Amazon Fire TV Stick utknął w powiększeniu – jak zmniejszyć powiększenie

Według skrzynki pocztowej TechJunkie ekran Amazon Fire Stick, który blokuje się po powiększeniu, jest dość powszechny. Dodany jako część szeregu funkcji ułatwień dostępu, zoom pozwala powiększyć część ekranu, aby tekst był wyraźniejszy i większy. Co powinno się stać, to powiększyć, przeczytać tekst, a następnie przywrócić normalny rozmiar ekranu. Czasami tak się nie dzieje, więc w tym samouczku omówimy, co zrobić, jeśli twój Amazon Fire Stick utknął podczas powiększania.

Amazon Fire TV Stick utknął w powiększeniu — jak zmniejszyć powiększenie

Powiększanie i pomniejszanie na Amazon Fire Stick jest częścią funkcji Screen Magnifier wprowadzonej w zeszłym roku w wersji 5.2.6.0. Za pomocą kombinacji klawiszy na pilocie można powiększyć określony obszar wyświetlanego ekranu, aby go powiększyć. Włączasz i wyłączasz go ręcznie, a po powtórzeniu kombinacji klawiszy powinien się powiększać, a następnie pomniejszać.

Okno powiększenia dodaje również pomocną pomarańczową ramkę, aby poinformować Cię, że jesteś w powiększeniu, aby trochę ułatwić życie.

Funkcje ułatwień dostępu dodane do Amazon Fire Stick obejmują również napisy kodowane, opisy audio, VoiceView dla Fire TV i tekst o wysokim kontraście. Napisy kodowane dodają napisy dla niedosłyszących. Opisy audio dodają opisową ścieżkę dźwiękową dla osób z problemami ze wzrokiem, a VoiceView dla Fire TV mówi opcje menu podczas poruszania się po menu. Tekst o wysokim kontraście sprawia, że ​​cały tekst jest bardziej widoczny dla użytkowników niedowidzących. Wszystko po to, aby Amazon Fire Stick był dostępny dla każdego, niezależnie od umiejętności.

Amazon Fire Stick utknął na zoomie

Mnie się to jeszcze nie zdarzyło, ale zapytawszy, zdarzyło się to innym.

Jeśli naciśniesz Wstecz i Przewiń do przodu na pilocie Amazon Fire Stick przez pięć sekund, włączysz Screen Magnifier.

Przytrzymaj i ponownie przewiń do przodu, aby go wyłączyć.

Naciśnij Menu i Przewiń do przodu, aby powiększyć, oraz Menu i Przewiń, aby pomniejszyć. Brzmi prosto, prawda?

Jeśli żadna kombinacja nie działa w celu zmniejszenia powiększenia Amazon Fire Stick, wypróbuj jedną z tych poprawek. Podobno działają w niektórych sytuacjach.

Alternatywne kombinacje klawiszy

Jak wspomniano, kombinacja to Menu i przewijanie do przodu, aby powiększyć, Menu i przewijanie do tyłu, aby pomniejszyć, lub Menu i odtwarzanie, aby wyłączyć i włączyć lupę ekranu. Jeśli jedna kombinacja nie działa, wypróbuj drugą. Przytrzymaj klawisze przez 5-10 sekund, aby zobaczyć, czy coś się zmieni.

Wyłącz lupę ekranu

Jeśli nie potrzebujesz pomocy wizualnej, możesz po prostu wyłączyć tę funkcję w menu Ustawienia. Powinien wtedy przywrócić ekran z powrotem do normalnego powiększenia, niezależnie od tego, czy udało Ci się cofnąć powiększenie, czy nie.

  1. Przejdź do Ustawień i ułatwień dostępu na swoim Amazon Fire Stick i wyłącz opcję Lupa ekranu.

Zresetuj swoją Amazon Firestick

Jeśli powyższe opcje nie powodują cofnięcia powiększenia Firestick, uruchom go ponownie lub usuń z telewizora, aby go zresetować. Pozostaw na 30 sekund, a następnie włóż do telewizora. Daj mu kolejne 30 sekund na uruchomienie i sprawdź, czy ekran wrócił do normy. Powinno to przywrócić normalny ekran, a następnie możesz włączyć lub wyłączyć Lupę ekranu według własnego uznania.

Sprawdź telewizor i aplikacje na swoim Amazon Firestick

Brzmi to oczywiste, ale więcej niż jedna osoba, z którą rozmawiałem na ten temat, powiedziała, że ​​próbowała na różne sposoby zmniejszyć powiększenie swojego Amazon Fire Stick, ale okazało się, że to wcale nie był Firestick. Niektóre inteligentne telewizory mają funkcje powiększania, podobnie jak Kodi. Jeśli masz taki telewizor lub Kodi zainstalowany na swoim Firestick, może warto to sprawdzić.

Jednym z prezentów będzie brak pomarańczowej ramki na powiększonym ekranie. Amazon Firestick dodaje tę ramkę, aby poinformować Cię, że jesteś w powiększeniu. Jeśli jest granica, to twój Firestick. Jeśli nie ma granicy, to jej nie ma.

Jeśli masz zainstalowany Kodi, mógł się powiększyć, a nie Firestick. Łatwo to sprawdzić.

  1. Uruchom Kodi na swoim Amazon Firestick.
  2. Wybierać Ustawienia interfejsu oraz Skóra.
  3. Zapewnić Powiększenie jest ustawione na 0% w okienku po prawej stronie.

Logicznie rzecz biorąc, jeśli Kodi nie działa na twoim Amazon Fire Stick, nie powinno to powodować powiększania ekranu, ale ponieważ istnieje funkcja powiększania i jest zainstalowana na Firestick, zdecydowanie warto to sprawdzić. To samo dotyczy Twojego smart TV, jeśli ma on własną funkcję powiększania.

Skalibruj swój ekran

Jeśli zauważysz, że twój Amazon Fire Stick wciąż blokuje się w powiększeniu, warto skalibrować ekran.

  1. Otworzyć Menu ustawień na twoim Amazon Fire Stick. Strona główna Firestick
  2. Teraz przewiń i wybierz Wyświetlacz i dźwięki. Menu ustawień Firestick
  3. Następnie kliknij Skalibruj wyświetlacz.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zmienić wyrównanie ekranu i wybierz Zaakceptować gdy zakończono.

Może to zatrzymać losowe przybliżanie Firestick, ale nie musi.