wszelkich starań, aby być dostępnym na każdej platformie na świecie i jasne jest, że pracują również nad tym, aby ich aplikacje działały na jak największej liczbie urządzeń.

Z drugiej strony YouTube nie chciał współpracować z żadnym z naszych urządzeń, w tym Fire TV.

Aplikacja YouTube w sklepie Amazon Appstore to portal dla witryny mobilnej, a nie oficjalna aplikacja, więc nie trzeba dodawać, że było to trochę zaskakujące. Dostępne jest obejście umożliwiające zainstalowanie oficjalnej aplikacji YouTube na tablecie za pośrednictwem Google Play, a ta aplikacja umożliwiła nam przesyłanie strumieniowe na dowolną z wyżej wymienionych platform (o ile na urządzeniu była zainstalowana aplikacja YouTube, byliśmy w stanie strumień).

To, co możesz, a czego nie możesz przesyłać strumieniowo do urządzeń inteligentnych, wydaje się zależeć od używanej platformy oraz od programisty aplikacji, który wdraża możliwość przesyłania strumieniowego treści przez Internet.

Wymagania i ograniczenia dotyczące urządzeń

Nie każdy tablet Fire może poprawnie odzwierciedlać zawartość na innym urządzeniu. Jeśli nie masz pewności, czy Twój tablet Fire, musisz zagłębić się w ustawienia tabletu i wybrać "Wyświetlanie". Poszukaj opcji oznaczonej „Display Mirroring” w menu ustawień.

Jeśli widzisz opcję dublowania, gratulacje — możesz użyć dublowania urządzenia. Potrzebujesz jednak Amazon Firestick lub telewizora, aby wykonać kopię lustrzaną tabletu, chyba że tablet Fire obsługuje ładowanie boczne ze Sklepu Play. Następnie urządzenie może instalować aplikacje innych firm, które obsługują Google Cast na Chromecasta, Android TV itp.

Jak przesyłać strumieniowo zawartość do telewizora

Jeśli więc chcesz rozpocząć przesyłanie strumieniowe treści do telewizora, weź tablet i upewnij się, że masz urządzenie z dostępem do Internetu.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości tabletu, kup urządzenie Fire TV lub Fire Stick; są tanie i na tyle małe, że dodanie ich do istniejącej technologii powinno być raczej łatwe.

W tym przykładzie przyjrzymy się przede wszystkim jak przesyłać strumieniowo zawartość do urządzenia z marką Fire OS.

Korzystanie z drugiego ekranu lub funkcji przesyłania

Niezależnie od tego, czy posiadasz starszy tablet, czy jeden z nowszych modeli Amazon, z przyjemnością dowiesz się, że przesyłanie strumieniowe ulubionych filmów Amazon do Fire TV lub Fire Stick jest łatwe.

Chwyć tablet Fire i upewnij się, że urządzenie Fire TV jest włączone i aktywne oraz, w przeciwieństwie do Chromecasta, upewnij się, że oba urządzenia są połączone z tym samym kontem Amazon.

Jeśli oba twoje urządzenia nie są połączone z tym samym kontem Amazon, nie będziesz w stanie tego zrobić. Dlatego nie pomijaj tego kroku!

Przejdź do ekranu głównego urządzenia i przesuń palcem wraz z menu, aż dojdziesz do zakładki "Wideo". Następnie wybierz „Sklep”. Spowoduje to załadowanie wypożyczonych, zakupionych i zgodnych z Prime filmów (zakładając oczywiście, że jesteś subskrybentem Prime), które można automatycznie przesyłać strumieniowo z urządzenia. Wybierz dowolny tytuł na swoim urządzeniu, a zobaczysz typowe opcje oglądania filmu.

Twoje urządzenie wyświetli zarówno opcję „Obejrzyj teraz”, która spowoduje odtworzenie filmu lub programu telewizyjnego na tablecie, jak i opcję „Pobierz”, która przechowuje film do oglądania w trybie offline.

Pomiędzy obiema tymi opcjami zobaczysz ikonę „Oglądaj na Fire TV / Fire TV Stick”, w zależności od urządzenia podłączonego do telewizora.

Jeśli nie używasz Fire TV i nie masz tego samego konta połączonego z obydwoma urządzeniami, nie zobaczysz tej opcji. W przeciwieństwie do Airplay lub Chromecasta, drugi ekran Amazona wymaga udostępnienia konta między obydwoma urządzeniami. Po dotknięciu tej opcji tablet załaduje interfejs drugiego ekranu, który zapewnia dodatkowe informacje o filmie. Możesz przewijać obsadę, przeskakiwać do scen, takich jak DVD, przeglądać ciekawostki o scenie i nie tylko. Możesz także wyłączyć ekran tabletu po rozpoczęciu odtwarzania filmu.

Jak wspomnieliśmy powyżej, niektóre aplikacje — w tym aplikacja Netflix i aplikacja YouTube dostępne w sideloaded Sklepie Google Play — mają możliwość przesyłania strumieniowego nie tylko do Fire TV, ale także do dowolnego urządzenia z zainstalowanymi aplikacjami.

Aby to zrobić, załaduj aplikację i wybierz ikonę Cast w prawym górnym rogu ekranu. W rogu aplikacji pojawi się menu wyboru urządzenia do przesyłania strumieniowego. Możesz użyć swojego urządzenia, aby wybrać określone urządzenie odtwarzające, takie jak telewizor Smart TV lub odtwarzacz Roku.

Odbywa się to osobno dla każdej aplikacji i zależy wyłącznie od tego, kto opracował aplikację, z której korzystasz.

Kopiowanie urządzenia

Jeśli Twoje urządzenie pasuje do jednego z modeli wymienionych powyżej, dublowanie urządzenia na telewizorze można wykonać szybko i na poziomie systemu.

Po prostu wybierz opcję, upewnij się, że Fire TV lub Fire Stick jest włączony i włączony, a następnie wybierz Fire TV z listy urządzeń, która pojawia się na wyświetlaczu. Amazon twierdzi, że może upłynąć do 20 sekund, zanim obraz urządzenia pojawi się na ekranie, ale gdy to się stanie, będziesz mógł oglądać obraz na tablecie bezpośrednio z telewizora.

Oczywiście każdy, kto odebrał tablet Fire od 2017 roku, nie będzie mógł uzyskać dostępu do tej opcji, ponieważ została ona usunięta z ostatnich generacji urządzeń.

Na szczęście mamy pewne obejście tego problemu — AllCast, który ma aplikację zarówno w Sklepie Play, jak i Amazon Appstore. Po otwarciu aplikacji będziesz mógł wyświetlić listę graczy, których możesz używać w swojej sieci.

W naszych testach Allcast zdołał odebrać zarówno urządzenia Roku w sieci, jak i Fire Stick również podłączony do urządzenia. Korzystanie z aplikacji zależy od tego, czy na urządzeniu zainstalowano również aplikację Allcast, chociaż niektórzy gracze (w tym Roku) mogą korzystać z AllCast bez osobnej instalacji.

Jest kilka uwag dla AllCast. Po pierwsze, nie powinieneś oczekiwać, że AllCast będzie bezpośrednio odzwierciedlać Twoje urządzenie. Zamiast tego AllCast pozwoli Ci przesyłać strumieniowo zdjęcia, filmy, muzykę i nie tylko bezpośrednio do odtwarzacza, a nie tylko odzwierciedlać ekran.

Większość użytkowników, którzy chcą wykonać kopię lustrzaną swojego tabletu, będzie to robić, aby wyświetlać treści, takie jak zdjęcia lub osobiste filmy, iw tym sensie AllCast robi to samo.

Po drugie, urządzenie po stronie odbiorczej i tablet Fire muszą być połączone z tą samą siecią. Jeśli nie jest podłączony, nie będziesz mógł korzystać z AllCast zgodnie z przeznaczeniem.

Po trzecie, darmowa wersja AllCast jest ograniczona. Zawartość można przesyłać strumieniowo tylko przez pięć minut naraz. Aby w pełni wykorzystać AllCast, musisz kupić aplikację.

Lista AllCast w sklepie Amazon Appstore zawiera wiele jednogwiazdkowych recenzji, a użytkownicy skarżą się, że aplikacja nie łączy się z ich Fire Stick lub Roku.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo na obie platformy, więc możemy pochwalić tę aplikację. Zanim zapłacisz za pełną wersję, przetestuj bezpłatną wersję na tablecie, aby upewnić się, że aplikacja robi to, czego potrzebujesz.

Mamy jedno ostateczne obejście dla tych, którzy chcą pobrudzić sobie ręce instalacją Sklepu Play na swoim urządzeniu. To ostatnie rozwiązanie instalujące klasyczną aplikację Google Home na tablecie, aby poprawnie odzwierciedlić tablet.

Potrzebujesz do tego Chromecasta, więc jeśli używasz Roku lub Fire Stick, prawdopodobnie możesz o tym zapomnieć. Ale ponieważ linia tabletów Fire działa na rozwidlonej wersji Androida 5.0, zainstalowanie aplikacji Google Home na tablecie jest tak proste, jak znalezienie jej listy w Sklepie Play.

Nie możesz bezpośrednio pobrać tej aplikacji z Amazon Appstore, więc musisz pobrać Sklep Play. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu tego problemu, zapoznaj się z naszym postem na temat instalacji sklepu Google Play na tablecie Amazon Fire.

Możesz również wyświetlić więcej informacji na temat dublowania urządzenia za pomocą obejściowego Google Home tutaj, ponieważ aplikacja postępuje zgodnie z tymi samymi procedurami, co na dowolnym innym urządzeniu.

Pamiętaj tylko, że możesz otrzymać ostrzeżenie, że dublowanie nie jest przeznaczone dla tego urządzenia. Należy się tego spodziewać, ponieważ tablet Fire nie jest odpowiednim urządzeniem z Androidem zatwierdzonym przez Google.

Możesz napotkać problemy podczas tworzenia kopii lustrzanej ekranu za pomocą tej metody, ale jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy chcą pracować.

Końcowe przemyślenia

Tablety Amazon Fire to świetna, przystępna cenowo alternatywa dla niektórych droższych tabletów dostępnych obecnie na rynku.

Szkoda jednak, że Amazon podjął decyzję o usunięciu możliwości bezpośredniego tworzenia kopii lustrzanych swoich urządzeń na Fire Stick lub Fire TV z nowszych urządzeń.

Podczas gdy ich linia tabletów staje się coraz bardziej skoncentrowana na kupujących skoncentrowanych na budżecie, Fire HD 8 z 2015 roku nie był potężniejszy niż linia urządzeń z 2017 roku. Z Fire OS 6, opartym na Androidzie Nougat, który pojawi się na tabletach w ciągu najbliższych kilku miesięcy, będziemy musieli poczekać i sprawdzić, czy Amazon doda ponownie możliwość dublowania ekranu na urządzeniu Fire TV.

Mimo to, ponieważ Allcast i Google Home istnieją jako obejście, nie wspominając o ogólnym doświadczeniu drugiego ekranu, nie jest zbyt trudno znaleźć środek umożliwiający przesyłanie strumieniowe dokładnie tego, co chcesz, kiedy chcesz.